Peklo / Hlavní zprávy / Devils a play-off? Podle zámořských expertů utopie

Devils a play-off? Podle zámořských expertů utopie

Na stránce sportclubstats.com uveřejňují nejrůznější týmové statistiky. Jedna z nich je i ta, jakou procentuální šanci mají týmy z NHL na postup do playoff. Stoprocentní šanci mají Minnesota, Washington, Chicago, Pittsburgh, Columbus, San Jose a Rangers. Do 80 % se vlezli ještě Edmonton, Anaheim, St. Louis, Montreal, Ottawa a Nashville. Zajímavější to začíná být od Toronta, které má 64,9 % šanci na playoff, 63,4 % se dává Calgary, 58,9 % Bostonu a posledním týmem, který má nad 50 % (55,6), jsou Islanders.

49,9 % se dává Los Angeles, 29,3 % Floridě a jen 10,3 % Winnipegu.  Ve výčtu klubů již zbývá pouze deset týmů. A New Jersey stále nikde. Před nimi jsou ještě Tampa Bay, Buffalo, Carolina, Vancouver, Philadelphia a Dallas. A až pak jsou Devils. S šancí…0,4 %… To je opravdu hodně málo. Méně má už jen Detroit (0,2 %) a Arizona s Coloradem, kteří mají přesnou nulu.

A čím to je? Je hodně aspektů, o kterých bychom se mohli bavit. Pravděpodobně ani jedna část týmu nefunguje tak, jak by měla. Cory Schneider v určitém období nepředváděl nejlepší výkony, jeho zástupce Keith Kinkaid je dosti nevyrovnaný. Obraně chybí větší ofenzivní potenciál, zkušenosti, ale hlavně také spolehlivost.

Taylor Hall, jenž se měl stát možná až spasitelem, na to sám nestačí. Michael Cammalleri je, vyjma úvodu sezony, doslova zklamáním a útočné řady New Jersey jsou opět mezi nejhoršími. Konkrétně je to druhá největší střelecká impotentnost. Pouze 139 gólů v 60 utkáních. Hůře je na tom jen letos naprosto tragické Colorado, které jich vstřelilo 116.

U Devils bývalo zvykem, že alespoň obranná fáze funguje. 20. místo mezi všemi týmy s 172 obdrženými brankami však není nic moc. Navíc Schneider je s úspěšností zákroků až na 22. místě s pouhými 91,4 %. Zdá se tak, že je před New Jersey pořád spousta práce.

A část z ní by mohla být hotova již do 1.3., kdy končí přestupy.

Jedním ze žhavých kandidátu na trejd je obránce Kyle Quincey, jenž má s Ďábly smlouvu na rok v hodnotě 1,25 milionů dolarů. Jak řekl sám Quincey, s touto možností počítá. ,,Už jsem v takové situaci byl,” řekl zkušený obránce. ,,Každý hráč se snaží předvést to nejlepší a s výměnou se musí počítat.”

,,Nejsem to jen já, kdo je napnutý,” dodal Kyle Quincey. ,,V očekávání jsou i děti, manželka a pes. Musíte se znova usadit, najít nové přátele. Ale snažím se na to moc nemyslet. Soustředím se na hru tady a snažím se vybojovat pro svůj tým výhry.”

Další spekulace se množí kolem Michaela Cammalleriho, kterému se letos hodně nedaří a změna prostředí by mu mohla hodně pomoci. Je však otázkou, kdo by ho s jeho vysokým platem 5 milionů dolarů za rok chtěl. To je asi ten největší problém.

Dlouhodobě se také mluví o PA Parenteauovi. Ten před sezonou přišel do New Jersey, ačkoliv nebyl Ďábly podepsán – kontrakt mu dali Islanders, kteří ho posléze poslali na waivers a odtud si ho manažer Shero stáhl. A udělal dobře, Parenteau podává slušné výkony ve všech formacích, do nichž nastoupí. Smlouvu má do konce sezony, tudíž se jeho výměna očekávat rozhodně dá.

Spekulace jsou i ohledně Smith-Pellyho. Zde se ovšem znova nedá předpokládat, že by byl vyměněn. A to hlavně kvůli tomu, že je jedním z hokejistů, které musí New Jersey nabídnout k draftu pro Vegas. A vzhledem k tomu, že dalšími jsou Hall, Henrique, Palmieri, Zajac a Cammalleri, dá se předpokládat, že Smith-Pelly zůstane proto, aby mohl být poslán do expanzivního draftu.

Další možností by mohl být například Jacob Josefson nebo Jon Merrill. Nedá se však očekávat, že by Ďáblové získali nějakou velkou hvězdu. Spíše Ray Shero získá několik draft picků a možná nějaké mladé hráče. Moudřejší budeme již za pár dní…

Čtěte také

Kam by mohli zamířit nováčci v další sezoně?

Minulý měsíc proběhl nováčkovský kemp, kdy ve velmi náročném a dlouhém týdnu ukazovali mladí talenti, co v nich je. Po celý týden byli pod drobnohledem trenérů z NHL a AHL. Spoustu z nich zatím moc neoslovilo, ale sezona 2017-18 bude dalším krokem v jejich vývoji. Pojďme se společně podívat na kompletní přehled nováčků a jejich …