Peklo / Preview / Ďáblové jedou do Brooklynu, vyzrají na Islanders?

Ďáblové jedou do Brooklynu, vyzrají na Islanders?

Na řadě je poslední zápas, jejž Devils sehrají v rámci březnového rozpisu. Čeká je souboj na ledě New Yorku Isalanders, kde mohou přidat třetí březnovou výhru. Na kluzištích soupeře se ale svěřencům trenéra Hynese nedaří, naposledy zvítězili 4. února v utkání s Columbusem. Jak dopadne následující střetnutí, můžete sledovat v sobotu od 1:30 SEČ, kdy vypukne další souboj v rámci Metropolitní divize.

Islanders se ženou za divokou kartou

Sedm výher z dvanácti zápasů, přesně taková byla bilance Ostrovanů v minulém měsíci, díky které si stále drželi naděje na boje o tzv. wild-card. Březen již ale tak zářivý výsledkově nebyl. Potvrzuje to i posledních deset utkání, z nichž se Islanders radovali z vítězství pouze třikrát, za to dvakrát na ledě velmi silných týmů, a nyní již jistých účastníků vyřazovacích bojů, Pittsburghu Penguins a New Yorku Rangers. Podle zámořských expertů mají Ostrované na zisk divoké karty šanci devíti procent. Zbývá šest duelů, z nichž čtyři čekají na Islanders venku, dokáží tedy ještě urvat druhou šanci? V tabulce konference se drží na 5. místě s 82 body, na Boston, který momentálně drží druhou divokou kartu, ztrácí šest bodů. Lepší pozici než New Yorští Islanders má Carolina a Tampa Bay.


Tabulka Metropolitní divize

Koho najdeme na soupisce soupeře?

Brankáři: Jean-Francois Berube, Thomas Greiss, Jaroslav Halák

Druhou desítku gólmanů s nejvyšším počtem vyhraných zápasů uzavírá jednička New Yorku Islanders Thomas Greiss. Ve 48 zápasech, které v bráně odstartoval, má pozitivní bilanci 25-18. Nedaří se mu v nastaveném čase, kde hned pětkrát nedovedl tým Ostrovanů k vítězství. Úspěšnost zákroků 91,3% však není nic, s čím by měl být Greiss spokojený. Záda mu kryje nováček Jean-Francois Berube, který prožívá dobrou druhou sezonu v dresu Islanders. Naskočil do 14 zápasů, sedmkrát jako startující brankář, a i on má bilanci pozitivní. Tři výhry, dvě prohry, dvě prohry v prodloužení. Úspěšnost zákroků u tohoto mladíka ale klesá, nyní je 88,9%. Po třech měsících se vrátil z AHL Jaroslav Halák, který si hned při svém návratu připsal výhru proti Pittsburghu. Slovenský gólman je z hlediska statistik lepší dvojkou než Berube, ale jen o kousek. Úspěšnost zákroků hlásí čísla 90,5%.


Jasnou jedničkou týmu Islanders je Thomas Greiss

Obránci: Johnny Boychuk, Calvin de Haan, Travis Hamonic, Thomas Hickey, Nick Leddy, Scott Mayfield, Adam Pelech, Dennis Siedenberg

Bodově nelze říci, že by obranné řady týmu Islanders strádaly. Svou práci by ale určitě mohli obránci dělat ještě o něco lépe. Nejen, že bilance gólů je v případě Ostrovanů záporná, ale rovněž oslabení nejsou úplně oslnivá. Ve 188 oslabeních povolili soupeřům 40 branek, což značí úspěšnost ubráněných oslabení 78,72% a 14. místo v rámci ligy. Sami poté zvládli dát pět branek při početní výhodě soupeře.

Obranu bodově táhne Nick Leddy, jehož najdeme na 14. místě, pokud se podíváme do ligových tabulek beků. Odehrál 75 zápasů a je tedy druhým nejvytěžovanějším členem obrany. Doposud zaznamenal 41 bodů (11+30) a je obráncem s největším počtem branek v přesilové hře (3). Leddy se ale v posledních zápasech bodově trápí, ve čtyřech uplynulých utkáních zapsal pouze jeden bod.

Calvin de Hann, nejvytěžovanější obránce, následuje Leddyho po dlouhé bodové odmlce. Jeho 23 bodů (5+18) v 76 zápasech ale na stříbrnou pozici v rámci zadních řad stačí. De Hann v posledním  zápase proti Flayers přerušil svou šestizápasovou šnůru bez bodu, když svým spoluhráčům rozdal dvě přesné nahrávky. Nejproduktivnější obrannou trojici uzavírá Johnny Boychuk. Jeho statistiky? 60 zápasů, 21 bodů (6+15). Na hranici dvaceti kanadských bodů se dostal ještě Dennis Siedenberg (20 bodů, 5+15).


Tahounem obranných řad je Nick Leddy

Útočníci: Josh Bailey, Anthony Beauvillier, Jason Chimera, Casey Cizikas, Cal Clutterbuck, Stephen Gionta, Joshua Ho-Sang, Nikolaj Kuljomin, Andrew Ladd, Anders Lee, Brock Nelson, Shane Prince, Alan Quine, Ryan Strome, John Tavares (C)

Útok Islanders je nejproduktivnější při hře pět na pět, přesilové hry mu totiž vůbec nejdou. Z nabídnutých 196 příležitostí, dokázali Ostrované vstřelit 32 branek (úspěšnost využití 16,33%) a jsou třetím nejhorším celkem v této disciplíně. Hůře jsou na tom již jen Vancouver a Colorado.

Kdo jiný by měl jít na ledě příkladem, než kapitán John Tavares. Právě on vede tabulku produktivity týmu s 65 body (28+37), což jej řadí na 20. pozici v rámci celé ligy. Tavares zaznamenal v posledních pěti utkáních čtyři body (1+3), avšak v posledních dvou kolech vyšel bodově naprázdno. Svého kapitána podporuje Josh Bailey, jehož statistiky zdobí 52 bodů (13+39) a daří se mu i v poslední době. V posledních čtyřech kláních zapsal tři body (1+2). Nejlepší trojici uzavírá Anders Lee se 45 body (28+17). Další zajímavostí je, že právě Lee rozhodl nejčastěji svým gólem zápas, konkrétně v pěti případech. Tito tři hráči jsou také jistotou v přesilových hrách, neboť právě Tavares, Bailey a Lee mají nejvíce přesilovkových branek. Tavares a Lee nastříleli po sedmi, Bailey přispěl třemi přesnými zásahy.

K hranici třiceti kanadských bodů se dostali ještě další tři hráči. Na bramborové pozici se usadil Brock Nelson (40 bodů, 17+23). Shodně po 30 bodech mají Jason Chimera (18+12) a Ryan Strome (13+17).

Kapitán John Tavares je nejproduktivnějším útočníkem Islanders

Vzájemné zápasy

Blížící se duel ponese číslo 238 a právě historické tabulky favorizují Ostrovany. Ďáblové si ze všech vzájemných duelů připsali jen 43% bodů. Radovali se v 87 zápasech, naproti tomu ze 117 odcházeli jako poražení. Dvaadvacetkrát skončil zápas remízou, a v jedenácti případech odešli Ďáblové po nastaveném čase do kabiny s porážkou.

Poprvé v aktuálním ročníku se tyto dva celky potkaly 18. a 19. února, kdy šlo Ďáblům o bytí a nebytí v play-off. Úvodní duel v Prudential Center Ďáblové zvládli a zvítězili těsně 3:2, v Brooklynu si následnou odvetu domácí pohlídali a radovali se z vítězství 6:4. Bilance je tedy vyrovnaná. Čtvrtý duel sehrají oba týmy na úplném konci letošní sezony.

Novinky z kabiny Devils

  • Michael Cammalleri se vrací do sestavy Devils poté, kdy vynechal 13 utkání kvůli zranění ramene.
  • Svůj debut si v dresu Devils odbyde Michael Kapla, který nastoupí s číslem 32.
  • Jacob Josefson není k dispozici pro víkendové zápasy. Hynes doufá v jeho start v příštím týdnu.
  • Do branky se postaví Keith Kinkaid, rotace brankářů pokračuje.
  • Blake Pietila byl poslán zpět do Albany (AHL).

Předpokládané sestavy

New Jersey Devils: Kinkaid (Schneider) – Moore, Severson, Greene, Santini, Kapla, Lovejoy – Hall, Zajac, Palmieri – Henrique, Blandisi, Cammalleri – Quenneville, Zacha, Noesen – Wood, Coleman, Bennett

New York Islanders: Halák (Greiss) – Leddy, Boychuk, de Haan, Pelech, Seidenberg, Mayfield – Lee, Tavares, Bailey – Quine, Beauvillier, Ho-Sang – Ladd, Nelson, Chimera – Gionta, Cizikas, Clutterbuck

Devils: Lightning:

Čtěte také

New Jersey Devils 2018/2019: Centři

Pokračujeme v našem seriálu o soupisce New Jersey Devils a po brankářích, obráncích a levých křídlech nastupují centři. Pojďme se spolu podívat na 10 hráčů, kteří se mohou ucházet o místo centra. Půjdeme hezky popořadě od top centrů až po hráče Binghamtonu. Nico Hischier (Švýcarsko) Švýcarský rodák byl před loňskou sezónou draftován jako první a …