Peklo / Preview / Na New Jersey se valí lavina, do Prudential Center míří Avalanche

Na New Jersey se valí lavina, do Prudential Center míří Avalanche

Poprvé v sezoně se potkají Devils a Avalanche. Ďáblové budou chtít před domácím publikem odčinit prohru proti Žralokům 1:4 a získat drahocenné body. Bojovníci z New Jersey mají před sebou 3 domácí utkání a sezóna se velmi rychle blíží ke konci.

Aktuální forma soupeře

Colorado je nyní na pěti zápasovém tripu, zastávka u Devils je jejich již třetím utkáním. Laviny mají za sebou tři prohry v řadě, naposledy v neděli podlehli na ledě Islanders 1:5. Celá sezona je pro Avalanche zakletá, již dlouhou dobu jsou na posledním místě celé NHL. V posledních deseti zápasech pouze dvakrát vyhráli, jednou remizovali a sedmkrát se zápas ukončil prohrou (2-7-1). Tým pak v odehraných 53 zápasech sesbíral pouze 32 bodů. Vedení týmu letos nemůže pomýšlet na zopakování úspěchu z roku 1996, kdy Colorado Avalanche získali nejcennější trofej,  Stanley Cup.

10.6.1996 – Colorado Avalanche oslavuje zisk titulu

Představení soupisky Avalanche
Brankáři: Calvin Pickard, Semjon Varlamov, Spencer Martin, Jeremy Smith
Brankářské dvojice Semjon Varlamov a Calvin Pickard byla letos doplněna o mladíka Jeremyho Smithe. Jedničkou je ruský veterán, který se však v současné době potýká se zraněním třísla a je mimo hru. V letošní sezoně se mu ale moc nedařilo, průměrně obdržel 3.38 branky na zápas s úspěšností 89,8% a bilancí zápasů  6-17. Jeho zástupce Calvin Pickard, 2.volba Colorada v draftu 2010, je na tom o malinko lépe. Bilance 9-17 a 3.08 obdržené branky na zápas a úspěšnost 90,4% není ale nic, čím by se chtěl chlubit. Za zraněného Varlamova naskočil do sestavy kanadský mladíček Spencer Martin, který zatím odehrál pouze 3 utkání s nelichotivou bilancí 0-2-1 a 4,36 branky na zápas. Celkově brankářská sestava má průměr 3,25 branky na zápas s úspěšností 89,9%.
Dnešní zápas bude debutem pro Jeremyho Smithe. Ten na ledě Devils poprvé v kariéře zahájí zápas v NHL jako jednička.

Brankářské duo Calvin Pickard (vlevo) a Semjon Varlamov

Obránci: Mark Barberio, Tyson Barrie, Francois Beauchemin (A), Cody Goloubef, Erik Johnson, Fjodor Tjutin, Patrick Wiercioch, Nikita Zadorov
Jelikož se týmu dlouhodobě nedaří i statistiky obrany nejsou nijak příznivé. Coloradu patří 25.místo ve statistice oslabení s 78,2%, v 197 oslabeních nedokázali ubránit 47. Horší už jsou jen Arizona, Winnipeg, Chicago, Buffalo a Dallas. Naopak nejproduktivnějším obráncem týmu je Tyson Barrie, který dokázal nasbírat 23 bodů (3+20) a je navíc nejvytěžovanějším hráčem týmu s průměrně necelými 24 minutami za zápas.

Tyson Barrie

Útočníci: Rene Bourque, Joe Colborne, Blake Comeau, Matt Duchene (A), Michail Grigorenko, Jarome Iginla, Gabriel Landeskog (C), Nathan MacKinnon (A), Andreas Martinsen, John Mitchell, Matt Nieto, Mikko Rantanen, Carl Söderberg
Oporami týmu v útočné linii jsou Nathan MacKinnon a Matt Duchene. Prvně jmenovaný je s 38 body (12+26) nejproduktivnějším hráčem, nejlepším střelcem je Duchene, který k 15 trefám přidal i 17 asistencí a je druhý v týmu.  Za zmínku stojí i další hráči, například Mikko Rantanen (11+14), Gabriel Landeskog (11+11) a Michail Grigorenko (5+12), který byl draftován Buffalem v roce 2012. Nesmíme zapomenout i na veterána Jarome Iginlu, který ve svých 39 letech patří k aktivním střelcům týmu (104 střel, 4.místo).

Nejproduktovnější útočník Avalanche – Nathan MacKinnon

Vzájemné zápasy

Jak jsme již uvedli, dnešní zápas je první v této sezoně, celkově se v letošním ročníku potkají týmy dvakrát (podruhé 9.března). Týmy se dodnes vzájemně utkaly, pokud počítáme i zápasy s Quebec Nordiques (bývalý název týmu), v 84 případech  s bilancí 41-34-8-1.

ZAJÍMAVOST: Devils by si měli dávat pozor na to, aby neprohrávali po druhé třetině. Colorado má nejlepší statistiku vyhraných zápasů právě v případě, když vedou po druhé periodě. Naopak pokud Ďáblové dokáží skórovat jako první, je šance na vítězství více než 70%.

Novinky z kabiny Devils

Na ranním tréninku byla 100% účast včetně Jona Merrila, Kylea Quinceyho a Beaua Bennetta. První jmenovaný naskočí do sestavy místo Setha Helgesona, k žádné další změně nedojde, Bennett i Quincey jsou však blízko návratu.

Do branky by měla naskočit opět jednička Cory Schneider.

Předpokládané sestavy
Devils: Schneider (Kinkaid) – Greene, Lovejoy, Moore, Santini, Merrill, Severson – Hall, Zajac, Palmieri – Wood, Henrique, Cammalleri – Zacha, Josefson, Noesen – Blandisi, Kalinin, Parenteau.
Avalanche: Smith (Pickard) – Beauchemin, Zadorov, Barberio, Goloubef, Tjutin, Barrie – Landeskog, MacKinnon, Rantanen – Grigorenko, Duchene, Nieto – Comeau, Mitchell, Iginla – Martinsen, Söderberg, Colborne.

TIPOVAČKA 56

Devils : Ducks

Čtěte také

Evan Cormier byl v pravý čas na pravém místě

Před třemi týdny seděl Evan Cormier doma a užíval si volno na univerzitě v Guelphu a snažil se odpočívat a relaxovat před začátkem druhé poloviny sezóny. V Binghamtonu odehrál jako náhradník pět zápasů a uvedl se tak v dobrém světle (bilance 4-1-0, včetně shutoutu a 93,3% úspěšností), že mu farma Devils připravila jeho první profesionální smlouvu. Pro …