Peklo / Reporty / Devils zakončili sezónu prehrou, dnes nestačili na Red Wings

Devils zakončili sezónu prehrou, dnes nestačili na Red Wings

Hráči New Jersey dnes ukončili sezónu stretnutím proti Detroitu Red Wings. Derniéra v Joe Louis Aréne nakoniec nevyšla tímu z Newarku podľa predstáv, keď domácemu celku podľahli pomerom 4:1.

Prvá tretina začala bez výrazného tlaku, úvodná šanca prišla z hokejky domáceho Lorita v 2. minúte, ale Schneider jeho pokus kryl. Po dvoch odohraných minútach dostali domáci možnosť prvej početnej výhody, keď zamieril Noesen na trestnú lavicu za podrazenie. Hostia zahrali v oslabení solídne a hráči Detroitu mali iba dva strelecké pokusy, ktoré neboli nebezpečné. O chvíľu na to sa prezentoval strelou Michael Cammalleri, ale jeho pokus skončil na Howardovi. Na druhej strane skúšal Schneiderovu pozornosť Darren Helm, ale neúspešne. Red Wings hrali lepšie, kombinačne a v útoku sa vedeli nájsť, čo viedlo ku prvému gólu duelu. V 8. minúte si Frans Nielsen našiel puk pri mantineli, pokryl ho pred obrancom. Následne prihral Rileymu Sheahanovi, ktorý sa dostal medzi kruhy a strelou cez Daltona Prouta na bližšiu tyč prekonal Schneidera – 1:0. Zo stretnutia ubehlo len ďalších pár sekúnd a domácim bola ponúknutá ďalšia presilová hra. Joseph Blandisi podrazil Dylana Larkina v obrannom pásme. Diabli sa ubránili aj tentoraz, ale 12. minúta priniesla ďalší inkasovaný gól. Kapitán Henrik zetterberg prešiel útočnou modrou, puk sa dostal ku Gustavovi Nyquistovi, ktorý pred bránou našiel Tomáša Tatara. Slovenský útočník už len zasúval puk do odkrytej brány – 2:0. Hostia začali byť konečne nebezpeční v útoku, najprv sa predviedla prvá formácia, no najväčší tlak vytvoril druhý útok, držal útočné pásmo, tlačil sa do zakončenia a aktivitou získal prvú početnú výhodu. Fanúšikovia Devils ale nemohli byť spokojní, hráči si nedokázali presne prihrať a obranná štvorica dokázala vyhadzovať puk cez všetky čiary. Posledné minúty prvej časti boli v znamení nepresností a zlej rozohrávky, z čoho takmer vyťažili domáci aj tretí gól, ale hráči odchádzali do šatne s dvojgólvým mankom

Strely v prvej tretine: 17-5

Úvod druhej tretiny priniesol opatrný hokej a obe strany sa nevedeli dostať do lepšej šance. Dobrú prácu v útočnom pásme odviedol druhý útok, dobrou strelou sa prezentoval Beau Bennett, ale brankár domácich podržal svoj tím. V 3. minúte sa pretlačil pred Schneidera útočník Sheahan po pravom krídle, ale jeho strela skončila pod betónmi gólmana Devils. Na druhej strane sa dvoma dobrými pokusmi pripomenul Thomson, ktoré následne doplnili aj Palmieri a Moore. Ich pokusy ale nepriniesli gólový zápis. Hra sa na pár minút spomalila, obe strany hrali sterilný hokej, až do polovice zápasu. V 11. minúte rozvlnil sieť hostí Zetterberg, ktorý zvýšil náskok o tri góly. Prout nezvládol rozohrávku, puk dostal Nyquist, ktorý našiel svojho kapitána a ten nemal problém prekonať Schneidera – 3:0. Diabli začali byť viac aktívni, Zacha našiel Halla pred bránou, ktorý skúšal prekonať Howarda bekhendom, puk mu vypadol, ale obrana ho dokázala upratať z bránkoviska. Záver tretiny patril hosťom, v úniku sa ocitli Blandisi a po ňom Henrique, ale Howard zneškodnil obe šance. Nádejné príležitosti si vytvoril aj štvrtý útok, šancu na zakončenie mal Wood aj Thomson. Snaha Devils však končila na brankárovi a obrane Red Wings. Po 40 odohraných minútach viedli domáci pohodlne 3:0.

Strely v druhej tretine: 7-11

Hostia začali hrať aktívne od začiatku poslednej časti, z čoho nakoniec prišiel aj prvý gól v ich podaní. V druhej minúte si podržal puk na hokejke Jacob Josefson a perfektne našiel obrancu Johna Moorea na pravej strane, ktorý znížil na 3:1. Diabli sa následne tešili z druhého gólu, ale po preskúmaní videa rozhodca zmenil rozhodnutie, pretože Hall poslal puk do brány kopnutím. V 6. minúte dostali možnosť početnej výhody, keď sa na trestnú lavicu pobral Nielsen, ale nedokázali ju patrične využiť a skóre zostalo nezmenené. Hostia ale neskladali zbrane, skúšali šťastie a vytvorili si pár dobrých šancí, ale domáci držali vedenie o dva góly. 6 minút pred koncom sa opäť vylučovalo na strane domácich, tentoraz dostal trest obranca Mike Green. Hráči Devils si vytvorili pár sľubných pozícií, najprv sa Moore pokúsil uspieť od modrej a po ňom skúšal strelu z prvej Hall, ale Howard bol pozorný. Domáci gólman zneškodnil aj nahodenie Greenea tesne po uplynutí trestu a vyslúžil si búrlivý potlesk od domáceho publika. 3 minúty a 14 sekúnd dostali možnosť presilovej hry domáci, ktorí pridali aj štvrtý gól. Larkin obišiel s pukom bránu Devils, prihral Nielsenovi a ten našiel na druhej tyčke Sheahana, ktorý strelil druhý gól v zápase – 4:1.

Detroit Red Wings 4-1 New Jersey Devils

GÓLY: 8. Sheahan (Nielsen, Helm), 12. Tatar (Nyquist, Zetterberg), 31. Zetterberg (Nyquist), 58. PPG – Sheahan (Nielsen, Larkin) – 42. Moore (Josefson

STRELY NA BRÁNU: 35-25

HVIEZDY STRETNUTIA: 3. Gustav Nyquist, 2. Riley Sheahan, 1. Henrik Zetterberg (všetci DET)

zdroj obrázku: Dave Reginek/GettyImages, NHL.com

Zajac bude Devils chýbať 4-6 mesiacov, hráč jeho kvalít sa bude nahrádzať len veľmi ťažko

New Jersey má na pozícii stredného útočníka solídnu kvalitu mladých hráčov. Niektorí sa ešte nepresadili do prvého tímu a naďalej skúšajú šťastie v systéme Devils. Medzi fanúšikmi sa však momentálne prejednáva jediná vec  – dokážu títo hráči spoločným úsilím zaceliť dieru po Zajacovi a dlhodobo ustáť tlak z každej možnej strany?