Peklo / Hlavní zprávy / Marcus Johansson: V klubu mu patří prvenství. Jaké?

Marcus Johansson: V klubu mu patří prvenství. Jaké?

Organizace Devils a její manažer Ray Shero překvapili v neděli v noci hokejový svět, když klub oznámil, že získal levé křídlo Marcuse Johanssona z Washingtonu Capitals.

Podpis zkušeného útočníka se uskutečnil výměnou za volbu v druhém kole (dříve získané z Floridy za Marca Savarda, 10. června 2016) a volbu v třetím kole (dříve získané z Toronta jako náhrada za přestup manažera Loua Lamoriella) v draftu v roce 2018.

Johansson strávil v hlavním městě sedm let a celkově sesbíral 290 bodů (102g-188a) v 501 odehraných zápasech. Od svého debutu v NHL v roce 2010 má 26letý švédský útočník na zádech číslo 90. New Jersey oznámilo, že Johansson bude pokračovat s tímto číslem i v novém ročníku ligy a stane se tak historicky prvním Ďáblem, naskočí na led s „devadesátkou“ na zádech.

V historii klubu fanoušci moc dresů s vysokými čísly neviděli. Z celkových 707 hráčů, kteří v Devils hráli, jich jen 28 mělo dres s číslem vyšší než 40. Mezi těmito „osamělými vlky“ byl i Doug Gilmour, zatím jediný v řadě čísle 90+. Doug nosil číslo 93 poté, co byl získán z Toronta Maple Leafs, když byl vyměněn v průběhu sezony 1996-97. Během svého 83-zápasového působení v NJ získal 75 bodů (20+55).

Doug Gilmour

Druhým hráčem (hned za Johanssonem) byl Alexander Mogilny, nosící dres s číslem 89. Ten byl vyměněn do New Jersey 14. března 2000. Pravé křídlo si přineslo tento trend z Buffala, kde začínal jako nováček v roce 1989 a od té doby svou „devětaosmdesátku“ neopustil. Alexander zůstal v zahradním státe dvě sezony, kde získal Stanley Cup (2000) a další sezonu se probojoval s týmem až do finálových bojů. Mogilny poté opustil tým z důvodu tříletého působení v Torontu, když se pak vrátil v roce 2005, znovu oblékl dres se svým oblíbeným číslem 89 a sesbíral celkově 114 bodů (58+56).

Alexander Mogilny

Další zajímavosti ohledně dresů a jejich nositelů pro Vás připravujeme již v průběhu prázdnin.

Zdroj: nhl.com

Komentáře

Čtěte také

Nová sezóna přinese i šest domácích zápasů v řadě

Rozpis zápasů nového ročníku NHL 2019/2020 je již oficiálně představen, v tomto článku vám přinášíme stručný výtah těch nejzajímavějších a nejdůležitějších termínů, které si nesmíte nechat ujít. Přípravné zápasy jsou naplánovány na září tohoto roku, bude se jednat sedm utkání, které mají prověřit hráče Devils v ostrých zápasech a budou nápomocny trenérům k rozhodnutí o …