Peklo / Ohlasy / Góly obránců v síti Schneidera? Musím zjistit, jestli pro to můžu udělat víc

Góly obránců v síti Schneidera? Musím zjistit, jestli pro to můžu udělat víc

Únor probíhá u Devils jako na houpačce, a to bohužel v době, kdy se počítá každý bod. Po domácí prohře se San Jose přišla další, tentokrát proti Senators. Co ještě navíc podtrhuje špatný výkon proti Ottawě, je nula v kolonce vstřelených branek.

Před duelem všichni věděli, že Senators nejsou jednoduchým soupeřem. „Ottawa je celkem, který je kdykoliv těžké porazit. Myslím si, že se stále snažíme dělat vše co nejlépe, hrát stále stejně. Dnes to pro dva body nebylo dostatečné,“ řekl útočník Kyle Palmieri, podle něhož je navíc Ottawa velmi disciplinovaným celkem. „Je to velmi strukturovaný tým. Hráli svůj systém přesně tak, jak chtěli. Myslel jsem, že budeme mít dost příležitostí ke střelbě, ale dnes to takový zápas nebyl. Oba týmy hrály s jasnou představou. My jsme měli svůj herní plán, ale ten dnes nevyšel podle představ.“

Důležitost tohoto střetnutí potvrdil i Parenteau. „Dnes to byl velký zápas, nezvládli jsme ho, ale máme před sebou důležitý víkend. Musíme otočit list a vrátit se zpět.“

Po první bezbrankové dvacetiminutovce hledal kouč Hynes impuls, který by pomohl Ďáblům k ofenzivnějšímu výkonu. Do druhé třetiny tedy obměnil složení jednotlivých řad. Jedinou formací, která zůstala do konce zápasů pohromadě, byla trojice Taylor Hall – Travis Zajac – Kyle Palmieri. „První dvě třetiny byla Travisova lajna jedinou, která udělala nějaký rozruch. Potřebovali jsme ale i další hráče vepředu, bohužel, kromě této lajny tam nebyl nikdo, kdo by tlačil hru dopředu tak, jak jsme chtěli,“ okomentoval změnu ve složení formací Hynes.

Nutno podotknout, že první třetina nemusela skončit bez branek. Velkou šanci poslat Devils do vedení měl Beau Bennett, Condonův pravý beton byl ale na správném místě.


Šance Beaua Bennetta z první třetiny

Bohužel, noční můrou začíná být pro Coryho Schneidera obránce, který vystřelí. V předchozím zápase jej dvěma góly překonal bek Brent Burns, nyní to byl v přesilové hře Dion Phaneuf. Ten otevřel skóre ve druhé třetině střelou z vrcholu levého kruhu. „Dva kluci projeli a on vystřelil. V poslední době je to trochu můj případ. Moc dobře je nevidím a možná je na mně, abych na tom začal pracovat a lépe si je našel,“ připustil svou slabinu Cory. „Zdálo se to jako parádní střela, musím zjistit, jestli pro to můžu udělat něco víc nebo jestli to jsou prostě dobré střely od dobrých hráčů. To je součást NHL,“ dodal Schneider, jenž si připsal i několik zákroků, které udržely Ďábly na konečném skóre 0:3.


Cory Schneider držel šance Devils na dobrý výsledek

Co tedy považovat za klíčový problém ve hře Devils proti Senators? Andy Greene to pojmenoval naprosto přesně. Devils nedokázali dostat puk do takového prostoru před brankáře Ottawy, kde by mohli vytvořit závar. Puk se vždy objevil tam, kde jej Condon mohl bez problému odehrát nebo přikrýt.

„Věděli jsme, že musíme být trpěliví. Musíte přijít s rychlostí, abyste prorazili jejich pasti. Myslel jsem, že v prvních dvou třetinách jsme udělali z větší části to, co jsme měli, v té třetí už nás zmáčkli trochu tvrději. Nebyli jsme schopní se dostat k souvislejšímu tlaku v útočném pásmu,“ shrnul zápas Schneider, který naskočil do sedmého utkání v řadě.

Zda skončí Coryho šňůra startů v dalším zápase proti Islanders, to se teprve dozvíme. Ani důležitost dalších bodů určitě není potřeba připomínat. Devils se nyní nachází pět bodů za Torontem a druhou divokou kartou pro play-off.

Čtěte také

Evan Cormier byl v pravý čas na pravém místě

Před třemi týdny seděl Evan Cormier doma a užíval si volno na univerzitě v Guelphu a snažil se odpočívat a relaxovat před začátkem druhé poloviny sezóny. V Binghamtonu odehrál jako náhradník pět zápasů a uvedl se tak v dobrém světle (bilance 4-1-0, včetně shutoutu a 93,3% úspěšností), že mu farma Devils připravila jeho první profesionální smlouvu. Pro …