Peklo / Hlavní zprávy / Ray Shero: Jednička draftu? Obrovská věc pro naši organizaci!

Ray Shero: Jednička draftu? Obrovská věc pro naši organizaci!

Devils měli draftovat z šestého místa. Na to, že budou volit jako první, byla šance pouze 8,5%. Štěstí ale tentokráte stálo při Ďáblech, kteří tak po pěti sezonách nezdarů mají cenu útěchy. A to pořádně velkou!

Každý z týmů, které nepostoupily do play-off, měly šanci proskočit do první trojky. Ten nejhorší (Colorado) samozřejme největší, ten nejlepší (Islanders) pak nejmenší. Jako první se do top trojky dostali Flyers, ačkoliv měli zhruba 2,5% šanci. Následoval Dallas se zhruba 6,1% šancí, jako poslední pak Ďáblové z Newarku.

„Když tam poskočila Philadelphia, říkal jsem si, že si ze mě někdo musí dělat srandu,“ řekl Ray Shero v telefonickém rozhovoru pro NJ Advance Media. „Pak jsem začal přemýšlet, co to znamená pro nás. Jak moc velkou šanci na to také máme…“

Následně došlo na losování nejlepší trojky. A z úst Billa Dalyho znělo: „Třetí draftuje Dallas Stars… A jako první…“ napětí v sále mezi manažerem Ďáblů a Letců se dalo krájet. „… New Jersey Devils, gratulace Rayi Sherovi!“

„Rozhodně jsem to nečekal, ale je pravda, že jsme už dlouho něco nevyhráli. Myslím si, že to je fantastické pro naše fanoušky a majitele. Josh (Harris) a David (Blitzer) jsou velkým důvodem toho, proč jsem tady. Věří mi již od začátku, čehož si vážím. Dnešní den je pro naši organizaci obrovský,“ netajil generální manažer Devils obrovské nadšení.

Nolan Patrick, Nico Hischier, nebo někdo jiný? Koho budou Devils volit? Včera jsme vám přinesli článek o pěti hráčích, kteří mají dle našeho redaktora šanci na to, aby se stali jedničkou draftu.

Taylor Hall již počtvrté v kariéře zažije, že jeho tým bude brát jedničku draftu. A na svém twitterovém účtu o tom také vtipkoval: „Oficiálně si do svého životopisu přidávám, že jsem specialista na draftovou loterii,“ pobavil všechny napříč celým hokejovým světem.

Komentáře

Čtěte také

Ty Smith: Loňské vyřazení z kádru mě mrzelo, ale zároveň motivovalo

Talentovaný obránce Ty Smith nenesl úplně nejlépe, když byl před startem sezony 2018/2019 vyřazen z týmu a poslán zpět do WHL. Nyní je však odhodlaný přesvědčit trenéry, že se stal ještě lepším hráčem. „Bylo to pro mě těžké, ale zároveň mě to motivovalo,“ přiznává. „Nechcete to slyšet, nicméně když se za tím ohlédnu nyní, ve …