Peklo / Hlavní zprávy / Nico Hischier se poprvé představil budoucím spoluhráčům

Nico Hischier se poprvé představil budoucím spoluhráčům

Úterní den byl pro hráče New Jersey ve znamení rozvojového kempu, kterého se účastní i ti, kteří do organizace Devils již delší dobu patří. Pozornost všech se zaměřila především na nový švýcarský přírůstek do rodiny. Nico Hischier, jednička draftu 2017, poprvé předvedl, co umí.

Blake Speers, kterého Devils minulou sezonu poslali mezi juniory, se na rozvojovém kempu o švýcarském talentu vyjádřil pouze v superlativech. „Myslel jsem si, že je výjimečný. A on je.“ Oba dva se proti sobě postavili v exhibičním utkání, v němž Švýcarsko přehrálo Kanadu 4:3. Nico se do statistik zapsal dvěma góly a rovněž vedl tabulku draftovaných hráčů se sedmi body (4+3) v pěti zápasech.

Nyní již Speers a Hischier oblékají černo-červené, potažmo bílo-červené dresy Devils, rivalita je však stále patrná. Během úvodních dní rozvojového kempu čeká tuto dvojici, spolu s dalšími 31 hráči, řada individuálních cvičení, která povedou ke zlepšení jejich hokejových schopností.  „Jsem trochu nervózní, ale zároveň nadšený. Jsem šťastný, že konečně mohu být na ledě, užívám si to,“ řekl Hischier.


Nico Hischier na rozvojovém kempu New Jersey Devils

Osmnáctiletý talent netrávil od svého vstupu do NHL na ledě mnoho času. Po draftu v Chicagu odletěl do Newarku, aby si prohlédl zdejší prostředí. Hischierův program zahrnoval mimo jiné i zápasy Yankees a Red Bulls. Následně se vrátil do Švýcarska za přáteli a rodinou, s nimiž oslavil své prvenství v draftu 2017.

Ačkoliv Nico během úterních cvičení občas chytal ztracený dech, jeho výkonnost neušla pozornosti útočníka Devils, Milese Wooda. „První věc, která mě zaujala, byla jeho rychlost,“ podotkl Wood, který minulou sezonu strávil v dresu Ďáblů. „Je to velké plus, v těchto letech prostě buď rychlost máte, nebo ji nemáte,“ dodal.

Rozvojový kemp nyní dává šanci manažerům Devils, aby si sestavili ideální pohled na to, které hráče kam zařadí. Zároveň ale dává šanci mladíkům, jako je Hischier, adaptovat se do prostředí největší hokejové soutěže světa.

Všichni očekávají, že Nico Hischier bude na soupisce pro říjnový otevírací zápas nové sezony. On se ale zatím učí od svých nových kolegů. „Musíte se kluků ptát, jak to tu chodí a učit se od nich,“ řekl směrem ke svým spoluhráčům Santinimu a Zachovi.


I český útočník Pavel Zacha znovu zabojuje o pozornost manažerů Devils

Padla i otázka na Hischierův celkový pohled na organizaci New Jersey Devils. S odpovědí neváhal. „Tihle kluci jsou zkušení, a to je to, co Devils chtějí. Chtějí rychlý a zkušený tým, to se mi moc líbí.“

Koho je ale dobré kromě Hischiera na rozvojovém kempu sledovat? Známé tváře, které se znovu budou bít o větší prostor v A-týmu. Konkrétně jde o Pavla Zachu, Milese Wooda, Stevena Santiniho či Michaela Kaplu. Blýsknout se ale chtějí i Nathan Bastian, John Quenneville, Jesper Bratt nebo Mackenzie Blackwood.

 

Čtěte také

Blake Coleman a Stefan Noesen prodloužili smlouvy s Devils

Blake Coleman – 3 roky, 1.8 milionu dolarů za sezonu. Stefan Noesen – 1 rok, 1.725 milionu dolarů. Dva Ďáblové, kteří byli chráněnými volnými hráči, podepsali nové kontrakty! Útočníci, kteří jsou ale i defenzivními specialisty, tak nadále budou pokračovat v dresu New Jersey. Duo rodáků z Texasu zůstává… Stefan Noesen Noesen, kterého Devils získali v …