Peklo / Hlavní zprávy / Ilya Kovalchuk nemá zrejme o Devils záujem a bude vymenený

Ilya Kovalchuk nemá zrejme o Devils záujem a bude vymenený

Ilya Kovalchuk (34 rokov), ako je známe sa usiluje o návrat do NHL. Ilya opustil Devils po sezóne 12/13, pričom mal platnú zmluvu, ktorú podpísal na 15 rokov. Od podpisu ubehli len 3 roky a táto zmluva mala celkovú hodnotu 100 miliónov dolárov. Jeho odchod do KHL vyvolal veľký rozruch a preto jeho návrat spôsobuje otázniky.

Kovalchukov agent Jay Grossman tiež potvrdil túto správu o návrate Ilyu do NHL, ktorý chce byť súčasťou tejto ligy už v sezóne 17/18. Generálny manažér Devils Shero po komunikácií dovolil Grossmanovi komunikovať s inými tímami o zmluve. Je teda pravdepodobné, že Devils Kovalchuka podpíše a následne pošle do iného mužstva. Shero, ale zdôraznil, že ponuka musí byť výhodná pre Devils, inak k podpisu a následnému tradu nepríde. Súčasťou výmeny nemôže byť draft pick pre rok 2017, ale od nasledujúcich ročníkov draftov už áno.

Samotný Kovalchuk nejaví záujem o tím, ktorý je momentálne v prestavbe. Jeho cieľom je dostať sa do celku, v ktorom má šancu vyhrať Stanley Cup.

Ilya nemôže žiadnu zmluvu podpísať pred dátumom 1.7.2017, ale môže sa na nej predbežne dohodnúť a po tomto dátume následne podpísať. Expanzný draft sa ho týkať nebude.

Ak by počkal ešte jeden rok, tak by sa do NHL mohol vrátiť bez problémov.  Prišiel by tak ako voľný hráč (UFA), ktorý môže podpísať kontrakt  s ktorýmkoľvek tímom. Ako však sám povedal, chcel by hrať NHL už v tomto roku.

Čtěte také

Devils znovu před vlastními! Na domácím ledě přivítají odpočinutý Washington

Devils po dni volna znovu nazují brusle a vrhnou se k dalšímu zápasu NHL. Navázat na první letošní výhru proti Islanders ale nebude jednoduchý úkol. V utkání, které je na programu v pátek 19. ledna, narazí na Washington Capitals, jenž v letošní sezoně ještě neporazili. Tým z hlavního města Spojených států bude velmi jistě natěšený na hokejovou akci, neboť odpočíval …