Peklo / Hlavní zprávy / „Pocit, že jsem součástí organizace, mě dělá šťastným,“ prozrazuje po draftu Nico Hischier

„Pocit, že jsem součástí organizace, mě dělá šťastným,“ prozrazuje po draftu Nico Hischier

Devils vůbec poprvé v historii organizace vybírali jedničku draftu. A aby se tato volba pamatovala hodně dlouho, poprvé v historii byl na první pozici vybrán švýcarský hráč. Šikovný a rychlý Nico Hischier udělal v letošním roce veliký progres a Ray Shero ukázal právě na něj.

 

V mládí obdivovatel New Jersey?
Po každém draftu se objeví nějaké obrázky z dětství, příspěvky na Twitteru či jiné věci, jež hráče spojují či oddělují od klubu. Internetem například koluje obrázek mladého Nica v dresu Devils. Umístěn je i na našem Facebooku!

„Slyšet mé jméno jako první bylo něco neskutečného. Obejmul jsem jako první mamku, která hned začala plakat,“ popisoval situaci poté, co jej Ray Shero zvolil jako svou jedničku. „Řekl mi, že mě rád vítá a že si to zasloužím.“

Nico Hischier, rodák ze švýcarského Natersu odehrál první sezónu v zámoří a vedlo se mu velice dobře. V týmu Halifax Mooseheads zaznamenal v třiašedesáti zápasech celkově 93 bodů. Dařilo se mu i v reprezentaci. Účastnil se na mistrovství světa osmnáctiletých a dvacetiletých, pokaždé zaznamenal alespoň bod na zápas.

Zároveň získal trofej Michaela Bossyho, která je udělována pro nejlepšího profesionálního prospekta v Quebec Major Junior Hockey League. Stal se také ofenzivním nováčkem roku a nejlepším ligovým nováčkem.

„Devils jsou skvělým týmem s velkou historií. Jsem velice šťastný, že jsem byl vybrán první a pocit, že jsem součástí organizace mě dělá šťastným,“ pronesl osmnáctiletý útočník na adresu svého nového klubu.

Ray Shero: Je to nejlepší výběr pro naší organizaci
„Bylo to pro nás velice těžké rozhodnutí,“ začal konverzaci o zvolení Nica Hischiera generální manažer New Jersey. „Během šesti týdnů trávíte čas s těmi nejlepšími hráči a poznáváte je a je těžké poté vybrat jedničku,“ pokračoval Ray Shero, jenž se účastnil třetího draftu jako manažer Devils.

„Pro naší organizaci ale dává Nico největší smysl,“ obhajuje svoji volbu za měsíc pětapadesátiletý rodák z Minnesoty. „Umí skvěle tvořit hru a má schopnost naše hráče dovést k lepšímu výkonu, je to zkrátka nejlepší výběr pro naší organizaci,“ dodává.

Zajímavé bude i srovnání mezi právě Hischierem a Patrickem, kterého vybrali na druhém místě rivalové z Philadelphie. „Bude velice zajímavé hrát proti němu. Je to dobrý kluk. Když jsem byl vybrán, gratuloval mi, a to oceňuji. Myslím si, že by to moc hráčů neudělalo.“

Troy Dumville by ho přirovnal k Nicklasi Bäckströmovi
„Blokuje střely a umí hrát v oslabení. Čte hru a jde mu to velice dobře,“ zhodnotil jedničku draftu Troy Dumville, jenž se zajímá o talenty hrající v QMJHL. „V organizaci Devils mohou říct, že není psychicky připraven nastoupit do NHL. Až jej ale uvidí v kempu, budou podle mého hodně překvapeni,“ dodává.

„Aktuálně musím zlepšit své dovednosti. V létě chci makat každý den, nyní si chci užít tento večer a v sobotu se vrhnu do práce,“ prozrazoval Hischier ihned po svém zvolení. „Dáme mu velkou šanci v kempu, tak aby se dostal do hlavního týmu. To je směr, kterým chceme jít. Je to opravdu dobrý hráč, který má velkou šanci, aby příští rok hrál NHL,“ dodal na závěr generální manažer New Jersey Devils Ray Shero.

Proč zrovna Hischier? – Osobní pohled
Hodně dlouho se spekulovalo o tom, kdo vlastně bude jedničkou. V jednu dobu se dávaly větší šance Nolanu Patrickovi, všestrannému centrovi s přehledem ve hře. Velkou konkurenci měl ovšem právě v Hischierovi, který jej nakonec přeskočil.

Proč je pro Devils vhodný zrovna on? Rychlost vládne hokeji a ví to jak Ray Shero, tak John Hynes či hlavní skaut Paul Castron. Hischier je šíleně rychlým hráčem, za zmínku stojí i jeho kličky a rychlé ruce. To je to, co Devils chybí. Nolan Patrick je sice kompletnější hráč, osobně mi ale připomíná hodně Pavla Zachu.

Komentáře

Čtěte také

Co může Pavel Zacha přinést do své čtvrté sezony?

Trénikový kemp začíná za pár týdnů a osud českého útočníka zatím není znám. Co ale způsobuje prodlužování jednání o jeho smlouvě? Co může nabídnout týmu ve své čtvrté sezoně? Pojďme se ale nejprve podívat na jeho působení v lonském ročníku 2018/19. Dalo by se řící, že Zachova sezona byla docela jízda. Poté, co v prvních …