Peklo / Ohlasy / Kyle Palmieri: Nedali jsme jim moc prostoru, ale ani to nestačilo

Kyle Palmieri: Nedali jsme jim moc prostoru, ale ani to nestačilo

Ani změna hry a převaha na ledě nepomohla k zisku bodů.

Obrovská převaha na ledě, mnoho individuálních akcí a střelecké šance. Tak by se dal definovat skvělý výkon Devils ve včerejším zápase proti Ottawským Senátorům. I když to vypadalo, jako by se v Prudential Center postavil úplně nový tým plný elánu, body si odvezli soupeři. Byl to mnohonásobně lepší výkon než v předchozích dvou setkáních v této sezoně, ale ve třetím utkání proti oslabenému týmu, díky zranění některých hráčů, to prostě nestačilo a Ďáblové padli doma 1:2.

„Měli jsme spoustu šancí. Nemyslím si, že bychom jim dali moc prostoru,“ řekl útočník Kyle Palmieri. „Udělali jsme dvě chyby. Jednu za brankou a jednu v oslabení. Snažili jsme se najít možnosti i pro nás, ale nepovedlo se. A to je pak těžké vyhrát.“


Rychlý gól Ottawy v úvodu druhé třetiny na 1:0
Brankář Cory Schneider se zkoušel zaměřit na puk u pravé tyčky, stejně jako zbytek obrany Devils, a ztratil pojem o protihráči Kyleovi Turrisovi na opačné straně. Schneider se snažil přebruslit proti puku, ale to nestačilo.

„Udělali jsme spoustu dobrých věcí, ale Anderson (gólman Senators) byl o něco lepší než já, a to byl ten rozdíl,“ řekla domácí brankářská jednička. „Hráli jsme lépe než minulý týden, bohužel nám to nepřineslo žádné body. Je to pro nás velmi těžké.“

Devils přestříleli soupeře, na Andersona šlo 30 pokusů, ale Ottawě stačilo na vítězství pouze 23 střel. Kdykoliv se naskytla příležitost vystřelit, zjevila se kamenná zeď v podobě hostujícího gólmana.

Ve druhé části se zranil český útočník Pavel Zacha, když byl Derrickem Brassardem naražen na mantinel. V předklonu odjel rovnou do kabiny a do zápasu již nezasáhl.
“Nebyl připravený se vrátit,” uvedl po zápase trenér Hynes. “Musíme ho prohlédnout (plánováno na dnešek) a poté budeme vědět, jak na tom je.” Zacha má zranění v horní polovině těla (pozn. redakce).

Jediný gól domácích přišel ve třetí části, když byl Anderson zmaten nacvičeným signálem. Joseph Blandisi tečoval přihrávku od Kylea Palmieriho určenou pro Taylora Halla a Travis Zajac skoroval do protipohybu brankáře. Ten byl bezmocný.
Stalo se tak v jedné ze dvou přesilový her, které Devils včera odehráli.


Travis Zajac střílí kontaktní gól na 1:2 v přesilové hře
Blandisi potvrdil, že jedno střídání může změnit celý zápas. Narážel na své promarnění přihrávky od Devante Smith-Pellyho v druhé třetině.

„Sto procent,“ řekl mladý útočník. „Nic jiného není přijatelné. Musím být připraven jen na této úrovni. Hra týmu se zlepšuje, přihrávky jsou tvrdší a rychlejší. Myslím, že jsem na toto měl být připraven a určitě by to změnilo hru. Snažil jsem se střílet, ale příště to musí být ještě lepší.“ 
Ke svému působení v první lajně dále uvedl: „Čekal jsem Hallsieho (přezdívka Taylora Halla, pozn. redakce) že přijede zezadu,“ pokračoval Blandisi. „Jakmile by tam byl, poslal bych to skrz obránce. On by byl schopný to zpracovat. Součástí naší přesilovkové struktury je tlak na branku. Jsem rád, že to funguje,“ dodal.

„Hodně se nám daří v přesilových hrách,  zlepšili jsme se oproti první polovině sezony,“ uvedl Travis Zajac. „Vyhráváme souboje, děláme chytrá rozhodnutí, jsme silnější na puku a už se nám to několikrát vyplatilo.“

Miles Wood i shodil rukavice po zákroku Marka Borowieckiho, který si na něj počkal ve středním pásmu a tvrdě ho odstavil. Po krátké bitce vyšel hostující hráč s menší přesilou a přetlačil Wooda.
„Byla to hodně emotivní část zápasu a Miles si to bral osobně,“ vyjádřil se Hynes. „Z jeho pohledu se jeho reakci nedivím, bral bych to úplně stejně osobně. Zejména, když je zápas tak vypjatý. Je to velmi cenný hráč, vážím si jeho postoje,“ dodal.

Gólman Craig Anderson (OTT) předvedl dobrý výkon a pomohl svému týmu získat důležité body v boji o postup do vyřazovací části.

„On je v bráně hodně klidný. Myslím, že je to jeho obrovská přednost. Vždycky se zdá stabilní,“ řekl útočník Adam Henrique na adresu hostujícího gólmana. „Je zřejmé, že zabírá hodně místa v brankovišti. Odvedli jsme dobrou práci při pokusech dostat puky do sítě. Měli jsme několik obrovských šancí, už to kolikrát vypadlo dobře, ale vždycky puk odjel mimo,“ dodal.


Craig Anderson vychytal v šanci Milese Wooda

New Jersey má teď přestávku, další zápas odehrají až v sobotu 25. 2. 2017 v noci. Od 23:00 SEČ se utkají na domácí půdě s divizním rivalem. Do Prudential Center přijedou New York Rangers a bude se již po 238. bojovat o řeku Hudson.

Foto: Paul Bereswill/Getty Images, Video: NHL.com

Čtěte také

Nová sezona bude, ale má to jistá omezení

Nový ročník NHL by mohl být zahájen, plánuje se využití jiného časového plánu, uvedl v pátek zástupce komisaře NHL Bill Daly v podcastu NHL@TheRink. Daly uvedl, že NHL a Asociace hráčů NHL zvažují určité modely harmonogramu nové sezony. Jeden by byl hraní v domácích halách jednotlivých týmů a druhý, který vyžaduje, aby všechny týmy hrály …