Peklo / Hlavní zprávy / Útočník Patrik Eliáš oficiálně ukončil kariéru

Útočník Patrik Eliáš oficiálně ukončil kariéru

1240 zápasů v základní části, 162 v play-off. Tohle všechno odehrál Patrik Eliáš v NHL. V dresu jednoho jediného týmu – New Jersey Devils. Je nejproduktivnějším hráčem klubové historie… Více asi není třeba zmiňovat, každý fanoušek Ďáblů ho vnímá jako obrovskou klubovou legendu.

Není proto pochyb, že vedle čísel 3, 4, 27 a 30 vystoupá pod strop haly jednou i Eliášova 26.

Patrik Eliáš v minulém ročníku ještě nastoupil k 16 duelům, více jich už nepřidá. V létě nepodepsal smlouvu, součástí týmu ale stále byl – například měl své místo v šatně New Jersey Devils. Dlouho se totiž snažil o návrat k hokeji. A jelikož mu to ani jednou zdraví neumožnilo, rozhodl se oficiálně ukončit kariéru. Prohlášení vydal dnes.

„Čas letí. Zažil jsem zde skvělé roky, fantastické roky, ale také těžké… S fanoušky jsem si vytvořil velký vztah. Narodily se mi zde děti, chodí tady do školy,“ řekl ve videorozhovoru s legendárním bekem Kenem Daneykem. New Jersey se prostě stalo jeho domovem.

4. dubna se postará o slavnostní vhazování před utkáním s Flyers. Velký moment se ale chystá na 8. dubna, kdy Devils v posledním domácím utkání sezony 2016/2017 hostí Islanders. Eliáš by se měl účastnit předzápasového rozbruslení.

„Budu nervózní, asi mi hráči dopřejí samostatné kolečko, jako to mívají nováčci. Jsem ale opravdu vděčný, že mi to organizace umožnila. Přijde rodina, kamarádi… Doufám, že si kluci v šatně uvědomí, co to znamená být hráčem New Jersey Devils,“ říká Eliáš.

„Jsem neuvěřitelně pyšný na to, že jsem mohl strávit celou kariéru v jednom týmu. Znamená to pro mě opravdu hodně,“ doplňuje legendární útočník. „Dvakrát jsem tu vyhrál Stanley Cup, ty roky rozhodně zůstanou v mé paměti navždycky,“ vzpomíná na sezony 1999/2000 a 2002/2003.

„Devils mi nenabídli stát se jen profesionálním hráčem NHL, ale také lepším člověkem,“ vyjadřuje Patrik Eliáš svou vděčnost.

POSLEDNÍ GÓL PATRIKA ELIÁŠE:

Čtěte také

PŘEDOBJEDNÁVKA ROZPISU ZÁPASŮ

Zdravíme všechny Ďábly natěšené na novou sezonu. Také se již nemůžete dočkat toho magického momentu, kdy se rozběhne nový ročník NHL? Sezona 2017/18 je za dveřmi a letos jsme si pro vás připravili překvapení. Jako správní fanoušci potřebujete vědět, kdy se hraje jaký zápas a s kým, zda je to domácí či venkovní utkání a …