Peklo / Ohlasy / Debut v NHL jsem si moc užil, bavilo mě hitovat, řekl nadšený Ben Thomson

Debut v NHL jsem si moc užil, bavilo mě hitovat, řekl nadšený Ben Thomson

Poprvé v nejslavnější hokejové soutěži světa nastoupil Ben Thomson, který byl společně s Lukem Gazdicem povolaný z farmy před utkáním s Flyers.

Devils porazili Philadelphii fotbalovým výsledkem 1:0 v prodloužení. Opět šlo na ledě poznat, že se jedná o utkání rivalů, nicméně trestných minut bylo rozdáno o dost méně než naposledy – tentokráte jen 18, předtím 82.

New Jersey si i z tohoto důvodu povolalo z farmy drsňáky Lukea Gazdica a Bena Thomsona. „Kdykoliv tihle dva byli na ledě, makali na doraz. Kdykoliv máme takové hráče v sestavě, je to znát. Dokonce se mohli i prosadit… Hráli velmi dobře,“ pochválil je hvězdný útočník Taylor Hall.

Thomson na ledě strávil 9 minut a 31 sekund, dvakrát vystřelil a jednou byl vyloučen za krosček. Gazdic odehrál 8 minut a 18 sekund, připsal si dva hity a jednu zblokovanou střelu.

Pochválil je i střelec vítězné branky v prodloužení John Moore: „Rozhodně nemůžeme přehlížet fakt, že ti dva hráli. Ujišťovali se, že všechno na ledě proběhne v pořádku.“

Ben Thomson si odbyl debut v soutěžním utkání NHL. A radost z toho měl obrovskou. „Když jsem nad tím přemýšlel při národní hymně, trošku jsem se třásl, skvělý pocit,“ řekl americký forvard. „Když jsem pak udělal nějaký hit, lidi jásali, neskutečné. Moc jsem si to užil a bavilo mě to,“ dodal poté, co od klubového kustoda obdržel Hard Hat pro nejužitečnějšího hráče zápasu.

Úvodní čestnou buly obstaral Patrik Eliáš. Pochopitelně ji přišel vyhrát kapitán Andy Greene. „Samozřejmě vnímám, že ukončil kariéru. Je šťastný, udělal rozhodnutí, které musíme respektovat. Myslím si, že to hodně zvažoval a udělal to nejlepší, co šlo,“ míní Greene.

Výhra 1:0 v prodloužení tak byla i pro něj. A vše rozsekl po pasu od Halla John Moore, který za Devils skóroval v prodloužení již počtvrté. „Začalo to skvělou hrou od Palmieriho, který vybojoval puk. Prodloužení tři na tři je hodně o tom, kdo má zrovna kotouč v moci. My jsme je dokázali nachytat při špatném střídání a Hallsie to udělal parádně, pro mě už bylo jednoduché to trefit,“ popsal rozhodující moment obránce New Jersey Devils.

Taylor Hall to prostě udělal parádně! „Je to tak, má neskutečné ofenzivní instinkty. Ani se na mě nemusel podívat, ale já věděl, že mi může nahrát. Ujistil jsem se, že nebudu v ofsajdu a že budu připraven vystřelit z první,“ prozradil.

Komentáře

Čtěte také

Jedničkou draftu je Jack Hughes!

Dlouhé spekulace a dohady jsou u konce. Jedničkou draftu 2019 a novým mladíkem v organizaci Devils je americký supertalent Jack Hughes! Jeho jméno bylo očekávaně zahlášeno v Rogers Aréně, kde se letošní draft koná. O celý moment se postaral Martin Brodeur, člen síně slávy hokeje, trojnásobný vítěz Stanley Cupu a legenda New Jersey Devils. Hned …