Peklo / Ohlasy / Michael Cammalleri: Nechali jsme Burnse dělat to, co umí nejlépe, to nás stálo zápas

Michael Cammalleri: Nechali jsme Burnse dělat to, co umí nejlépe, to nás stálo zápas

Zápas mezi Devils a Sharks bohužel nevyústil v kýžený výsledek domácích, kteří tak po pětidenní pauze vyšli bodově naprázdno a nedokázali navázat na předchozí šňůru tří vyhraných duelů ze čtyř. I přes nelichotivý výsledek 1:4 nebyla slova po zápase negativní.

První třetina přinesla poměr střel 19:3 z pohledu hostů ze San Jose. Jak ale řekl brankář Devils, Cory Schneider, právě první dvacetiminutovka mu pomohla zažehnat krizi, která zde mohla být patrná kvůli pětidenní pauze. I přesto nebyl poměr střel v prvním dějství tím, co by si Devils přáli. „Úhrn střel byl zkreslen množstvím přesilových her. V první třetině jsme bojovali a přežili, ale rozhodně to nebylo to, co bychom chtěli,“ vyjádřil se k první třetině trenér Hynes.

„Nebylo to tak špatné nebo tak zničující, jak by se podle celkového počtu střel mohlo zdát,“ okomentoval statistiku Michael Cammalleri, podle nějž po úvodní třetině nepanovala ani v kabině pesimistická nálada. „V kabině jsme nebyli zklamaní. Věděli jsme, že musíme některé věci dělat lépe. Jednou z nich bylo, abychom je nenechali hrát při jejich přesilovce. Necítili jsme však, že bychom nebyli ve hře. Měli jsme spoustu příležitostí ke skórování, to vám dá trochu víc víry, i když to součet střel neukazuje,“ dodal Cammalleri.

Oporou byl, i když se to přes výsledek nemusí úplně zdát, Cory Schneider. Ten nepustil ani jednu branku, pokud byli Žraloci v početní výhodě, celkem tak podržel svůj tým při osmi hrách v oslabení.
„Cory hrál dobře, smekám před ním. Měli jsme tam nějaké bloky a odvedli dobrou práci v detailech hry. Bylo dobré vidět kluky takto zapojené do hry,“ řekl trenér John Hynes.
„Mají nebezpečnou přesilovkovou skupinu. Trávit osm minut v oslabení, to není dobrý recept,“ přidal svůj komentář k první třetině sám Schneider. „Ale přežili jsme,“ dodal.

Pauza v rámci Utkání hvězd, tři utkání a poté dalších pět dnů volna, mělo to nějaký dopad na herní pohodu Ďáblů? Cammalleri zpochybnil rázně tyto názory, podle nichž by právě pauza měla na svědomí neuspokojivé výsledky. Po Utkání hvězd jsme měli skvělý start s Detroitem. Nemyslím si, že to byl zlom. Možná malé zklamání cítíme, měli jsme šanci dnes vyhrát, ale nevyhráli. Ale nebudu říkat, že to byl zlom,“ odpověděl útočník Ďáblů. Obránce Moore poté k jeho stanovisku doplnil: „Nemůžeme se na nic vymlouvat. Je to na nás, musíme být lepší.“

Hlavní postavou byl ve včerejším utkání hostující Brent Burns a všimli si toho i hráči Devils. „Je to výjimečný hráč. Věc, kterou si ze zápasu odnášíme, je ta, že jsme měli udělat lepší práci, abychom eliminovali jeho schopností. Pokud vytáhne puk na modré čáře a vystřelí, je velmi přesný. Tohle jsme ho dnes nemohli nechat dělat, ale bohužel nechali a to nás stálo zápas,“ přiblížil Cammalleri kámen úrazu.

K velké postavě Sharks se vyjádřil i brankář Schneider. „Není zde moc hráčů jako je on, hlavně ze zadních řad, kteří mohou změnit hru. Může se zapojit do rychlé kombinace, může projít s pukem na holi přes celý tým. Není mnoho obránců, pokud vůbec nějaký v lize je, kteří tohle dokáží. My jsme se na něj chtěli zaměřit, ujistit se, že nebude mít velký vliv na hru. On ale měl,“ smekl poklonu svému soupeři.

I na druhé straně kluziště ale přišla slova chvály. Ta zazněla z úst kapitána Žraloků Joea Thortona právě na adresu Coryho Schneidera. „Schneider byl velkolepý, udělal pár skvělých zákroků. My jsme ale stále házeli puky, clonili mu ve výhledu a nakonec to prošlo.“


Skvělý zákrok Coryho Schneidera při dvojnásobném oslabení Devils

  • John Moore se vrátil po 17 vynechaných zápasech. Do svých statistik připsal jednu střelu a jeho ice-time byl 16:14.
  • Parenteau zařídil jediný gól Devils. Jeho střela bylo tou úvodní v rámci celého zápasu.
  • Devils ubránili všech osm přesilových her Sharks.

 

Čtěte také

Evan Cormier byl v pravý čas na pravém místě

Před třemi týdny seděl Evan Cormier doma a užíval si volno na univerzitě v Guelphu a snažil se odpočívat a relaxovat před začátkem druhé poloviny sezóny. V Binghamtonu odehrál jako náhradník pět zápasů a uvedl se tak v dobrém světle (bilance 4-1-0, včetně shutoutu a 93,3% úspěšností), že mu farma Devils připravila jeho první profesionální smlouvu. Pro …