Peklo / Reporty / Kinkaid chytal skvěle, Coleman skóroval poprvé v NHL. Devils ale berou jen bod

Kinkaid chytal skvěle, Coleman skóroval poprvé v NHL. Devils ale berou jen bod

Ďáblové s Dallasem dlouho těsně bojovali a drželi jednogólové vedení. Zbytečná vyloučení je ale srazila, Stars dokázali vyrovnat a v prodloužení strhnout vítězství na svou stranu. Obě branky vstřelili během přesilových her…

Zápas oba celky začaly zajímavě. Nejprve měl šanci Moore, ale Lehtonen ho vychytal. Na druhé straně zastavil Kinkaid šanci Eakina, aby ho posléze zachránilo břevno při střele McKenzieho. Ve dvanácté minutě se otevřelo skóre zápasu. Blake Coleman si převzal puk od Klingberga a svou skvělou individuální akci zakončil střelou pod břevno, 1:0! A jelikož šlo o jeho první branku, ponechal si na památku i kotouč. V šestnácté minutě mohl za Lehtonenem skončit podruhé, nicméně tentokráte byl finský gólman proti, když si hned natřikrát poradil s agilním Taylorem Hallem. Na konci periody byl ještě vyloučen Prout, a tak si Dallas přenesl početní výhodu do druhého dějství.
Střely: 8:10

Tu však nedokázal proměnit. Velkou šanci k tomu sice měl Hemský, jenomže Kinkaid vytáhl šikovný zákrok. Ďáblové ale měli vemi ospalý vstup do prostřední části utkání. Především svému brankáři tak mohli děkovat za to, že Stars ne a ne vyrovnat. A to i při následném vyloučení Greenea. Ve 36. minutě se o vzrušení postarali McKenzie se Seversonem, kteří shodili rukavice po strkanicích u mantinelu. Jinak toho k vidění moc nebylo. Po 40 minutách tak jednobrankové vedení zůstalo na domácí straně.
Střely: 8:11

Třetí třetina byla zpočátku opět vyrovnaná a velmi bojovná. Velké šance tomu chyběly, diváci tedy nebyli svědky zrovna pohledné podívané. Když už se mančafty k něčemu dostaly, tak byli pozorní Kari Lehtonen s Keithem Kinkaidem. V 53. minutě měl obrovskou šanci při vlastním oslabení Blake Pietila, který pádil sám na branku. Opět se ale neprosadil, puk mezi betony Lehtonena dostal, za ně již ale ne. Potvrdilo se tedy pravidlo nedáš – dostaneš. Aleš Hemský střílel hned dvakrát, nejprve mu pokus zblokoval Greene, poté již ale skončil puk v brance. Dallas tak srovnal v početní výhodě. Na počátku poslední minuty sroloval Santini u mantinelu soupeře a šel pykat na trestnou lavici za krosček. Dallas se ale neprosadil, a tak zápas došel do prodloužení.
Střely: 5:10

Nastavený čas ale velice rychle skončil, když hned po 20 sekundách rozhodl o výhře Dallasu Tyler Seguin parádní střelou švihem. Dallas si tedy odvezl dva body.
Střely: 0:1

New Jersey Devils 1:2pr. Dallas Stars
12. Coleman – 54. Hemský (Johns, Shore), 61. Seguin (Benn, Klingberg)

Vyloučení: 4:0, navíc Severson (NJD) a McKenzie (DAL) 5 min. za bitku. Využití: 0:2. V oslabení: 0:0. Střely celkově: 21:32. Diváci: 14 711.

Tři hvězdy zápasu: 1. Blake Coleman (1+0), 2. Aleš Hemský (1+0), 3. Keith Kinkaid (30 zákroků).

Devils: Kinkaid (Schneider) – Greene, Prout, Moore, Severson, Lovejoy, Santini, Merrill – Hall, Zajac, Palmieri – Wood, Henrique, Bennett – Quenneville, Zacha, Noesen – Coleman, Pietila.
Stars: Lehtonen (Niemi) – Klingberg, Lindell, Pateryn, Hamhuis, Johns, Oleksiak – Hemský, Eakin, Benn – Ritchie, Seguin, Elie – Cracknell, Spezza, McKenzie – Shore, Faksa, Dickinson.

Zajímavosti
1) Do sestavy se místo nemocného Blandisiho vrátil Stefan Noesen, který včera chyběl poprvé od svého příchodu do New Jersey.
2) Proti sobě dnes nastoupily hlavní hvězdy draftu 2010 – jednička Taylor Hall a dvojka Tyler Seguin.
3) Andy Greene odehrál v NHL zápas číslo 700 – všechny v dresu New Jersey Devils.
4) Blake Coleman se trefil poprvé v NHL, gratulujeme! Šlo o jeho sedmnácté utkání. Navíc se stal teprve čtvrtým rodákem z Texasu v historii, který skóroval proti Dallasu.
5) Když si Andy Greene odbyl debut v NHL, stál v brance tehdejší Atlanty Thrashers brankář Kari Lehtonen. A ten se mezi tři tyče dostal i dnes.
6) Damon Severson se popral teprve podruhé ve své kariéře v NHL.
7) Poslední vzájemný zápas v Dallasu rovněž za stavu 1:1 došel do prodloužení, vítězem se tehdy stali Ďáblové, když po pasu Palmieriho skóroval Henrique.