Peklo / Reporty / Devils nezvládli záver zápasu a opäť prehrali

Devils nezvládli záver zápasu a opäť prehrali

Gólová smršť na konci zápasu vyznela lepšie pre Canadiens.

Zápas od začiatku prinášal veľa nepresností na oboch stranách. Ani jeden tím si nedokázal vypracovať gólovú šancu. Celú prvú tretinu bol vidieť obojstranne podpriemerný hokej, ktorý nespĺňal kritéria kvalitného zápasu. Domácim sa podarilo v závere tretiny vyťažiť s minima maximum a ujali sa vedenia. Weber zle rozohral a k puku sa dostal Zajac, ktorý prihral medzi kruhy Kyleovi Palmierimu a ten dokázal v tiesni obrancu Habs vystreliť a prekonal Montoyu.
Strely: 9:8.

Prostredná časť začala šancou Habs, keď sa v medzikruží dostal puk na hokejku Shawa a ten ohrozil Schneidera, ktorý predviedol spoľahlivý zákrok. V druhej tretine sme sa dočkali aj prvej presilovej hry, ktorú si zahrali domáci Devils, ale gólové ovocie táto výhoda nepriniesla.  Devils boli aktívnejším tímom a v dobrej šanci sa ocitol Hall, keď sa s pravého krídla rútil na bránu Habs, ale svoju šancu nevyužil.  V závere tretiny pohrozili aj hostia, ale Schneider držal svoj tím vo vedení.
Strely: 13:8.

Devils na začiatku poslednej tretiny odskočili súperovi na 2:0. John Moore dostal puk na modrú čiaru a tvrdou strelou prepálil brankára Montoyu, ktorý mal pri strele zakrytý výhľad. Devils sa tešili len chvíľu, lebo o 11 sekúnd neskôr Alexander Radulov presnou strelou prestrelil domáceho gólmana.  Domáci si zahrali aj v poslednej tretine presilovú hru, ktorá nemala dlhé trvanie. Po 6 sekundách dorazil za Montoyov chrbát Palmieirho strelu Travis Zajac. No ani tento krát domácim vedenie o dva góly dlho nevydržalo. Nahodenú strelu vyrazil Schneider len pred seba, kde bol pripravený Max Pacioretty a ten poslal puk do brány. O malú chvíľu si svoju prvú presilovku zahrali aj Habs, ale domáci toto oslabenie ustáli.  Montreal stupňoval tlak a snažil sa o vyrovnanie. Obrovskú šancu v prečíslení mali aj domáci, keď Cammalleri našiel pred bránou voľného Noesena, ale ten Montoyu neprekonal. Pri záverečnej power play sa podarilo Habs vyrovnať. Od pravého mantinelu vystrelil Max Pacioretty a prekonal Schneidera ktorému puk vypadol a dokĺzal sa až za čiaru. V závere mohli ešte Canadiens rozhodnúť, ale domáci to ustáli.
Strely: 13:11.

V predĺžení sa najskôr ocitol v šanci domáci Hall a následne aj hosťujúci Radulov, ale bez úspechu. Obrovskú šancu na rozhodnutie dostali hostia, keď bol vylúčený Severson.  Montreal ponúknutú šancu využil. Na vrchol pravého kruhu dostal puk Alex Galchenyuk a prepálil všetko čo mu stálo v ceste.
Strely: 2:6.

New Jersey Devils  3:4pp Montreal Canadiens

Góly a prihrávky: 20. Palmieri (Zajac), 43. J. Moore(Blandisi, Severson), 48. Zajac (Palmieri, A. Greene) – 43.Radulov (Jemelin, Petry), 49. Pacioretty (Beaulieu,Radulov), 60. Pacioretty (S. Weber, Radulov), 63.Galchenyuk (S. Weber, Radulov)

Vylučenia: 3:3. Využitie: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 13 270. Strely na bránu: 37:33 (9:8, 13:8, 13:11, 2:6).

Zostava Devils: Schneider (Kinkaid) – A. Greene, Lovejoy, Merrill, Santini, J. Moore, Severson – Hall, Zajac, Palmieri – Blandisi, Henrique, B. Bennett – Cammalleri, Josefson, Noesen – Wood, Coleman, Smith-Pelly.
Zostava Canadiens: Montoya (Price) – Markov, S. Weber, Jemelin, Petry, Beaulieu, Nestěrov – Pacioretty, Danault, Radulov – Lehkonen, Galchenyuk, Gallagher – Byron, Plekanec, A. Shaw – Andrighetto, Desharnais, T. Mitchell.

Zaujímavosti:

• Josefson odohral iba tri striedania a od času 7:15 sa neobjavil na ľade (zranenie v hornej časti tela)