Peklo / Reporty / Toronto si na domácom ľade poradilo s New Jersey, Moore strelil dva góly

Toronto si na domácom ľade poradilo s New Jersey, Moore strelil dva góly

Diabli vstúpili do zápasu o čosi lepšie ako ich súper a už po troch minútach sa radovali z úvodného gólu. John Moore si v obrannom pásme spracoval prihrávku Damona Seversona, s pukom na hokejke prešiel po pravom krídle cez stredné pásmo a strelou pomedzi betóny prekonal súperovho brankára – 1:0. Bola to vôbec prvá strela na bránu v podaní hostí. Ich radosť však netrvala dlho – Jon Merrill dostal dvojminútový trest za nedovolené bránenie. Domáci sa držali v pásme, posúvali si medzi sebou puk, ktorý nakoniec skončil za chrbtom Keitha Kinkaida. Josh Leivo zaznamenal druhý gól v sezóne a vyrovnal stav stretnutia v čase 5:46. Hráči Devils si nedokázali podariť s prechodom cez stredné pásmo, ich pokusy končili skôr, ako začali a po 10. minútach mali na konte len dva strelecké pokusy. V 11. minúte sa dostal do brejku útočník Adam Henrique, ale Brian Boyle ho nedovolene atakoval a Diabli mali príležitosť ísť opäť do vedenia. Prvá presilovka hostí ale nepriniesla veľa rozruchu a domáci celok sa bez problémov ubránil. Hra začala postupne naberať na tempe, najprv sa v dobrej šanci ocitol Taylor Hall, no nepochodil. V 18. minúte sa dostali do menšej potýčky Coleman a Carrick, keď domáci hráč vyslal na Kinkaida puk po hvizde rozhodcu po jasnom postavení mimo hry. Obaja hráči dostali navyše dvojminútové tresty. Siutáciu 4 proti 4 sa domácim podarilo využiť a ešte pred prvou sirénou dokázali otočiť skóre strenutia, keď sa presadil William Nylander po tom, čo dostal presnú prihrávku od Austona Matthewsa – 2:1.

Strely po prvej tretine: 11-11

Druhá tretina nepriniesla pohľadný hokej ani od jedného celku, rozdiel bol v tom, že domácim sa podarilo streliť tretí gól. V 3. minúte sa zmocnil puku Tyler Bozak, ktorý ho v útočnom pásme prenechal Marnerovi a ten presnou prihrávkou našiel Jamesa van Riemsdyka v priestore pred Kinkaidom – 3:1. Diabli sa po prestávke vrátili ku výkonu z prvej tretiny, sprevádzala ich nepresnosť a súper získaval ľahkým spôsobom puk na svoju stranu. Gólman Kinkaid pôsobil vyrovnane, chytal solídne a situácie riešil s chladnou hlavou. Hráči pred ním však pôsobili odovzdaným dojmom, útok sa začal pomaly prebúdzať práve vtedy, keď sa začala druhá polovica zápasu – v 13. minúte fauloval Nylander hosťujúceho brankára a šiel na trestnú lavicu za nedovolené bránenie. Diabli ponúknutú šancu nevyužili ani v tomto prípade, aj keď mali sľubné príležitosti na kontaktný gól. Skóre sa ale nemenilo a druhá tretina nepriniesla už žiadny ďalší gólový okamih. Domáci si pred poslednou tretinou vytvorili dobrý náskok a boli blízko zisku dvoch bodov.

Strely po druhej tretine: 11-7

Diabli sa v úvode tretej dvadsaťminútovky držali v ofenzíve a skúšali vymyslieť niečo na obranu Maple Leafs, no hráči domáceho celku ich nepúšťali do gólových pozícií a naďalej plnili svoje defenzívne úlohy. Brankár McElhinney mal problémy až v piatej minúte, keď naňho smerovala strela po vyhranom vhadzovaní a neskrotil puk do výstroje. Nikto sa nedokázal dostať ku vypadnutému puku, a tak stále platilo rovnaké skóre. Diabli dostali možnosť presilovej hry po faule na Henriquea. Z tejto početnej výhody ubehlo len 25 sekúnd, keď sa na domácej strane opäť vylučovalo – Hunwick atakoval Palmieriho tvrdým zákrokom a musel odísť na trestnú lavicu. Zajac neváhal a ihneď zhodil rukavice a pustil sa do pästného súboja. Po udelení trestov sa začala početná výhoda hostí o dvoch hráčov. Najprv sa o gól pokúšal troma strelami Palmieri, no ani jedna nenašla cestu do brány a Torontu sa stihol vrátiť na ľad prvý vylúčený hráč. Diabli zostali v útočnom pásme, po Zachovej prihrávke vyskúšal šťastie od modrej Moore a jeho strela nakoniec prešla až brankárovi za chrbát – 3:2. Kouč Mike Babcock si zobral coach challenge, ale pôvodný verdikt sa nezmenil. Hráči cítili príležitosť na vyrovnanie, zasypali obranu domácich strelami a svojím nasadením robili vrásky fanúšikom v aréne. Do konca stretnutia zostávalo približne 60 sekúnd a Diabli odvolali Kinkaida, ale nedokázali sa udržať v útočnom pásme, stratili puk a Connor Brown ukončil stretnutie strelou do prázdnej brány a stanovil na konečných 4:2.

Toronto Maple Leafs 4-2 New Jersey Devils

Góly: 6. PPG – Leivo (Matthews, Nylander), 19. Nylander (Matthews, Zaitsev), 23. van Riemsdyk (Marner, Bozak), 60. Brown (Komarov, Kadri) – 3. Moore (Severson, Palmieri), 50. PPG – Moore (Zacha, Hall)

Strely na bránu: 30-32

Hviezdy stretnutia: 3. John Moore (NJD), 2. Auston Matthews (TOR), 1. William Nylander (TOR)

Zaujímavosti

• New Jersey dnes proti Torontu odišlo bez bodu v druhom z ostatných 12. vzájomných stretnutí (6-2-4)
  • Pavel Zacha dnes získal asistenciu a predĺžil svoju bodovú sériu na šesť zápasov. Český útočník získal 12 z 22 bodov v presilovkách
  • John Moore má po dnešnom zápase deväť gólov v tomto ročníku – prvý medzi obrancami mužstva. Okrem toho vyrovnal kariérne maximum z minulého roka (19 bodov)
  • Severson vyrovnal bývalého Diabla Adama Larssona v počte nazbieraných kanadských bodov v prvom tíme – 69 (9G+60A). Severson ich stihol za 195 zápasov, Larsson za 274.

zdroj obrázku: Tom Szczerbowski | USA TODAY Sports

49: Alternativy dresů

V milulém díle jsme se dozvěděli něco o historii dresů Devils. Dnes si povíme, jak doba a významné události ovlivnily design dresů, ve kterých se hokejisté ukazovali na ledě.   Nové dresy pro sezonu 2017-18: Každý z fanoušků Devils nemohl přehlédnout informaci o tom, že firma Reebook po několika letech opouští NHL a nastupuje nová …