Peklo / Reporty / Přestřelku v Pittsburghu vyhráli domácí, Devils trápila rozhodnutí sudích

Přestřelku v Pittsburghu vyhráli domácí, Devils trápila rozhodnutí sudích

Diváci se rozhodně nenudili. Utkání „bez obran“ nabídlo spoustu střel na branku, šancí a také gólů. Bohužel rovněž i sporné verdikty pánů v pruhovaném v neprospěch Devils, na což si trenér John Hynes v utkání velmi hlasitě postěžoval.

Penguins sice jako první měli gólovou šanci, ale v polovině druhé minuty byli vyloučeni a museli se bránit v oslabení. Ruhwedel se ale po dvou minutách trestu vrátil na led, jelikož Ďáblové v početní výhodě nevymysleli nic. V šesté minutě už šlo New Jersey do vedení – Kyle Palmieri obdržel pas od Halla do samostatného úniku a parádně si poradil tváří v tvář s Murraym! Vedení ale Devils moc dlouho nevydrželo, o vyrovnání se postaral Phil Kessel, který zakončil rozjetý protiútok střelou zápěstím z mezikruží. V další přesilovce Devils vyrazili Penguins do přečíslení tři na jednoho, vše ale skvělým návratem zachránil Pavel Zacha. Na druhé straně ve 13. minutě únikem zahrozil Taylor Hall, ztroskotal ale na brankáři Pittsburghu. A potvrdilo se otřepané nedáš – dostaneš. Jake Guentzel dorazil kotouč za záda Kinkaida po střele Dumoulina, 2:1 pro Pittsburgh. Jenže pytel s góly byl nadále děravý, do útoku vyrazila třetí lajna Ďáblů. Quenneville našel Zachu, který nádherně z otočky nahrál před branku Stefanu Noesenovi, jenž elegantně zakončil a upravil na 2:2! Necelé dvě minuty před koncem byli současně vyloučeni Blandisi s Proutem a Devils šli do tří. A domácí celek se prosadil. 15 sekund před koncem nabil Streit na volej Sidneymu Crosbymu, na kterého zívala odkrytá branka. Pittsburgh tak do kabin šel s vedením 3:2.
Střely: 17:13

Šanci vyrovnat dostali Devils ve 25. minutě, kdy byl za podražení Greenea vyloučen Cullen. I přes velký tlak se ale černožlutí ubránili. V polovině třetiny se při jednom ze zákroků Keith Kinkaid zranil, byla ale nařízena komerční přestávka, během níž gólmana fyzioterapeuti připravili zpět do hry. Dlouho se nic nedělo, až přišla 36. minuta a gól domácích na 4:2. Po pěkné kombinaci se ke kotouči před Kinkaidem dostal Nick Bonino a kličkou do bekhendu dopravil puk do sítě. 51 sekund před koncem třetiny ale ještě dokázal snížit Beau Bennett na rozdíl jediného gólu a zadělat tak na pořádné drama trefou do sítě svého bývalého týmu. Po půlminutě byl ale v úniku faulován Phil Kessel, sudí nařídil trestné střílení, ale americký forvard jej nedokázal proměnit. Stejný moment měl nastat i necelé dvě sekundy před koncem na druhé straně, nicméně faul na unikajícího Halla byl vyhodnocen pouze dvouminutovým trestem. Střídačce Devils se to pochopitelně nelíbilo, kouč Hynes dostal také dvě minuty a místo jakékoliv výhody následoval start třetí třetiny ve hře 4 na 4 za stavu 4:3 pro domácí celek. Velmi zvláštní rozhodnutí…
Střely: 15:13

V úvodu třetí třetiny měli Devils obrovské šance, ale řadu dorážek vychytal Murray s velkou výpomocí od obránce Marka Streita. Ve 44. minutě vyrazili do přečíslení Wood s Noesenem, střelu prvně jmenovaného však domácí brankář vytěsnil. O chvíli později přišla pro Ďábly velká rána – Carter Rowney totiž získal odražený puk v předbrankovém prostoru, potáhl si ho mimo dosah Kinkaida a vsítil svou první branku v NHL, kterou navýšil na 5:3. Ve 49. minutě nastal další kontroverzní moment, kdy byl vyloučen Severson za hákování, ačkoliv se zdálo, že Tom Sestito padl u mantinelu bez cizího zapříčinění. Trenér John Hynes byl opět velmi nespokojený. 3:39 před koncem fauloval Bonino Noesena a nabídl hostům šanci vrátit se do hry. A po osmi sekundách New Jersey přesilovku využilo, z velmi dobré práce Blandisiho těžil Kyle Palmieri, pro nějž to byla druhá branka v utkání. Trenér Pittsburghu si ještě vyžádal coach challenge, nicméně ta regulérnost branky potvrdila. Devils vycítili naději a otevřeli obranu, toho chtěl využít Guentzel, jenomže trefil tyč. 85 sekund před koncem byl Kinkaid odvolán z branky a Devils hráli v šesti. Definitivní tečku za zápasem však udělal trefou do prázdné branky Sidney Crosby.
Střely: 11:10

Pittsburgh Penguins 6:4 New Jersey Devils
7. Kessel (Hörnqvist, Cullen), 14. Guentzel (Dumoulin, Crosby), 20. Crosby (Streit, Schultz), 36. Bonino (Rowney, Kühnhackl), 46. Rowney (Kühnhackl, Sestito), 60. Crosby (Sheary) – 6. Palmieri (Hall, Moore), 15. Noesen (Zacha, Quenneville), 40. Bennett (Henrique, Merrill), 57. Palmieri (Blandisi)

Vyloučení: 6:6. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Střely celkově: 43:36. Diváci: 18 651.

Tři hvězdy zápasu: 1. Carter Rowney (1+1), 2. Sidney Crosby (2+1), 3. Kyle Palmieri (2+0).

Penguins: Murray (Fleury) – Dumoulin, Schultz, Pouliot, Cole, Streit, Ruhwedel – Guentzel, Crosby (C), Sheary – Kessel, Cullen (A), Hörnqvist – Kunitz (A), Bonino, Wilson – Sestito, Rowney, Kühnhackl.
Devils: Kinkaid (Schneider) – Greene (C), Lovejoy, Merrill, Prout, Moore, Severson – Hall, Zajac (A), Palmieri – Henrique (A), Blandisi, Bennett – Quenneville, Zacha, Noesen – Wood, Pietila, Lappin.

Rozhodčí: Hebert, Pochmara – Wheler, Brisebois

Zajímavosti
1) Keith Kinkaid startoval navzdory tomu, že šlo o „back-to-back“ utkání. Ďáblové zvolili pro zápas zcela stejnou sestavu.
2) Kyle Palmieri v posledních třech zápasech (vč. dnešního) skóroval za Devils jako první.
3) Tři zápasy za sebou se Palmieri prosadil, v tomto období dal celkem pět branek. V posledních dvanácti duelech pak skóroval jedenáctkrát.
4) Taylor Hall měl asistenci u první trefy a prodloužil svou bodovou sérii na čtyři zápasy.
5) John Quenneville poprvé v NHL bodoval, měl asistenci u druhé branky Devils.
6) První perioda nabídla dohromady 30 střel na branku, v utkání jich pak bylo 79.
7) Beau Bennett bodoval ve čtyřech zápasech v řadě.
8) Miles Wood po souboji u mantinelu s bolestivým ramenem odešel do šatny v průběhu třetí třetiny a zápas již nedohrál.

14: Loajalita předností

Všichni fanoučci New Jersey Devils ví, kdo v současném kádru nosí čtrnáctku, ale ví, kdo ji nosil v historii týmu? Dneš ji je představíme. Lynn Powis (1975) Draftován Montrealem v roce 1969, do organizace se dostal po přestupu z Chicaga. Odehrál 73 zápasů se ziskem 31 bodů (11+20). Craig Patrick (1976) Člen hokejové síně slávy …