Peklo / Reporty / Ani herní převaha nestačila, Senátoři vezou z New Jersey všechny body

Ani herní převaha nestačila, Senátoři vezou z New Jersey všechny body

První třetina začala hodně vlažným tempem. Na první větší šanci fanoušci čekali až do jedenácté minuty. To se Devante Smith-Pelly dostal u pravého kruhu k zakončení, ale brankáře nepřekonal. O pár minut později dal o sobě vědět i Miles Wood, ale z předbrankového prostoru Andersona nepřekonal. A když ani Henrique neuspěl svou tečí, šlo se do šaten za stavu 0:0. Celá první třetina se odehrála ve velmi vyrovnaném duchu, lepší šance si však vytvořili právě domácí hokejisté.

Střely: 10:10.

Druhá část nezačala pro Ďábly vůbec dobře. Kyle Turris se totiž hned v prvním minutě dostal k ráznému zakončení, které skončilo za zády domácího brankáře. Ten samý brankář mohl přidat u druhý gól, ale Schneider předvedl brilantní zákrok a udržel svůj tým ve hře.  New Jersey bylo opticky lepším celkem, ale nedařilo se mu vstřelit branku. Do větší šance se dostal jako první Mike Cammalleri, který byl v minulém utkání pouze na tribuně. Z velké blízky si však na hostujícího brankáře nepřišel. Devils byli ve velkém tlaku, ale chybělo jim i pomyslné štěstíčko. Senátoři tak po druhé třetině vedli o jeden gól.
Střely: 20:19.

Miles Wood byl ze začátku třetí periody na hraně faulu sestřelen Borowieckim, kterého rovnou vyzval na pěstní souboj. Ten sice jednoznačně prohrál, ale ukázal, že Devils hodlali bojovat o dnešní body. Ovšem v 45. minutě byli domácí přísně vyloučeni za příliš mnoho hráčů na ledě a Erik Karlsson toho ihned využil. Z pravé strany vymetl pavučiny Schneiderovy brány. O pár minut však stejnou příležitost dostali i Devils a také ji využili. Zajac se dostal k odraženému kotouči, jenž bez větších obtíží poslal do odkryté klece. V polovině třetiny šel do přečíslení dva na jednoho Palmieri s Hallem. První jmenovaný to vzal na sebe, ale od hokejky posledního obránce se puk odrazil do ochranné sítě. Ďáblové tlačili, vytvářeli si šance, ale hosté si věděli rady, absolutorium zaslouží Anderson, který doslova čaroval a vychytal svému týmu všechny body.
Střely: 30:23.

New Jersey Devils 1:2  Ottawa Senators

Branky a přihrávky: 47. Zajac (Blandisi, Palmieri) – 21. Turris (Brassard, Pageau), 45. E. Karlsson (Phaneuf, Z. Smith)

Vyloučení: 3:2. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Střely na bránu: 30:23 (10:10, 10:9, 10:4).

Sestava Senators: C. Anderson (Condon) – Methot, E. Karlsson (C), Phaneuf (A), Ceci, Borowiecki, Ch. Wideman – Dzingel, Turris (A), Pyatt – Z. Smith, Brassard, Pageau – Kelly, Wingels, Lazar – C. Bailey, M. McCormick, Neil.

Sestava Devils: Schneider (Kinkaid) – A. Greene (C), Lovejoy, Merrill, Santini, Quincey, Severson – Hall, Zajac (A), Palmieri – Zacha, Henrique (A), Parenteau – Cammalleri, Josefson, Noesen – Wood, Blandisi, Smith-Pelly.

• První střela Devils na branku přišla až v čase 08:02.
  • Pavel Zacha v polovině utkání zamířil po hitu Brassarda do kabin a do utkání se již nevrátil.
  • 155:47 – tak dlouho nedali Devils gól Senators. Dlouhé trápení ukončil až Travis Zajac.

Devils budou jedním z nejhorších týmů, soudí odborníci

Bookmakeři z Las Vegas zveřejnili kurzy na vítěze Stanleyova poháru v sezoně 2017/2018. New Jersey Devils zařadili mezi nejhorší týmy vůbec, dávají jim tak opravdu minimální šance a předpokládají další boj na chvostu tabulky. Společně s New Jersey mají stejný kurz Red Wings, Canucks, Coyotes a Golden Knights. Mezi fanoušky Ďáblů to vyvolalo rozruch, svému …