Peklo / Preview / Je tu poslední domácí zápas, do Prudential Center dorazí Islanders

Je tu poslední domácí zápas, do Prudential Center dorazí Islanders

Letošní sezona kanadsko-americké NHL spěje neúprosně ke konci základní části a následným vyřazovacím bojům. Je ale jasné, že pro tým New Jersey Devils skončí sezona úplně. Jak ale řekl brankář Cory Schneider v rozhovoru po zápase proti Pittsburghu, Ďáblové by chtěli zakončit sezonu na vítězné vlně. V posledním domácím zápase je ale nečeká nic jednoduchého, neboť přijede celek New Yorku Islanders, jenž má obrovskou motivaci do konce sezony! Zápas bude emotivním hlavně pro českého ďábla Patrika Eliáše, kterého čeká jeho tzv. „poslední kolečko“ a rozloučí se se svou aktivní kariérou. Úvodní buly bude vhozeno okolo 0:00 SEČ.

Islanders stále živí šanci na play-off

Islanders strávili poslední čtyři zápasy na cestách, závěrečný duel tripu přijde právě na ledě New Jersey a poté se Ostrované ještě naposledy představí doma. Stále ale neví, jestli pro ně sezona skončí, nebo proklouznou do play-off za pět minut dvanáct. S devadesáti body na svém kontě ztrácí na Toronto, které drží poslední divokou kartu, tři body. Zbývají dva zápasy a počty jsou tedy jasné. Ostrované musí doufat, že Toronto některý ze soubojů nezvládne a oni naopak zvítězí jak venku proti New Jersey, tak doma proti Ottawě. Svůj osud ale nemají ve svých rukách.


Tabulka Východní konference

Soupiska týmu New York Islanders

Brankáři: Jean-Francois Berube, Thomas Greiss, Jaroslav Halák

Na postu brankářů je v kádru Ostrovanů stále vše při starém. Jedničkou zůstává Thomas Greiss, který ale do dubnových zápasů nezasáhl. Jeho čísla tak zůstávají stále stejná. V osmačtyřiceti zápasech naskočil jako startující brankář a hned pětadvacetkrát se radoval z výhry. Úspěšnost svých zákroků si drží na 91,3% a má z trojice brankářů nejvíce čistých kont, celkem tři. Svou šanci na tripu dostal Jaroslav Halák a poradil si s ní výtečně. Již v posledním zápase proti Devils 31. března, kdy se postavil mezi tři tyče, odstartoval svou vítěznou šňůru. Ve svém prozatím posledním duelu proti Carolině zapsal svou druhou nulu letošní sezony. I díky těmto devětadvaceti přesným zásahům vylepšil svou úspěšnost zákroků na 91,4%. Jean-Francois Berube si naposledy zachytal celých 60 minut právě proti New Jersey (19. února). Od půlky března se ale nedostal ani na lavičku.

V poslední době se v brance nejvíce daří Jaroslavu Halákovi

Obránci: Johnny Boychuk, Calvin de Haan, Travis Hamonic, Thomas Hickey, Nick Leddy, Scott Mayfield, Adam Pelech, Dennis Siedenberg

Jakoby snad Ostrované četli preview před minulým vzájemným duelem a vzali si k srdci menší kritiku obrany. Nejen, že snížili záporný rozdíl v počtu vstřelených a obdržených branek na -5, díky čemuž se posunuli v tomto ohledu vzhůru, ale také vylepšili obranu při početních výhodách soupeře. Z předchozích 78,72% se zvedli na 81,4% a vyhoupli se na dvanáctou pozici v rámci ligy.

Co se u Ostrovanů nezměnilo, jsou tahouni týmu. Nejvytěžovanější a zároveň nejproduktivnější dvojicí zůstávají Nick Leddy a Calvin de Haan. Leddy stále táhne obranu se 43 body (11+32) a je jasné, že zůstane na první pozici v rámci beků ve svém týmu i po skončení základní části, a možná i play-off. Calvin de Haan ztrácí na svého parťáka 19 bodů, aktuálně je na jeho kontě 5 branek a 19 asistencí. Svého parťáka jistojistě nedožene, ba co víc, mohli by se přes něj přehnat další jeho kolegové, neboť de Haanova forma stagnuje. V posledních čtyřech zápasech zaznamenal pouhý jeden bod.

Johnny Boychuk a Dennis Seidenberg stále figurují od posledního zápasu s Devils na třetím, potažmo čtvrtém místě. Oba mají shodně 22 kanadských bodů, které si rovněž podobně rozdělili. Boychuk nastřílel 6 branek a přidal 16 přesných nahrávek, Seidenberg má o jeden přesný zásah méně, za to o asistenci víc. Do party hokejistů, kteří dosáhli hranice dvaceti bodů, se přidal ještě Thomas Hickey  (4+16).

Na postu nejproduktivnějšího beka Ostrovanů se nic nemění, stále jím je Nick Leddy

Útočníci: Josh Bailey, Anthony Beauvillier, Jason Chimera, Casey Cizikas, Cal Clutterbuck, Stephen Gionta, Joshua Ho-Sang, Connor Jones, Nikolaj Kuljomin, Andrew Ladd, Anders Lee, Brock Nelson, Shane Prince, Alan Quine, Ryan Strome, John Tavares (C)

Chválili jsme zlepšenou hru v oslabení, bohužel, to samé nelze říct o hře v početní výhodě. Ostrované v této disciplíně zůstávají stále třetím nejhorším celkem s úspěšností využití 13,9%.

Ani v produktivitě útoku se od posledního vzájemného zápasu nic nezměnilo. Nejproduktivnějším forwardem zůstává stále kapitán John Tavares se 66 body (28+38), následován nejlépe nahrávajícím členem Ostrovanů, kterým je Josh Bailey. Bailey díky dvěma bodům v posledních dvou zápasech zatím zastavil svá čísla na 54 bodech (13+41). Třetím do party těch „nej“ je největší snajpr Islanders Anders Lee, jehož zdobí 31 branek, k nimž rozdal 18 přesných nahrávek.

Daří se ale i dalším:

Brock Nelson -> Dva body v posledních dvou zápasech, čtvrtý nejproduktivnější útočník Islanders
(42 bodů, 19+23)

Jason Chimera -> 31 bodů (18+13)

Andrew Ladd ->  30 bodů (22+8)

Ryan Strome -> 30 bodů (13+17)

Kromě těchto čísel hlásí Islanders i jednu novou posilu v útoku! Z AHL byl povolán Connor Jones. Mladý útočník působí v dresu Bridgeport Sound Tigers, kde nasbíral 18 bodů (3+15). Jones debutoval v prvním zápase tripu proti Buffalu Sabres. Ve svých třech startech ale zatím na svůj premiérový bod v NHL čeká.


John Tavares je tahounem útoku Ostrovanů

Vzájemné zápasy

Ve vzájemných duelech platí pořekadlo „můj dům, můj hrad“. Poprvé se oba celky střetly v Prudential Center a Ďáblové zvítězili v dramatické bitvě 3:2. O den později se oba týmy přesunuly k odvetnému utkání do Brooklynu a Islanders srovnali vzájemnou minisérii vítězstvím 6:4. I třetí duel mezi Devils a Islanders měl své dějiště v aréně Ostrovanů, a i zde se radovali domácí, tentokrát z vítězství 2:1.

Novinky z kabiny Devils

  • Předzápasového rozbruslení s Devils se naposledy účastní Patrik Eliáš.
  • Steven Santini a Luke Gazdic byli poslání zpět do Albany (AHL).
  • Kyle Palmieri potřebuje jeden přesný zásah, aby dosáhl mety jedné stovky branek.
  • Travis Zajac má proti Islanders skvělou bilanci. Proti týmu z Brooklynu nasbíral 34 bodů (12+22).
  • Dnes týmy neměly ranní rozbruslení, případné změny budou oznámeny před zápasem na tiskové konferenci.

Předpokládané sestavy

New Jersey Devils: Kinkaid (Schneider) – Greene, Lovejoy, Moore, Severson, Merrill, Kapla – Henrique, Zajac, Palmieri – Hall, Zacha, Cammalleri – Bennett, Josefson, Noeson – Wood, Coleman, Thomson – Eliáš.

New York Islanders: Halák (Greiss) – Leddy, Boychuk, de Haan, Seidenberg, Pelech, Mayfield – Lee, Beauvillier, Ho-Sang – Ladd, Quine, Chimera – Hickey, B. Nelson, Jo. Bailey – C. Jones, Gionta, Clutterbuck.

Devils : Panthers

Komentáře

Čtěte také

Jack Hughes poprvé v Newarku. Představil číslo a vtipkoval

Jack Hughes, jednička draftu a rodící se superstar NHL, má po pátečním vybrání nabitý program. Z Vancouveru letěl rovnou do New Jersey, účastnil se zápasu slavných Yankees a v úterý jej již čekala první návštěva Prudential Center. Na baseballovém zápase Yankees byl osmnáctiletý Američan dokonce zvěčněn s Adamem Sandlerem, tedy představitelem Happyho Gilmora ze stejnojmenného …