Peklo / Reporty / Rozhodovalo se až v nájezdech, druhý bod pro Jets zařídil Laine

Rozhodovalo se až v nájezdech, druhý bod pro Jets zařídil Laine

Začátek zápasu patřil hostům, kteří si již od začátku vytvářeli tlak. Vše vyvrcholilo hned v první minutě, kdy se po přesné nahrávce Blaka Wheelera trefil Nikolaj Ehlers a otevřel skóre. 0:1!
Po obdržené brance se domácí trochu zvedli, hrálo se svižněji a hra se přerušila až po šesti minutách. Vyrovnání domácích přišlo až deváté minutě, kdy od modré vypálil Dalton Prout, Pavel Zacha dorážel, ale puk za brankovou čáru dopravil svým šestým gólem Beau Bennett. 1:1!
Devils ještě dokázali “urvat” vedení na svou stranu po fantastické nahrávce Zajaca se do samostatného úniku dostal Taylor Hall a Hellebuycka překonal. 2:1!
Vedoucí gól dal do hry více razance a oba týmy měli několik šancí. Frustrovaní hosté ještě vyprovokovali konflikt, díky kterému musel na trestnou lavici Miles Wood.
Střely: 7:7

Do druhé části vstupovali hosté s výhodou přesilové hry, ovšem tu nedokázali využít. Jets byli malinko nebezpečnější, ale přece jenom se pár šancí domácích našlo. V polovině zápasu se Newarským nedařilo, nemohli najít cestu do útočného pásma Winnipegu a naopak hosté hráli v pohodě, ostřelovali branku Coryho Schneidera v pravidelných intervalech. Pěknou šanci si vytvořili Stefan Noesen, ale Blake Pietila nezpracoval jeho prudkou nahrávku. Stejní aktéři byli v šanci o chvíli později, tentokrát nahrával Pietila a Stefan Noesen překonal blafákem hostujícího gólmana. 3:1!
Hosté odpověděli záhy. Od modré čáry hned po vhazování vystřelil Julian Melchiori a svým prvním bodem v NHL pomohl Blaku Wheelerovi vstřelit kontaktní gól. 3:2!
Do konce druhé periody si hosté hlídali pásmo a Devils do šancí nepouštěli.
Střely:  8-18

I když domácí bránili co to dalo, Winnipeg přeci jen dokázal vyrovnat. Ve třetí minutě poslední části základní hrací doby se skvěle uvolnil Joel Armia a po samostatné akci vyrovnal v oslabení. 3:3!
Oba týmy již do bojů o Stanley Cup nezasáhnou, ale na ledě se bojovalo o každý centimetr ledové plochy. Bylo vidět, že Taylor Hall a Travis Zajac o sobě na ledě ví, jejich nahrávky jako by měly oči a vždy směřovali tam, kam mají. Oba týmy si vypracovávaly šance, ale oba gólmani chtěli také svůj kousek koláče. V posledních dvou minutách Devils uzavřeli Jets v jejich obranném pásmu a ohrožovali branku Connora Hellebuycka, ale oni přes veškerou snahu se nepodařilo vstřelit branku a tak zápas postoupil do prodloužení.
Střely:  5-9

Nastavený čas začali Devils v sestavě Palmieri, Zajac a Greene. Pro hráče bylo prodloužení náročné, na ledě bylo více místa a chyběly síly. Po vystřídání dvou trojic se na led dostala sestava Blandisi, Quenneville a Severson a poslední jmenovaný pohrozil střelou od modré. Domácí byli v prodloužení aktivnější, hoté vyčkávali na vhodnou příležitost. Ta přišla v čase 63:12, ale lapačka Coryho Schneidera si poradila se střelou Ehlerse. Na druhé straně se do brejku dostal Taylor Hall, ale nezakončil protože byl Faoulován. Rozhodčí nakonec trestné střílení i přes protesty Halla nenařídil a pokračovalo se hrou 4 na 3. V té hosté opět faulovali při vyložené akci Kyla Palmieriho, ale ani to nepřesvědčilo rozhodčí nařídit trestné střílení a se závěrečným hvizdem se zápase musel rozhodnout v samostatných nájezdech.

Nájezdy:
(NJD) Quenneville – neproměnil (minul branku)
(WPG) Scheifele – neproměnil (zákrok bretony)
(NJD) Hall – neproměnil (zásah pravým betonem)
(WPG) Laine – Gól (mezi betony)
(NJD) Zacha – neproměnil (zásah levým betonem)

New Jersey Devils  3:4sn  Winnipeg Jets
(2:1, 1:1, 0:1 – 0:1)

Branky a nahrávky:
9. Bennett (Zacha), 13. Hall (Zajac), 36. Noesen (Pietila, Coleman) – 1. Ehlers (Wheeler, Trouba), 37. Wheeler (Melchiori, Schiefele), 43. Armia + rozhodující nájezd Laine

Vyloučení: 3:5  Využití: 0:0.  V oslabení: 0:1.  Diváků: 12.315  Střely na branku: 23:36 (7:7, 8:18, 5:9 – 3:2).

Hvězdy zápasu:

1. Wheeler (WPG) – 1+1, 2 střely, čas na ledě 22:00
  2. Hall (NJD) – 1+0, 3 střely, čas na ledě 19:29
  3. Noesen (NJD) – 1+0, 2 střely, čas na ledě 12:56

Česká stopa:
Pavel Zacha (NJD) – 0+1, 1 střela, čas na ledě 14:21, 25% úspěšnost na vhazování

Sestava Devils: Schneider (Kinkaid) – A. Greene, Lovejoy, Prout, Santini, J. Moore, Severson – Hall, Zajac, Palmieri – Blandisi, Henrique, B. Bennett – Quenneville, Zacha, Noesen – Wood, Coleman, Pietila. Vynechali: Merrill, Cammalleri, Josefson, Smith-Pelly
Sestava Jets: Hellebuyck (Hutchinson) – Byfuglien, Melchiori, Morrissey, Trouba, Stuart, Nogier – Ehlers, Scheifele, Wheeler – Perreault, Little, Laine – Copp, Lowry, Armia – B. Tanev, Petan, Thorburn.
Vynechali: Postma, Chiarot, Matthias, Enstrom, Strait, Daňo, Pavelec

Rozhodčí: O‘Rourke, Schlenker – Nowak, Murchison