Peklo / Reporty / Neuvirth zkolaboval, na ledě Flyers bez bodu

Neuvirth zkolaboval, na ledě Flyers bez bodu

Jelikož Flyers mají ještě šanci postoupit do vyřazovacích bojů, dal se očekávat útočný hokej. A skutečně to tak z počátku zápasu vypadalo. Oba týmy se pravidelně střídaly na návštěvě v soupeřově útočném pásmu, brankaři měli plné ruce práce. Změna skóre přišla až v 8. minutě, kdy se v přesilové hře po nahrávce Claudea Girouxe do odkryté branky skóroval Brayden Schenn. Velkým šokem byl v osmé minutě kolaps českého gólmana ve službách Flyers Michala Neuvirtha. Ten se z ničeho nic skácel k zemi a zůstal nehybně ležet. Po několika minutovém ošetření byl na lehátku převezen do nemocnice a jeho post zaujal Anthony Stolarz. Domácí se z nepříjemného zážitku otřepali rychle, ve dvanácté minutě po levé straně ujel Colin  McDonald a svým prvním gólem v této třetině vyškolil ukázkovým blafákem Coryho Schneidera. 2:0!
Velkou šanci na snížení stavu měl Adam Henrique, když ujížděl po pravé straně, ale v posledních chvíli mu puk uskočil. V posledních vteřinách se na ledě začaly projevovat emoce a po zákroku Colemana, který natlačil útočícího soupře na svého gólmana Schneidera. Všichni hráči se zapojili do strkanice, dokonce to vypadalo, že si Simmonds a Coleman „vjedou do vlasů.“
Střely: 16-10

Ve druhé třetině se hostující Devils snažili o zvrat, ale po postupu hladoví Letci si nenechali tuto možnost ujít. Skvěle bránili a nedávali hostům moc šancí na střelu či pěknou akci. O pozdvižení se postarali Wayne Simmonds a Dalton Prout, kteří neudrželi nervy na uzdě a vyříkali si to stručně v pěstním souboji. Za nesportovní chování museli led opustit právě Daton Prout a o pár minut později i Dale Weisse. Změna stavu skóre se v 31.minutě postaral Jordal Weal, který navýšil rozdíl na tři branky. 3:0!
Shozené rukavice ukázal i Travis Zajac, který jel bránit svého spoluhráče Kyla Palmieriho, který byl naražen na hrazení.
Střely:  9-10

Zápas gradoval a o strkanice či ostřejší zákroky nebylo nouze. Další „vyřizování účtů“ předvedli Adam Henrique a Brandon Manning a šli si odpočinou na trestnou lavici.
Gól cti přece jenom ze strany Devils padl, stalo se tak ve 49.minutě, kdy Pavel Zacha prodlužoval na Andyho Greena a ten netrefil přesně a do vlastní branky si puk poslal Claude Giroux. Trenéru Flyers se nezdálo postavení útočícího týmu na modré čáře a tak nechal celou situaci překontrolovat a ukázalo se se, že John Quenneville byl v ofsajdu. Rozhodčí tedy gól neuznali. Věčný provokatér Wayne Simmonds zapříčinil svým nevybíravým způsoben to, že on a Miles wood opustili ledovou plochu s trestem do konce utkání. Jeho rukavice v obličeji, kterou zezadu napadlo Milese Wooda byla pro rozhodčí dostačujícím impulzem. Hostující Devils hledali celý zápas klíč k tomu, jak vstřelit branku, ale jak střídající Michal Neuvirth, tak náhradník Anthony Stolarz, byli nepřekonatelní.
Střely:  16-12

Philadelphia Flyers  3:0  New Jersey Devils
(2:0, 1:0, 0:0)
Branky a nahrávky:
8. Schenn (Giroux, Gostisbehere), 12. McDonald (VandeVelde, Gudas), 31. Weal (Voráček, Del Zotto)

Vyloučení: 6:7 + Simmonds 5minut za bitku + do konce utkání ze nesportovní chování, Weisse 5minut za bitku  + do konce utkání za nesportovní chování a Prout 5minut za bitku  + do konce utkání za nesportovní chování Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváků: 19,911 Střely na branku: 41:32  (16:10, 9:10, 0:0).

Radko Gudas (PHI) –  0+1, 2 střely, čas na ledě 10:14

Sestava Devils: Schneider (Kinkaid) – Severson, A. Greene (C), Lovejoy, Kapla, Prout, J. Moore – Palmieri, Zajac (A), Hall – Blandisi, Henrique, Cammalleri (A) – B. Bennett, Zacha, Quenneville – Noesen, Coleman, Wood.
Vynechali: Merrill, Prout, Josefson, Santini
Sestava Flyers: Neuvirth (8. Stolarz) – MacDonald, Provorov, Gostisbehere, Del Zotto, Gudas, Manning – Weal, Giroux (C), Voráček – Simmonds (A), Filppula, B. Schenn – Konecny, Couturier, Weise – Bellemare (A), VandeVelde.
Vynechali: Lyubimov, Read, Cousins, Schultz, Vecchione, Mason

Rozhodčí: St.Pierre, Furlatt – Murchinson, Miller

• Rozhodčí rozdal v dnešním zápase více než 80 trestných minut.
  • Za posledních 15 zápasů, dokázali Devils sesbírat pouze 5 bodů za dvě výhry a jednu prohru v prodloužení
  • Michal Neuvirth (PHI) byl po kolapsu odvezen do nemocnice k dalšímu vyšetření
  • náhradník v brance Anthony Stolarz (PHI) zaznamenal 26 zákroků a připsal si tak své druhé čísté konto v kariéře.

47: Patřilo převážně obráncům

Náš miniseriál pokračuje číslem 47. Toto číslo v historii ďáblů oblékali celkem tři hráči, respektivě dva a to byli obránci. Můžeme tedy říci, že sedmačtyřicítka je obranná.   Dalton Prout atakován dvěma hráči Flyers po hitu na Radka Gudase Dalton Prout (2017) Současný obránce kádru Devils přišel do týmu na konci minulé sezóny výměnou z …