Peklo / Ohlasy / Není to o instinktu zabijáka, je to o tom být silnější v určitých chvílích, říká kouč Hynes

Není to o instinktu zabijáka, je to o tom být silnější v určitých chvílích, říká kouč Hynes

Devils natahují sérii porážek v nastaveném čase. Stejně jako podlehli Rangers, nestačili ani v posledním zápase na tým Montreal Canadiens. Nejen nastavení mají tyto dva zápasy společné, stejný je i výsledek po závěrečném hvizdu, 3:4 z pohledu Ďáblů. Drama nabídla poslední dvacetiminutovka, v níž si svěřenci trenéra Hynese vytvořili hned dvakrát dvoubrankové vedení, které ale neudrželi. V nastavení vše rozhodl gólem v přesilové hře hostující Alex Galchenyuk.

Domácí mohl nasměrovat za vítězstvím Stefan Noesen, ale montrealský brankář Montoya mu vystavil ráznou stopku.


Stefan Noesen mohl poslat Ďábly do vedení hned ze začátku první dvacetiminutovky
Po svém třetím střídání pak ze hry musel odstoupit Jacob Josefson. „Byl v souboji hned v začátcích hry. Nejsem si úplně jistý, co se stalo,“ okomentoval odstoupení Josefsona trenér Hynes.

I přes neúspěch ale vyzdvihují Ďáblové hlavně pozitiva zápasu. „V předchozích zápasech, když jsme vedli, jsme se trochu stáhli zpátky a dovolili soupeři spoustu šancí,“ řekl Taylor Hall. „Dneska jsme po nich šli a odehráli velmi slušnou třetí třetinu. Řekl bych, že to byla jedna z našich nejlepších třetin. Měli jsme dobrou hru v útočném pásmu, moc času jsme nestrávili v naší obranné zóně, až do několika posledních minut. Takhle bychom měli hrát, pokud vedeme,“ shrnul Hall stěžejní momenty domácí hry.

Slova svého parťaka potvrdil i kapitán Andy Greene. „Udělali jsme spoustu dobrých věcí. Nedotáhli jsme to, ale opravdu tam dobré prvky byly. Musíme věřit v to, co děláme a najít způsob, jak dotáhnout zápasy do konce.“

Třetí třetiny začínají být pro Devils nepříjemné, vždy ztratí jiskru a nechají soupeře vrátit se do hry. Jsou právě poslední dvaceminutovky příčinou neúspěchů Ďáblů? „Všechny jsou trochu odlišné. Musíme najít způsob, jak tam zahrát ještě nějakou akci, dát další gól a odrazit se od toho,“ popřel Greene slova novinářů ohledně změny taktiky na posledních dvacet minut.

Ani sám trenér Hynes nevěří ve fakt předesílaný novináři, že by Devils neměli konečný zabijácký instinkt. „Podívejte se na třetí třetinu. Vedli jsme, přestříleli jsme je, hráli jsme tvrdě. Je to jen několik situací z těch mnoha cílů, které jsme nezvládli. Není to o instinktu zabijáka, je to o tom být silnější v určitých chvílích a situacích,“ vyzdvihl Hynes dobrou třetinu v podání svých svěřenců.

Bohužel, vítězný gól padl na druhé straně. „Je jasné, že vítězná branka padla v přesilové hře 4 na 3. To je situace, která vás zabolí,“ připustil trenér Hynes, ale ihned dodal: “To nutně nevypovídá o tom, že upozorňuji na slabiny týmu. Je to velmi konkurenceschopná hra. V určitých situacích, třeba tři na tři, musíme být lepší. To je situace, která volá po určité tvrdosti, pevnosti a pozorností k detailu. Vedete o jednu branku, je srovnáno, a to je ten moment, kdy jsme váhali.“ pokračoval Hynes.

„V posledních zápasech jsme byli v několika vyrovnaných situacích v dobře rozehraných zápasech. Nenašli jsme ale způsob, jak je vyhrát. To je klíč pro růst týmu. V těchto situacích musíme být schopni najít způsob, jak vyhrát a soustředit se na detail. Musí tu být tvrdá hra, musí tu být dravost. Není to o tom, že bychom se nesnažili, jen si v těchto situacích nevedeme tak dobře. Musíme na tom stále pracovat a růst,“ popsal Hynes nejaktuálnější slabiny svého celku.

Ďáblové v únoru prohráli tři ze tří nastavovaných her, v sezoně mají bilanci 8:12. Ani hru v posledních momentech nenechal kouč Hynes bez povšimnutí. „Myslím, že důležité je pochopit, jak velmi malé věcí rozhodují,” řekl Hynes. „Rangers měli zeď pět stop za modrou čárou. My jsme je nedostali ven. I když jsme získali puk zpět, zlikvidovali šanci vystřelit. Právě tohle jsou situace, ve kterých musíme být důkladnější,“ uzavřel pozápasový rozhovor Hynes.

Spoluhráči Travis Zajac a Kyle Palmieri nastříleli v zápase s Montrealem po jedné brance a připsali si rovněž asistenci, čímž rozšířili svou bodovou šňůru na pět, respektive čtyři zápasy.

„Hrát s ním, to jsou velké porce zábavy,“ řekl Hall na adresu svého parťáka Zajaca. Právě Taylor doplňuje tuto dvojici v první formaci. „Jsou hodně produktivní. Nebyli jsme na ledě po většinu obdržených gólů, téměř vůbec, až do posledních pár zápasů, takže možná musíme zlepšit pár věcí v defenzivě. Já sám cítím, že přispívám, ale oni jsou ti, co nyní hrají opravdu dobře. Je třeba, aby to tak bylo po zbytek sezony,“ pochválil Hall své parťáky.


Kyle Palmieri byl prvním střelcem zápasu mezi Devils a Canadiens

Travis Zajac rozšířil svou bodovou šňůru díky brance v přesilové hře, která posunula Devils do vedení 3:1

Čtěte také

Evan Cormier byl v pravý čas na pravém místě

Před třemi týdny seděl Evan Cormier doma a užíval si volno na univerzitě v Guelphu a snažil se odpočívat a relaxovat před začátkem druhé poloviny sezóny. V Binghamtonu odehrál jako náhradník pět zápasů a uvedl se tak v dobrém světle (bilance 4-1-0, včetně shutoutu a 93,3% úspěšností), že mu farma Devils připravila jeho první profesionální smlouvu. Pro …