Peklo / Reporty / Palmieri dvakrát skóroval, Devils získali bod

Palmieri dvakrát skóroval, Devils získali bod

Ani zázračný obrat z 0:2 na 3:2 nestačil. Rangers udělali obrat na 4:3 v prodloužení a zvítězili.

Začátek zápasu sliboval rivalitní utkání dvou nesmiřitelných soků od řeky Hudson. Průběh zápasu můžeme definovat jako energický, rychlý a plný odhodlání zvítězit v derby. První změna skóre přišla už v sedmé minutě zásluhou Chrise Kreidera, který stál v pravou dobu na pravém místě, puk se po střele Girardiho odrazil od jeho brusle do branky  – 1:0!
Devils byli většinu třetiny aktivnější, Anti Raanta měl hodně práce na brankovišti, zejména ve druhé polovině třetiny. Zcela zaplněná Prudential Center nabízela i souboje fanouškovských táborů, které podporovali své kluby. Naprostý přehled a zkušenosti předvedl Taylor Hall, který do útočného pásma zavezl puk, dokázal se vyhnout dvěma obráncům, podržet ho na hokejce a ještě jej nahrát přesně na hokejku Travise Zajaca, který byl sám před Raantou. Ten ale skvěle přečetl hru a neinkasoval. Rangers, ač byli pod mírným tlakem, dokázali občas pohrozit a využít šance. To se stalo v 18.minutě, kdy Oscar Lindberg dostal přesnou příčnou přihrávku a do odkryté branky se nemýlil – 2:0!
I přesto, že byli domácí aktivnější, nepodařilo se jim do konce třetiny zvrátit stav.
Střely: 16-10

Ve druhé části pokračovaly oba týmy v rychlé hře, šance byly na obou stranách zásluhou domácího Halla a Quinceyho, na druhé straně hodně zlobil Mats Zuccarello. Oba tým zodpovědně bránily bez nedovolených zákroků až do 32.minuty, kdy byl na trestnou lavici za podražení poslán domácí Devante Smith-Pelly a Rangers měli možnost hrát v početní výhodě. V té zazářil domácí gólman Schneider a nepustil ani jeden z pěti pokusů. Na druhé straně v oslabení ujel Travis Zajac, ale nabídnutou přihrávku nezpracoval Adam Henrique, který byl bráněn na hranici pravidel Zuccarellem. Tři minuty před koncem vytvořil neuvěřitelnou minelu Taylor Hall, když „zapomněl“ puk za sebou a nechal tak prostor pro střelu hostujícího Hayese, Cory Schneider vytáhl svůj nejlepší zákrok a střelu zneškodnil. Snaha Devils se přece jenom vyplatila. Zpoza branky se obtočil Adam Henrique a překvapil Raantu – 1:2!
Střely:  10-17

Poslední část začala velmi dobře pro domácí, protože po krásném přechodu do útočného pásma vyslal puk na branku Kyle Palmieri a Raanta jej neudržel – 2:2!
Rangers byli rozhozeni a Kreider vyhodil puk mimo led. Ihned po vhazování napřáhl kapitán Andy Greene a po teči Kylea Palmieriho skončil v síti. 3:2!
To se ještě nelíbilo hostujícímu trenérovi a nechal si celou situaci prověřit videorozhodčím kvůli nedovolenému bránění Milese Wooda. To se nepotvrdilo a gól platil. Od vedoucího gólu se hrál hokej nahoru dolů, téměř bez přerušení. Oba brankáři předváděli skvělé zákroky a domácí hráči chtěli přidat čtvrtou branku. Nakonec se to podařilo hostujícím Rangers čtyři minuty před koncem periody, postaral se o to Adam Clendening – 3:3!
Jelikož se žádnému z týmů nepodařilo vstřelit další gól, zápas se přesunul do prodloužení.
Střely:  12-12

V nastaveném čase ujel po odehrané minutě Kyle Palmieri, ale ani nadvakrát nedokázal puk do sítě dostat, z následné protiakce se zápas rozhodl. Po pravé straně pláchl Mike Zibanejad, který po naznačené střele poslal puk mezi betony Coryho Schneidera. Devils v derby získali jeden bod.

New Jersey Devils  3:4pp  New York Rangers

(0:2, 1:0, 2:2 – 0:1)

Branky a Nahrávky:
39.Henrique (Bennett, Parenteau), 41. Palmieri (Zajac, Hall), 42. Palimeri (Greene, Zajac) – 7. Kreider (Girardi, Zuccarello), 18. Lindberg (Fast, Holden), 56. Clendening (Kreider, Zibajenad), 62. Zibajenad (Skjei)

Vyloučení: 1:2 Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváků: 16.514  Střely na branku: 39:40  (16:10, 10:17, 12:12 – 1:1).

Hvězdy zápasu:

1. Zibajenad (NYR) – 1+1, 2 střely, čas na ledě 15:46, úspěšnost vhazování 38%
  2. Palmieri (NJD) – 2+0, 4 střely, čas na ledě 19:05
  3. Kreider (NYR) – 1+1, 2 střely, čas na ledě 14:54

Sestava Devils: Schneider (Kinkaid) – A. Greene, Lovejoy, Merrill, Santini, Quincey, Severson – Hall, Zajac, Palmieri – B. Bennett, Henrique, Parenteau – Cammalleri, Josefson, Noesen – Wood, Blandisi, Smith-Pelly.

Vynechali: Moore, Zacha, Helgeson
Sestava Rangers: Raanta (Lundqvist) – McDonagh, Girardi, M. Staal, Holden, Skjei, Clendening – Vesey, Stepan, Rick Nash – Kreider, Zibanejad, Zuccarello – Grabner, K. Hayes, J. T. Miller – Pirri, Lindberg, Fast.

Vynechali: Klein, Puempel, Buchnevich

Rozhodčí: St. Laurent, Rehman – Devorski, Galloway.

• Pavel Zacha, zraněn v horní části těla, ještě nemá jasno, kdy bude moci nastoupit zpět do sestavy.
  • Kyle Palmieri vstřelil 2 branky
  • Seth Helgeson byl vrácen zpět do týmu, nepůjde do Albany (AHL), ale zatím zůstane v NHL

Chci se prosadit a hrát NHL již nyní, je odhodlaný Michael McLeod

Dvanáctka draftu 2016 má jasný cíl – prosadit se do NHL, a to co nejdříve! Opora Mississaugy Steelheads z OHL si věří a má k tomu hned několik důvodů. V uplynulé sezoně si v základní části připsal v 57 zápasech 73 bodů (27+46) a byl druhým nejproduktivnějším hráčem celku, který vedl jako kapitán. Dařilo se …