Peklo / Preview / Čeká nás poslední zápas sezóny, Devils pomohou Detroitu uzavřít Joe Louis Arenu

Čeká nás poslední zápas sezóny, Devils pomohou Detroitu uzavřít Joe Louis Arenu

Poslední zápas letošní sezóny dnes odehrají Ďáblové proti Detroitu Red Wings. Red Wings se budou loučit se svým domovem – Jou Louis Arenou. Čeká nás tak druhý emotivní večer za sebou, tentokrát ale spíše pro fandy Rudých křídel. Úvodní buly bude vhozeno okolo 23:00 SEČ.

Forma Red Wings

Detroit nezažil povedenou sezónu. Po dlouhých letech bude bez playoff a navíc je momentálně předposlední ve Východní konferenci. Horší jsou už pouze právě Ďáblové. Domácí tým si letos připsal šestnáct výher v základní hrací době a šestnáct po ní, k tomu ale přidal šestatřicet proher a třináct dalších v nastaveném čase. Celkově to nestačí na více než 77 bodů při skóre 203:243. Z patnáctého místa se ale mohou dotáhnout i na třináctou Floridu. Otázkou je, zdali to kvůli draftu vůbec budou chtít.

Tabulka Východní konference

Soupiska soupeře
Detroit má čtvrtý nejstarší tým z celé NHL. Věkový průměr týmu je 28,08 let.

Brankáři: Jimmy Howard, Petr Mrázek, Jared Coreau

Jedničkou týmu je Jimmy Howard, kterého však provázela zranění, a proto má na svém kontě pouze 25 utkání. Chlubí se však výbornou úspěšností – 92,6%. To samé se ale nedá říct o jeho záskoku. Od Petra Mrázka si vedení týmu slibovalo hodně, ale český gólman nepřesvědčil a v 50 utkání má chabou úspěšnost 90,1%. Ještě hůře je na tom ale trojka Jared Coeau s 88,7%. Pozice gólmanů tedy byla bez Howarda značně nepřesvědčivá.

Český gólman Petr Mrázek v akci

Obránci: Mike Green, Nick Jensen, Niklas Kronwall (A), Danny DeKeyser, Xavier Ouellet, Jonathan Ericsson, Ryan Sproul, Dan Renouf, Brian Lashoff, Robbie Russo

Zmínka o gólmanech už tady byla. Aby ale měli lepší statistiky, musí mít před sebou spolehlivou obranu. A ta v Detroitu prostě chyběla. Obránci nebyli defenzivně přesvědčiví a ani nepomáhali útoku. Jediný, kdo v tomto ohledu relativně obstál byl Mike Green, jenž dal 14 gólů a na 22 nahrál. V kolonce plus minus mu ovšem svítí -22 bodů, tedy nejhorší bilance z celého týmu. S průměrným časem na ledě 23:33 byl však nejvyužívanějším bekem Detroitu. Přiblížil se mu pouze Danny DeKeyser s 21:57 a -21 body v tabulce pravdy.

Ačkoliv ve hře pět na pět obrana nefungovala nejlépe, v oslabení to tak špatné nebylo. Osmnácté místo s 80,6% rozhodně není úplně nejhorší počin.

Mike Green – Nejproduktivnější obránce Red Wings

Útočníci: Justin Abdelkader (A), Andreas Athanasiou, Tyler Bertuzzi, Mitch Callahan, Luke Glendening, Darren Helm, Tomáš Jurčo, Dylan Larkin, Matt Lorito, Anthony Mantha, Drew Miller, Frans Nielsen, Tomáš Nosek,  Gustav Nyquist, Riley Sheahan, Ben Street, Tomáš Tatar, Henrik Zetterberg (C)

V přesilovkách to byla bída a ukázalo se, že Henrik Zetterberg Detroit sám nespasí. 28. místo s úspěšností 14,8% je hodně bídné. Byl to však právě švédský legionář, kdo Red Wings držel nad vodou. S 66 body (16+50) je o dvacet bodů nejlépe bodujícím hráčem. Druhý je Gustav Nyquist (12+34), třetí poté Tomáš Tatar (24+21)

Pokud tedy Detroit musí na něčem zapracovat, je to právě hlavně koncovka, se 194 góly jsou na 26. příčce v celé NHL.

Veterán Henrik Zetterberg a mladík Dylan Larkin

Vzájemné zápasy
Detriot a New Jersey mají za sebou celkem pestrou historii. Výčet vzájemných zápasů se dostal na číslo 98 s bilancí 47-38-11-2 ve prospěch týmu z města motorů. První zápas odehráli 30.11.1974, kdy tehdy ještě Kansas City Scouts podlehli Detroitu v poměru 0:1.
V letošní sezóně se týmy potkaly pouze dvakrát, střetnutí v Prudential center sledovalo 15,612 diváků a vidělo vyrovnané utkání, které ukončil v prodloužení obránce Mike Green. Rudá křídla si odvezla výhru 5:4. Odplata však vyšla na jedničku a 1. února zvítězili Ďáblové v Detroitu 4:3.Novinky z kabiny Devils

  • Dnešní zápas mezi Detroitem a Devils bude mít číslo 99.
  • Místo Kinkaida dnes bude chytat Schneider, který tak zakončí sezónu startem v základní sestavě.
  • Poslední včerejší gól byl připsán Bennettovi, který si tak připsal branku číslo osm a vyrovnal tak své dosavadní sezónní maximum.

Předpokládané sestavy

New Jersey Devils: Schneider (Kinkaid) – A. Greene (C), Lovejoy, J. Moore, Severson, Merrill, Kapla, Prout (A) – Henrique (A), Zajac, Palmieri – Hall, Zacha (A), Cammalleri – B. Bennett, Josefson, Noesen – Wood, Coleman, Thomson.

Detroit Red Wings: Howard (Mrázek) – DeKeyser, Jensen, Green, Kronwall, Russo, Ouellet – Tatar, Zetterberg, Nyquist – Lorito, D. Larkin, Abdelkader – Helm, Nielsen, Sheahan – Nosek, Street, D. Miller.

Devils : Panthers

Komentáře

Čtěte také

Ty Smith se připravuje na novou sezonu ve společnosti Brendana Gallaghera

Ty Smith, sedmnáctá volba draftu 2018 a nejlepší obránce WHL sezóny 2018/2019, se připravuje na Ďábelský kemp v Montrealu ve společnosti Brendana Gallaghera. Není to ale poprvé, kdy se tito hokejisté setkávají na ledě. Smith strávil poslední dvě léta ve společnosti tohoto kanadského útočníka. „Máme stejného agenta, takže tímto způsobem jsem se s ním dostal do kontaktu …