Peklo / Reporty / Odveta se nepovedla, tentokrát byli šťastnější Ostrované

Odveta se nepovedla, tentokrát byli šťastnější Ostrované

Odvetný zápas začal hrou ze strany na stranu, ale bez vážnějších situací. K vidění bylo hodně šarvátek po odpískání, šlo tak vidět, že pro oba celky je to hodně důležitý zápas. Krátce před polovinou třetiny šli Devils do přesilové hry a tu po pár vteřinách úspěšně potrestali. Taylor Hall z pravého kruhu poslal pěkně načasovanou přihrávku na Milese Wooda, jenž otevřel skóre zápasu. Domácím se však podařilo vyrovnat ještě před koncem první části. Zblokovaná střela se dostala mezi kruhy k Ryanu Stromeovi, a ten pohotovou střelou prostřelil Kinkaida. O chvíli poději mohli jít domácí do vedení, ale Kinkaid předvedl brilantní zákrok a Bailey tak fanoušky v aréně Islanders nerozveselil. Ostrované si vypracovali ještě další dvě šance, ale ani jedna se neujala.
Střely: 13:10.

Devils nevkročili do druhé části ideálně, už ve 23. minutě totiž Casey Cizikas nachytal zpoza brány na hruškách Kinkaida a poslal domácí celek do vedení. New Jersey se sice snažilo o vyrovnání, ale výraznější šance nepřicházely. A tak znova udeřil soupeř. Ryan Storme se dostal ke špatně odehranému kotouči a z velmi dobré pozice u kruhů prostřelil Kinkaida. New Jersey dostalo v polovině utkání šanci na snížení díky přesilové hře, byli to však domácí, kteří zvýšili svůj náskok. Ladd totiž vystihl chybnou rozehrávku a svůj nájezd z pravé strany zakončil přesnou střelou k tyči. Hostující brankář se mohl pouze ohlédnout. Ďáblové nesložili zbraně a okamžitě přispěchali s odpovědí. Kyle Palmieri získal v útočné třetině puk a střelou z otočky naprosto přesně vymetl růžek branky. Islanders hráli hodně aktivně a bylo na nich vidět, že chtějí za každou cenu vyhrát, obrana Devils však držela stále šanci na obrat. Ostrované si vytvořili obrovský tlak, ale dnešní utkání zkrátka neměla logiku. Steven Santini se v ojedinělé šanci New Jersey opřel do puku, jenž ještě trefil Giontu a Blandisiho a přepadl přes Bérubého. Rázem to tak bylo pouze o gól.
Střely: 15:11.

Ve třetí třetině museli mi Ďáblové dohrát minutu v oslabení po faulu Greenea a poté stáhnout náskok soupeře. To se jim však nepovedlo, jejich soupeř totiž přesilovku využil. John Tavares se ukázal jako správný kapitán a svou střelou překonal Kinkaida. A bylo ještě hůře. Merill při snaze o střelu od modré trefil pouze Jasona Chimeru, jenž se dostal do úniku a přesnou střelou prakticky rozhodl o osudu utkání. V 47. minutě dostal Wood úder hokejkou do obličeje a neobešlo se to bez krvavého zranění. Jediné pozitivum tedy bylo, že Devils čekala dlouhá přesilovka, jež je mohla vrátit do hry. A tak se také stalo. Taylor Hall to vzal na sebe, projel kolem mantinelu až k zakončení a střelou zápěstím prostřelil domácího brankáře. Ten rozhodně neměl čisté svědomí, situaci pravděpodobně trochu podcenil. Místo tlaku hostů však přišlo vyloučení střelce posledního gólu a osm minut před koncem se tak do početní výhody znova dostali Islanders. Devils oslabení zvládli a hned po návratu z boxu se hnal Hall na domácího brankáře, ale Bérubé ukryl jeho střelu v lapačce. A protože ani závěrečná hra bez brankáře své ovoce nepřinesla, tak se ze zisku dvou bodů radovali domácí.
Střely: 4:9.

New York Islanders 6:4 New Jersey Devils

Branky a přihrávky: 15. R. Strome (Beauvillier, Seidenberg), 23. Cizikas (Gionta), 30. R. Strome, 32. Ladd (Boychuk), 41. Tavares (R. Strome, Lee), 41. Chimera – 10. Wood (Hall, Palmieri), 34. Palmieri (Zajac, Hall), 38. Blandisi (Santini, Noesen), 49. Hall (Severson, Kinkaid)

Vyloučení: 3:2. Využití: 1:2. V oslabení: 1:0. Diváci:. Střely na bránu: 32:30 (13:10, 15:11, 4:9).

Sestava Islanders: Bérubé (Greiss) – Boychuk, Leddy, Mayfield, Hickey, Seidenberg, de Haan – Jo. Bailey (A), Tavares (C), Lee – R. Strome, B. Nelson, Beauvillier – Chimera, Quine, Ladd (A) – Gionta, Cizikas, N. Kuljomin.

Sestava Devils: Kinkaid (Schneider) – Greene, Lovejoy, Merrill, Santini, Moore, Severson – Hall, Zajac, Palmieri – Bennett, Henrique, Parenteau – Zacha, Josefson, Noesen – Wood, Blandisi, Smith-Pelly

• Ben Lovejoy vede týmovou statistiku v počtu zablokovaných střel (107).
  • Wood vstřelil svůj osmý gól v sezóně, druhý z přesilové hry.
  • K třetímu gólu Devils napomohl tečí ex-hráč New Jersey – Stephen Gionta.
  • Ďáblové ve třetí třetině inkasovali v první minutě hned dva góly.
  • Na čtvrtý gól Ďáblů měl asistenci i brankář Keith Kinkaid.

Devils budou jedním z nejhorších týmů, soudí odborníci

Bookmakeři z Las Vegas zveřejnili kurzy na vítěze Stanleyova poháru v sezoně 2017/2018. New Jersey Devils zařadili mezi nejhorší týmy vůbec, dávají jim tak opravdu minimální šance a předpokládají další boj na chvostu tabulky. Společně s New Jersey mají stejný kurz Red Wings, Canucks, Coyotes a Golden Knights. Mezi fanoušky Ďáblů to vyvolalo rozruch, svému …