Peklo / Hlavní zprávy / Srovnání možných jedniček draftu Patricka a Hischiera, kdo je lepší?

Srovnání možných jedniček draftu Patricka a Hischiera, kdo je lepší?

Nolan Patrick

Nolan Patrick promeškal poměrně dost zápasů sezóny 2016-17. Bojoval s několika zraněními, ale i přesto patří mezi nejvýše postavené hráče na draftu 2017, alespoň podle očekávání. Castron hodnotí přednosti Nolana Patricka na ledě: „ Je to centr, velký vzrůstem, s čichem na góly a přehledem, zároveň hraje zodpovědně dozadu, což je ojedinělé a velmi cenné.” Hodnotí Castron z NJ Advance media. „Častokrát vidíte hráče v juniorském věku, jak jen sbírají body a zajímají se o ofenzívu. Nolan hraje dobře na celém kluzišti. Je to univerzální hráč. 

Nolan pochází z hokejové rodiny, hokej má v krvi. Jeho otec byl draftován celkově na dvacátém místě, v roce 1980, Buffalem Sabres. Jeho strýc James byl draftován celkově devátý, v roce 1981, New Yorkem Rangers.

Má to v krvi,” říká Castron. Má několik lidí, kteří mu můžou pomoci, poradit, mají své zkušenosti. Nolan je určitě velmi dobrý hokejista se skvělými dovednostmi.

Nico Hischier

Hischier se od Patricka liší tím, že hrál v Severní Americe teprve v letošní sezóně. Castron však říká, že předvedl výborný přechod na zámořský hokej. Prý dotáhl Halifax až do play off, tak byl důležitý pro svůj tým.

Dovedl Halifax do play off v QMJHL

Hrál v horším týmu, od kterého se nic neočekávalo. Na druhou stranu byl velkým přínosem a velikou příčinou toho, že Halifax hrál až v play off,” chválí Castron.

Hraje rychle 

Je to další hráč, který umí hrát na obou koncích kluziště. Možná je narozdíl od Nolana trochu rychlejší, dynamičtější hráč.”

Potkalo ho i zranění, pak se představil na juniorském šampionátu

Hischier byl v druhé polovině sezóny chvilku zraněný, přesto nasbíral za 57 zápasů 86 bodů. Nadále ukázal své schopnosti na lednovém juniorském šampionátu, kde zanechal dobrý dojem.

Patrick vs Hischier

Ve srovnání je Nico více univerzální hráč, hraje lépe dopředu i dozadu, avšak Nolan je v těchto dovednostech také velmi dobrý.

Prostě hraje s větší intenzitou, což znamená i vyšší level jeho hry. Je nebezpečný a chce být rozdílovým hráčem. Většinu času tomu tak i je.” 

Castron pokračuje, „Patrick má některé z těchto schopností ve svém repertoáru taktéž. Oba hráči dokážou rozhodnout utkání a to je dělá velkými.”

Oba si žádají velkou pozornost. Když se zápas láme, vždy jsou vidět a hrají jednu z rozhodujících rolí, což je vlastnost TOP hráčů. Poslední sladkou tečkou jejich dovedností je, že dělají své spoluhráče silnějšími.” Kdo z nich je však lepší a měl by být jedničkou draftu? Vyberte si, pokud nemáte favorita, draft 2017 v Chicagu rozhodne za Vás.

Čtěte také

Ďáblové dnes proti Stars zahájí šnůru domácích zápasů

Ďáblové dnes poprvé v sezoně vyzvou soupeře z dalaského Texasu a tím zahájí dlouhou šnůru domácích zápasů, která čítá celkem 6 zápasů. K dalšímu venkovnímu zápasu Devils nastoupí až na Silvestra ve Washingtonu. Tato série domácích zápasů bude velmi důležitá, protože si mohou Devils díky této výhodě pojistit svoji roli v Metropolitní divizi a do …