Peklo / Hlavní zprávy / Pět hráčů, kteří se letos mohou stát jedničkou draftu

Pět hráčů, kteří se letos mohou stát jedničkou draftu

Největší výhra sezóny pro fanoušky i vedení Devils nastala až po jejím skončení. Krátce po druhé hodině ranní středoevropského času se rozhodlo o týmu, jenž bude draftovat z prvního místa – los přál New Jersey Devils, kteří si tuto situaci vyzkouší vůbec poprvé v historii. Nabízíme vám pět prospektů, jenž se mohou stát jedničkou.

Nolan Patrick (Brandon Wheat Kings)
O budoucí jedničce draftu se mluví nejvíce v souvislosti s Nolanem Patrickem, kterého na jedničku předpovídá snad každý server a agentura zajímající se o draft. Centr, ale i pravý křídelník, odehrál třetí sezónu ve WHL, zatímco minulý rok zaznamenal přes 100 bodů, letos jich bylo „pouze“ 46. Patrick ale odehrál hned o 39 utkání méně vinou zranění. Ve třiatřiceti utkáních tak zaznamenal více jak bod na zápas.

Patrick je z hokejové rodiny. Jeho otec i dva strýcové hráli v NHL, jeden ze strýců, Rich Chernomaz byl draftován Coloradem Rockies a následně odehrál 35 utkání za New Jersey. Říká se o něm, že speciální přednost nemá, podle trenéra z jeho týmu ve WHL se hodí hned do několika situací a dokáže se přizpůsobit.
Letošní statistika: 33 zápasů, 46 bodů (20+26), +9

Nico Hischier (Halifax Mooseheads, QMJHL)
Velká budoucnost švýcarského hokeje, takhle vysoko nasazeného hráče si země, která zaznamenává velký hokejový vzrůst, nepamatuje. Osmnáctiletý centr si zahrál první sezónu v zámoří, v QMJHL zazářil a zahrál si za dvě věkové kategorie. V 63 utkáních zaznamenal 93 bodů. Na šampionátu dvacetiletých dal čtyři branky a posbíral celkem 7 bodů.

V zámoří o něm píší následovně: Jedná se o tvůrce hry, který určuje tempo a řídí útoky svého týmu. Má hodně rychlé hokejové myšlení.
Letošní statistika: 63 utkání, 93 bodů (41+52), +22

Miro Heiskanen (HIFK, Liiga)
Nejvýše nasazeným obráncem by měl být finský mladík Miro Heiskanen. Ten se v odhadech objevuje na třetím, čtvrtém, ale i desátém místě. V letošní sezóně hrál rodák z Espaa ve finské hokejové lize, během pětačtyřiceti utkání posbíral třináct bodů za pět branek a osm asistencí.

Jak se již zmiňovalo, je to top obránce v draftu. Po celou sezónu šla jeho výkonnost nahoru, hraje v klidu a minimálně vyhazuje kotouče z pásma. Skvělý bruslař s dobrou silou.
Letošní statistika: 45 utkání, 13 bodů (5+8), -2

Owen Tippett (Mississauga Steelheads, OHL)
Owen nejspíše na jedničku nedosáhne, velká příležitost ovšem vzrostla poté, co budou jako první volit Devils. Tippett hraje totiž v Mississauze, kde hrají New Jersey draftovaní Michael McLeod a Nathan Bastian. V probíhajícím ročníku zaznemenal již 90 bodů, Steelheads nadále pokračují v play-off, kdy je čeká finále OHL.

Má skvělou střelu, kterou dokáže vyslat v téměř každé situaci. Umí neskutečně zrychlit ve třech krocích a nebezpečný je především v protiútocích.
Letošní statistika: 75 utkání, 90 bodů (51+39), +34

Cody Glass (Portland Winterhawks, WHL)
Pozice předpovídané pětky se liší a mění, já si vybral Codyho Glassa, sedmého nejproduktivnějšího hráče letošního ročníku WHL. V průběhu celé sezóny posbíral neskutečných 103 bodů a táhl svůj celek do play-off. Hned 67 bodů byly asistence. Zahrál si i na šampionátu osmnáctiletých, kde si udržel bod na zápas.

Jeho výkony se po celou sezónu zlepšovaly, jeho velkou přednostní je údajně vytváření volného místa na ledě. Má skvělé vidění a cítění na ledové ploše.
Letošní statistika: 80 utkání, 103 bodů (36+67), +28

Komentáře

Čtěte také

Nová sezóna přinese i šest domácích zápasů v řadě

Rozpis zápasů nového ročníku NHL 2019/2020 je již oficiálně představen, v tomto článku vám přinášíme stručný výtah těch nejzajímavějších a nejdůležitějších termínů, které si nesmíte nechat ujít. Přípravné zápasy jsou naplánovány na září tohoto roku, bude se jednat sedm utkání, které mají prověřit hráče Devils v ostrých zápasech a budou nápomocny trenérům k rozhodnutí o …