Peklo / Preview / Důležitý měsíc pokračuje, do Prudential Center míří Senators!

Důležitý měsíc pokračuje, do Prudential Center míří Senators!

New Jersey dnes již podruhé v sezóně vyzve Ottawu. Poprvé to bylo 18.12.2016, kdy Devils padli na jejich ledě 1:3. Dnes tak mají Senátorům co oplácet. Družině kouče Johna Hynese se na domácí půdě příliš nedaří, ale v posledních zápasech se to podařilo úspěšně vyvrátit. Nejdříve přišla výhra proti Buffalu 2:1 a v posledním utkání proti Coloradu 3:2. Nezbývá tak než doufat, že padne i dnešní soupeř. Brány play-off nejsou tak daleko.

Aktuální forma Senators

Z posledních pěti duelů se podařilo tomuto týmu, který je těsně nad hranicí, jež zaručuje postup do play-off, vyhrát pouze dva. Dohromady Ottawa navíc nastřílela pouze 8 gólů.

Vše začalo na ledě Buffala, kde Sabres vyhráli 4:0, následoval domácí debakl s Blues 0:6. Poté se však podařilo Sens porazit Dallas 3:2 a 3:0 Islanders. V minulém utkání však opět podlehli Sabres. Po čtyřech zápasech se tak vydávají na stadion soupeře a bude hodně zajímavé sledovat, jak se jim povede.

Představení soupisky
Brankáři: 
Craig Anderson, Andrew Hammond, Mike Condon, Chris Driedger
Týmovou jedničkou je dlouhodobě Craig Anderson, který ovšem řeší nepříjemné strasti. Manželka je postižena vážnou nemocí. Anderson má na svém kontě přes 92,6% úspěšnosti zákroků. V posledních zápasech ovšem dostal přednost Mike Condon, brankář předurčen být dvojkou. Jeho úspěšnost 91,2% po 31 zápasech však není nikterak oslnivá. Příležitost dostal i Andrew Hammond, jenž však v šesti zápasech dostal 14 gólů a měl úspěšnost pouhých 83,7%. Ještě hůře dopadl Chris Drieger. Ten za 40 minut dostal 4 góly, připsal si 11 úspěšných zákroků a ke slovu se již nedostal.

Výsledek obrázku pro craig anderson

Gólman Craig Anderson. Jednička, která však prožívá těžkou životní zkoušku.

Obránci: Dion Phaneuf, Marc Methot, Cody Ceci, Andreas Englund, Chris Wideman, Erik Karlsson, Thomas Chabot, Mark Borowiecki, Ben Harpur, Fredrik Claesson
Napadne vás při zmínce o Senátorech jiný obránce než Erik Karlsson? Pravděpodobně momentálně ne. Švédský bek si vysloužil úctu a obdiv nejednoho fanouška. A i letos je hlavním ofenzivním článkem svého celku. Dokonce i vede kanadské bodování o pět bodů. To díky jeho 8 gólům a 38 asistencím. Přesně o polovinu méně bodů má Dion Phaneuf. Nejspolehlivějším bekem, alespoň co se tabulky pravdy týče, je Marc Methot (+12).

Výsledek obrázku pro erik karlsson

Erik Karlsson – kapitán jako sůl.

Útočníci: Mark Stone, Kyle Turris, Mike Hoffman, Ryan Dzingel, Bobby Ryan, Derick Brassard, Jean-Gabriel Pageau, Zack Smith, Tom Pyatt, Chris Kelly, Chris Neil, Mike Blunden, Philip Varone, Buddy Robinson, Max McCormick, Curtis Lazar, Casey Bailey, Tommy Wingels

Tady není o čem. Jasně nejlepší trojicí je Mark Stone (20+21), Kyle Turris (18+19) a Mike Hoffman (18+19). Za němi je však velká díra, o deset bodů méně, než Mike Hoffman mají však hned tři hráči. Zack Smith, Ryan Dzingel a Derick Brassard. Nejlepším střelcem je již zmíněný Mark Stone.

Útok dnešního soupeře Devils se nezdá být příliš silným. Vypovídá o tom i statistika přesilových her. Ottawa je v této disciplíně 24. nejhorším celkem celé NHL . Jejich úspěšnost je 16,4%, tedy stejně jako úspěšnost Ďáblů.

Výsledek obrázku pro mark stone

Mark Stone je nejčastěji bodujícím útočníkem Ottawy.

Vzájemné zápasy

Minulá sezóna se New Jersey co se týče vzájemných střetnutí povedla. Z celkových tří utkání svěřenci Johna Hynese hned třikrát zvítězili a dvakrát svému soupeři nastříleli pět branek. V měření sil z prosince však vyšli vítězně Senátoři. Devils jim tak mají co oplácet.

Novinky z kabiny Devils

  • Místo Blandisiho dnes dostane šanci Beau Bennett, který se vrací po zranění. Ten by se měl objevit ve čtvrtém útoku.
  • Cory Schneider bude zahajovat zápas již posedmé v řadě.
  • Kyle Quincey stále není fit a do dnešního zápasu tak opět nenastoupí.

Předpokládané sestavy
New Jersey Devils: Schneider (Kinkaid) – A. Greene, Lovejoy, Merrill, Santini, J. Moore, Severson – Hall, Zajac, Palmieri – Wood, Henrique, Cammalleri – Zacha, Josefson, Noesen – Bennett, Kalinin, Parenteau.

Ottawa Senators: Condon (C. Anderson) – Methot, E. Karlsson (C), Phaneuf, Ceci, Borowiecki, Claesson – Dzingel, Brassard, Mark Stone – Z. Smith, Turris (A), Hoffman – B. Ryan, Pageau, Pyatt – Wingels, Kelly, Neil (A).

Devils : Panthers

Komentáře

Čtěte také

Diabli, ktorí sa predstavia na MS v Bratislave a Košiciach

Pre Devils sa tento rok sezóna skončila už po základnej časti, a tak niektorí Diabli cestujú na Majstrovstvá sveta, ktoré sa tento rok konajú na Slovensku v Bratislave a Košiciach. KanadaMacKenzie Blackwood Big Mac, ako je prezývaný tento brankár, zažíva sezónu ako z ríše snov. 22-ročný gólman bol pred sezónou až štvorkou mužstva Devils. Avšak …