Peklo / Ohlasy / Máme velkou motivaci vyhrávat, je to důležitý měsíc, říká po výhře Pavel Zacha

Máme velkou motivaci vyhrávat, je to důležitý měsíc, říká po výhře Pavel Zacha

Výhra s posledním týmem ligy.

Ďáblům se ve třetí třetině podařilo uhlídat těsný náskok a díky gólu Pavla Zachy drží naději na play off. „Přemýšlíme nad play off, takže to dneska musela být výhra. Chceme vyhrávat nad každým týmem, je to důležitý měsíc,“ říká Pavel Zacha po své sedmé brance sezony.

„Tvrdě makáme, aby se nám jako lajně podařilo vstřelit gól. A víme, že moc hezkých jich nebude, spíše z dorážek. Kdybych to nedal já, tak za mnou byl Josefson připravený puk také dorazit. Věděli jsme, že gólman trochu nezvládá dorážky, tak jsme se na to soustředili,“ dodává český útočník.

Devils měli těžký úkol, ubránit jednogólové vedení. „Byly části ve třetí třetině, kdy jsme hru diktovali, strávili jsme hodně času v útoku, takže jsme tolik nemuseli bránit. Pak se to zase úplně otočilo. Musíme být trochu konzistentní,“ upozorňuje trenér Hynes.

„Rádi bychom byli produktivnější. Když budeme chytřejší, vyvarujeme se tlaku soupeře a půjde to,“ přitakává gólman Cory Schneider. Proti Schneiderovi stál Jeremy Smith a odbýval si debut v NHL. Ďáblové tak chtěli co nejdříve otestovat soupeřovy schopnosti a pokusit se zaskočit jej přívalem střel. Jedna taková se ujala a radovat se mohl český hokejista.

„Hráli jsme vážně dobře v útoku. Měli jsme zápasový plán a chtěli věci zjednodušit,“ prozradil Kyle Palmieri, který společně s Taylorem Hallem vytvořil velice nebezpečný útočný tandem.

Hall si připsal za posledních 11 zápasů pouze dvě branky. Proti Coloradu se však opravdu snažil, vystřelil dohromady šestkrát. Byl to právě on, kdo naservíroval puk pro Palmieriho gól. „Šetřil jsem si to ten správný čas. Ten teď přišel a já jich chci nastřílet tolik, kolik jenom dokážu. Kyle podle mě mohl jet sám. Já jsem byl akorát připraven na kombinaci,“ říká Hall.

Zato Palmieri neočekával, že by se mu puk ještě vrátil. „Hall měl volnou cestu, mohl střílet. Ale udělal to úžasně, soupeřova gólmana naprosto zmrazil,“ chválí svého parťáka střelec vítězné branky.

Ďáblům v zápase pomohli i videorozhodčí. Ti museli zkoumat branku kapitána Andyho Greena, jestli se Miles Wood před brankou neprovinil proti pravidlům a neznemožnil brankáři zasáhnout. „Neměl jsem moc tušení, ale po videozáznamu bylo všem celkem jasné, že bylo vše v pořádku. Jsem rád, že video pomáhá,“ říká na konec Andy Greene.

Rozhovor Pavla Zachy po zápase:

Čtěte také

Udrží Devils krok s Lavinami z Colorada?

Venkovní trip pokračuje a dnes v noci se od 3:00 SEČ představí Devils na ledě Colorada Avalanche. Letos se oba tým potkají celkem dvakrát, stejně tak jak v loňském ročníku. To obě střetnutí vyhrálo Colorado 3:0 a 5:3. Avalanche se momentálně drží na druhém místě Centrální divize s 43 body (Devils 23) a v posledních …