Peklo / Hlavní zprávy / Změna na pozici dvojky? Kinkaid může být žádaným zbožím

Změna na pozici dvojky? Kinkaid může být žádaným zbožím

Ďáblům letošní sezóna nevyšla podle představ, o tom není sporu. Dobrý výkon však předvedl Keith Kinkaid, jenž v 24 utkáních měl průměr obdržených gólů 2,64 a úspěšnost se mu zastavila na 91,6%.

Kinkaid momentálně pobírá 1,425 milionu dolarů ročně, ale končí mu smlouva.

,,Se sezónou samozřejmě nejsme spokojeni,” svěřil se Kinkaid. ,,Bylo to hodně těžké, ale horší už to snad být nemůže, čeká nás ale hodně práce. Myslím si, že máme dobrý tým, kterému nechybí potenciál. Teď to ale potvrdit.”

,,Pět měsíců bez hokeje je dostatečná motivace,” dodal náhradní gólman Devils. ,,Je to opravdu dlouhé, nechcete do června jen koukat na zápasy v televizi.”

Je ale otázkou, zdali Kinkaid vůbec za New Jersey nastoupí. Musí se totiž počítat i s Vegas Golden Knights. V rozšiřovacím draftu si Devils mohou podržet jednoho gólmana a dokud není Kinkaid podepsán, je mimo hru.

Může se klidně stát (a nebylo by to překvapením), že by si Vegas vybralo do brány Anttiho Raantu z Rangers, a ti by se pak mohli začít dívat po nové dvojce. A mohl by jí klidně být právě Kinkaid.

Tato situace vede k jedné věci, nejasné budoucnosti náhradního brankáře Devils. Ten má však zdravé ambice a jeho setrvání u Ďáblů je tak nejasné.

,,Netuším, co se stane,” řekl Kinkaid na dotaz o své budoucnosti. ,,Zatím ale není kam spěchat, pořád máme čas. Osobně se chci soustředit na svůj rozvoj. Chci se stále zlepšovat. Myslím si, že se to povedlo, musím v tom pokračovat.”

Je ale otázkou, zdali by pro Kinkaida byla dobrá volba podepsat s Devils.

 ,,Neřekl bych, že jsem spokojen s pozicí dvojky,” řekl Kinkaid. ,,Chci být jedničkou, nechci usnout na vavřínech v pozici náhradníka. Sám cítím posun v mé hře, cítím se lépe a lépe. Jsem v dobrém věku, kdy by mohla má kariéra nabrat dobrou cestu. Uvidíme, co se stane.”

To ale ještě neznamená, že Kinkaid chce opustit Devils.

,,Musíte si projít všechny možnosti,” dodal Kinkaid. ,,Určitě si sedneme a promluvíme si, mám to tu rád. Mám to kousek domů a je tu skvělá parta kluků. Organizace jde po správné cestě, bylo by dobré být toho součástí.”

Pro New Jersey bude důležité vyřešit otázku ohledně Scotta Wedgewooda. Kam s ním? Wedgewood byl letos po většinu času zraněný a v AHL odehrál jen deset utkání. Vstoupí i on do hry o brankářské pozice v hlavním týmu?

 

Komentáře

Čtěte také

Ty Smith: Loňské vyřazení z kádru mě mrzelo, ale zároveň motivovalo

Talentovaný obránce Ty Smith nenesl úplně nejlépe, když byl před startem sezony 2018/2019 vyřazen z týmu a poslán zpět do WHL. Nyní je však odhodlaný přesvědčit trenéry, že se stal ještě lepším hráčem. „Bylo to pro mě těžké, ale zároveň mě to motivovalo,“ přiznává. „Nechcete to slyšet, nicméně když se za tím ohlédnu nyní, ve …