Peklo / Reporty / Tučňáci po divoké přestřelce přehráli Ďábly

Tučňáci po divoké přestřelce přehráli Ďábly

Utkání začalo lépe pro domácí Ďábly. Hned na konci páté minuty se totiž prosadil Stefan Noesen, který z velké blízkosti propasíroval puk za Murrayho. Navíc mohlo být ještě hůře, Cammallerimu se však střelecky nedaří a ani po dorážce střely Pavla Zachy neuspěl. Hra se poté vyrovnala a na větší šanci se čekalo až do 14. minuty, kdy se Wood prodral ke střele, která skončila na tyči. A tak přišel trest. Z protiútoku se dostal k puku Nick Bonino, jehož přihrávka našla volného Bryana Rusta a jeho práce již nebyla moc těžká. A Pittsburgh dokonce stihl do konce třetiny otočit skóre. Guentzel spolu s Schultzem rozebrali obranu a brankáře New Jersey a první jmenovaný tak poslal puk do zcela prázdné brány.

Střely v první třetině: 12-8

Ofenzivní podívaná pokračovala i v prostřední části. Odstartoval ji hned po deseti vteřinách John Moore, který z mezikruží pokořil brankáře soupeře. Prudential Center propadl v jásot. Ovšem ne na dlouho. Pittsburgh si totiž za necelé dvě minuty vzal své vedení zpět. Z mezikruží se totiž nemýlil ani Josh Archibald. No a v 24. minutě už to bylo o dva góly. Crosby, Guentzel a Sheary si povodili obránce tak dokonale, že Sheary opět musel pouze zasunout puk za bezmocného Schneidera. Devils jakoby se vypařili a o půl minuty později zvonila tyč jejich klece.

Když ale dostali možnost přesilové hry, tak ji Taylor Hall zužitkoval z bodu pro vhazování svou střelku zápěstím, jež zaplavala za záda hostujícího brankáře. Hned na to ale putovali do čtyř i Ďáblové a i Penguins se prosadili. Hornqvist dostal střílenou přihrávkou k tyči, kde nebyl ani obránce, ani gólman, 3:5. Na obou stranách ještě přišla jedna velká šance, ale ani Thomson, ani Crosby neuspěli a tak se na změnu skóre čekalo do 39. minuty, kdy Palmieri našel přihrávkou Zajace, jehož bekhend sice nebyl úspěšný, ale právě Palmieri se dostal k dorážce a poslal puku za Murrayho. Divoká druhá třetina tak stále slibovala zajímavý zbytek zápasu.

Střely po druhé třetině: 28-20

Neuběhl ani minuta a Sheary mohl bekhendovou střelou poslat svůj celek do výraznějšího vedení, Schneider se ale předvedl a nedovolil mu to. Devils navíc získali přesilovou hru a měli skvělou šanci k vyrovnání. To by ale nesměli hosté bezostyšně zaútočit v oslabení. Rychlou akci totiž zakončil Matt Cullen a místo vyrovnání tak odskočili Tučňáci. Ďáblům nešla upřít snahu, velkou šanci ale pohřbil Miles Wood, který byl vychytán hostujícím brankářem a ani únik Taylora Halla v polovině třetiny úspěch neslavil. Murray podržel svůj tým. Hostům se ale poté dařilo kazit tlak soupeře, který to měl hodně těžké. Pět minut před koncem byl navíc vyloučen Henrique a s šancemi na body to začalo vypadat hodně špatně. No a ještě hůře to vypadalo po teči Nicka Bonina, který rozhodl o tom, že Pittsburgh si odveze z Prudential Center všechny body.

Střely na konci zápasu: 38-28

NEW JERSEY DEVILS 4:7 PITTSBURGH PENGUINS

Góly: 5. Noesen (B. Bennett, Josefson), 21. J. Moore (Palmieri, Henrique), 26. Hall (A. Greene, Zajac), 39. Palmieri (Zajac) – 15. Rust (Bonino), 18. Guentzel (Bonino, J. Schultz), 23. Archibald (S. Wilson, Rowney), 24. Sheary (Crosby, Guentzel), 28. Hörnqvist (Kessel, Crosby), 42. Cullen (Kühnhackl, Hainsey), 57. Bonino (Dumoulin, Ruhwedel)

Střely na bránu: 38-28

Hvězdy zápasu

1. Sidney Crosby (PIT) – 0+2

2. Kyle Palmieri (NJD) – 1+1

3. Jake Guentzel (PIT) – 1+1

New Jersey Devils: Schneider (Kinkaid) – Severson, J. Moore (C), Lovejoy, Merrill, Kapla, A. Greene – Palmieri, Zajac (A), Henrique (A) – Cammalleri, Zacha, Hall – Noesen, B. Bennett, Wood – Coleman, Josefson, Thomson.

Pittsburgh Penguins: M. Murray (M.-A. Fleury) – J. Schultz, Cole, Hainsey, Dumoulin, Ruhwedel, Streit, Daley – Sheary (C), Crosby, Guentzel – Kessel (A), Bonino, Rust – Hörnqvist (A), Cullen, Kühnhackl – Archibald, Rowney, S. Wilson.

Zajímavosti

• Sedm obdržených gólů je nejvíce v celé sezóně.
  • Gól v oslabení z hole Matta Cullen je 12. gólem při početní výhodě, který Devils v sezóně inkasovali.
  • Palmieriho gól má pořadové číslo 99.
  • Gól Johna Moorea v čase 20:10 byl pro New Jersey nejrychleji vstřelený gól po startu třetiny v tomto ročníku.

Zajac bude Devils chýbať 4-6 mesiacov, hráč jeho kvalít sa bude nahrádzať len veľmi ťažko

New Jersey má na pozícii stredného útočníka solídnu kvalitu mladých hráčov. Niektorí sa ešte nepresadili do prvého tímu a naďalej skúšajú šťastie v systéme Devils. Medzi fanúšikmi sa však momentálne prejednáva jediná vec  – dokážu títo hráči spoločným úsilím zaceliť dieru po Zajacovi a dlhodobo ustáť tlak z každej možnej strany?