Peklo / Ohlasy / Michael Kapla: Proudí ve mně hrozně moc emocí, kluci mi velmi pomohli

Michael Kapla: Proudí ve mně hrozně moc emocí, kluci mi velmi pomohli

Devils se znovu vezou na nelichotivé vlně porážek a nic na tom nezměnil ani zápas na ledě New Yorku Islanders, v němž si svůj debut odbyl Michael Kapla. Nejen o něm bude řeč. Další z Ďáblů, Adam Henrique si připsal svůj dvacátý gól v sezoně a je to již potřetí v jeho kariéře, kdy pokořit tuto hranici vstřelených branek. Ani jeho přesilovkový gól ale nestačil na vítězství, Devils podlehli Islanders 1:2.

Samozřejmě, po prvním zápase v NHL těžko dělat nějaké velké závěry pro hru Michaela Kaply, pozitiva tu ale určitě byla a jak potvrdil kouč Hynes, Kapla by se měl představit i v duelu proti Philadelphii Flyers. Na mladého obránce měl skvělý výhled brankář Keith Kinkaid. „Myslím si, že hrál dobře. Dobře pokrýval puk, skvěle se orientoval na ledě,“ řekl ke hře svého nového spoluhráče Kinkaid.

Michael Kapla vytvořil dvojici s veteránem Benem Lovejoyem a velmi si tuto spolupráci pochvaloval, dle jeho slov byl rád za to, jak s ním Lovejoy komunikoval při hře. Připustil ale, že takhle si svůj debut úplně nepředstavoval. „Samozřejmě, je to týmová hra. Chcete sem přijít a vyhrát, takže tohle není úplně cesta, kterou chcete jít,“ okomentoval Kapla svůj první start v kanadsko-americké NHL. „Je to můj první zápas, proudí ve mně hrozně moc emocí a je dobré je nechat vyjít ven. Prvních pár střídání se snažíte přijít na určité věci a dodat si trochu sebevědomí,“ dodal.  A co ke hře nejnovějšího člena ďábelského týmu řekl kouč Hynes? „Vypadal dobře, hrál dobře s pukem. V pozdější fázi hry jsme jej nasadili i do přesilovky. Mohli jste vidět jeho chytrost a dobrou hru na puku,“ vyzdvihl přednosti mladého beka John Hynes. „Byl to pro něj dobrý debut, byla to velmi rychlá hra a je vidět, že je připravený.“

Bylo ale jasné, že NHL bude naprosto jiný level, než na který byl Kapla zvyklý. „Ano, je to velký skok z univerzitního hokeje sem. Tihle hráči jsou rychlí a velmi schopní. Moji spoluhráči mi to ale hodně usnadnili a pomohli mi tím, že se mnou mluvili,“ připustil.

Všem fanouškům Devils nepřidalo na náladě ani opuštění ledové plochy dvojicí Severson-Henrique, kteří se v první, potažmo druhé, třetině odebrali do kabiny. Jak kouč Hynes potvrdil, oba jsou v pořádku a připraveni na další zápasy. Právě Adam Henrique byl jediným úspěšným střelcem Devils. Jeho gól přišel v polovině třetí třetiny při přesilové hře a Henrique tak ukončil myšlenky Jaroslava Haláka na čisté konto.

Adam Henrique zaznamenal dvacátý gól v aktuální sezoně
Brankář Keith Kinkaid se dočkal svého 21. startu, proti Islanders předvedl 36 úspěšných zákroků. „Kinkaid hrál dobře. Bylo dobré vidět ho znovu v této budově. Když tu byl naposledy, nepředstavil se dobře. Dostává práci, sleduje dění, snaží se pracovat a pořád je na vysoké úrovni, to je dobré vidět.“ řekl kouč Hynes směrem k týmové dvojice. Sám ale během rozhovorů použil několikrát slovo rotace a je tedy pravděpodobné, že se brankáři budou do zbytku sezony střídat.

Keith Kindaid opět předvedl, že má formu a je připraven
„Bylo to velmi soutěživé utkání, my jsme se dostali do problémů kvůli oslabení, ale myslím si, že naše hra v početní nevýhodě se velmi zvedla. Hru pět na pět jsme opanovali. Byl to skvělý zápas od obou týmů a musím říci, že i od obou brankářů. My se musíme hlavně vyhýbat trestné lavici,“ shrnul utkání John Hynes.

Slova kouče o dobré hře Ďáblů potvrdil i kapitán Andy Greene. „Myslím si, že jsme hráli velmi tvrdě a ve hře pět na pět jsme byli velmi dobří. Samozřejmě jsme mohli být trošku lepší v našem útočném pásmu, ale naše hra se mi opravdu líbila. Hráli jsme jeden pro druhého, drželi jsme spolu, to vidím velmi rád.“

Čtěte také

Devils 2-5 Penguins