Peklo / Reporty / Vyšlo to i napotřetí, Devils porazili Sabres a prolomili domácí prokletí

Vyšlo to i napotřetí, Devils porazili Sabres a prolomili domácí prokletí

Ďáblové v zápase proti Buffalo Sabres dokázali, že se s nimi ještě musí počítat. Přesné nahrávky, disciplína před brankovištěm a celkem 39 střel, to je popis dnešní výhry 2:1. Devils připsali výhru po na domácím ledě, po 7-mi prohraných domácích utkáních a poprvé od 2.1 si připisují doma 2 body. Do zápasu se výrazně zapsal mladíček Pavel Zacha, který kromě nahrávky na první gól vstřelil i vítězný gól v přesilovce.
Jak zápas porbíhal se dočtete níže, pod článkem pak důležité zajímvosti ze zápasu.

Začátek zápasu patřil domácím, pozornost Lehnera prověřili Jacob Josefson a Travis Zajac. První střela na Corho Schneidera přišla až po třech minutách hry. To ale bylo ze strany hostí na delší dobu vše. Devils se usadili v útočném pásmu a nenechali hosty ani vystřídat. O pozdvižení se postarali Deslaurie a Blandisi, kteří se do sebe zaklesli po hitu Blandisiho na Ennise, ale byla to spíše přetlačovaná než bitka. Domácí měli většinu času převahu, ovšem střelecky se moc neprosazovali. Nadějně to vypadalo pět minut před prvním hvizdem, kdy si Ďáblové vytvořili stoupající tlak, ale Robin Lehner byl pozorný.
Střely: 10-6

Ve druhé třetině Devils pokračovali v tlaku. Obrovskou šanci měl hned ze začátku útočník Taylor Hall, ale minul odkrytou branku, když dostal příliš rychlou nahrávku od Kylea Palmieriho. Fanouškům domácích zatrnulo při zákroku McCabea na Jacoba Josefsona. Hostující obránce tvrděl natlačil švédského útočníka na kraj plexiskla, ten zůstal ležet na zemi, ale po chvíli pokračoval ve hře. Tlak domácích se opět stupňoval, hráči si dovolovali na soupeře víc a víc. Při přesilové hře přehráli Devils soupeře a po krásné akci Zacha, Cammalleri se pokusil překonat Lehnera Adam Henrique a odrazem puku od nohy bránícího hráče otevřel skóre. 1:0!
Newarští odváděli opravdu moc dobrou práci a nedovolili Sabres skoro nic. Ti byli frustrovaní a dělali zbytečné chyby. Ke konci třetiny měli obrovské šance ještě Balndisi a Hall, ale skóre se již neměnilo.
Střely: 19-11

Do poslední části si hosté přinesli pár změn v sestavě, ale na rozjeté Ďábly to nestačilo. Ti útočili jako o život a měli více ze hry. Po pár minutách se ale po pravé straně přesunula hra do obranného pásma domácí a atakovaný Tyler Ennis z otočky z mrtvého úhlu trefil skulinku mezi Schneiderovými betony. 1:1!
Velkou šanci na otočení skóre měl po teči Foligna a nastřelení tyčky Sam Reinhart. Taylor Hall byl častým terčem napadání a tak se po hře vysokou holí dostali Devils do přesilové hry, kde se po několika dorážkách prosadil střelou „pod víko“ Pavel Zacha. Trenéru Buffala se ještě nezdála hra Adama Henriquea, ale po prohlédnutí záběrů byl gól potvrzen. 2:1!
Do konce základní hrací doby se ještě hosté snažili střelami a tlakem vyrovnat, dokonce hráli necelé dvě minuty bez brankaře s útočníkem navíc, ale Devils svoje vedení udrželo a získalo cenné dva body. Poslední zákrok si připsal Kyle Palmieri, který se postavil do střely, kterou vyslal Kyle Okposo.

New Jersey Devils 2:1 Buffalo Sabres
(0:0, 1:0, 1:1)

Branky a nahrávky:
29. Henrique (Cammalleri, Parenteau), 53. Zacha (Cammalleri, Severson) – 49. Ennis (Gorges, Falk)

Vyloučení: 1:4 + Blandisi a Deslauriers oba 5min za bitku Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváků: 12.105 Střely na branku: 39:23 (10:6, 19:11, 10:6).

Hvězdy zápasu:
1. P.ZACHA (NJD) – 1+1, 2 střely, čas na ledě 13:39, vyhraná vhazování 25%
2. M.CAMMALLERI (NJD) – 0+2, 5 střel, čas na ledě 18:24
3. A.HENRIQUE (NJD) – 1+0, 2 střely, čas na ledě 18:14, vyhraná vhazování 48%

Česko-slovenská stopa:
Pavel Zacha (NJD) – 1+1, 2 střely, čas na ledě 13:39

Sestava Devils: Schneider (Kinkaid) – Greene, Lovejoy, Stollery, Santini, Helgeson, Severson, Hall-Zajac-Palms, Wood-Henrique-Cammalleri, Zacha-Josefson-Noesen, Blandisi-Kalinin-Parenteau
Vynechali: Quincey, Smith-Pelly

Sestava Sabres: Lehner (A. Nilsson) – D. Kulikov, Ristolainen, McCabe, Franson, Gorges, Falk, Reinhart – Moulson, R. O’Reilly, Okposo – M. Foligno, Eichel, E. Kane – Girgensons, B. Gionta, Ennis – Deslauriers, Ju. Bailey.
Vynechali: Fedun, Bosogian, Carrier

Rozhodčí: Dwyer, Walsh – Murphy, Amell

– Adam Henrique otevřel skóre, dal si tak krásný dárek k 27. narozeninám, byl to jeho 15. gól v sezóně
– Devils přestříleli soupeře v poměru 39:23, nejaktivnějším střelcem byl Damon Severson (6), Michael Cammalleri (5) a Kyle Palmieri, Miles Wood, Taylor Hall (všichni 4)
– Karl Stollery zaznamenal 6 čistých hitů na soupeře

Chci se prosadit a hrát NHL již nyní, je odhodlaný Michael McLeod

Dvanáctka draftu 2016 má jasný cíl – prosadit se do NHL, a to co nejdříve! Opora Mississaugy Steelheads z OHL si věří a má k tomu hned několik důvodů. V uplynulé sezoně si v základní části připsal v 57 zápasech 73 bodů (27+46) a byl druhým nejproduktivnějším hráčem celku, který vedl jako kapitán. Dařilo se …