Peklo / Sezona 2017/2018 / Parťáci ze školy znovu pohromadě. Jsem rád, že ho zase vidím, říká Schneider

Parťáci ze školy znovu pohromadě. Jsem rád, že ho zase vidím, říká Schneider

Poté, co Devils v minulé sezoně nedosáhli na vyřazovací boje, všichni asi tušili, že změna musí přijít. Věděl to i Cory Schneider, který má radost jak z příchodu veterána Briana Boylea, tak útočníka Marcuse Johanssona či jedničky letošního draftu Nico Hischiera.

I brankářská jednička Ďáblů se byla ve středu podívat na rozvojovém kempu Devils. Samozřejmě, že padla otázka na nejsledovanější posilu, švýcarského mladíčka Hischiera. „Je těžké vyrovnat se s tím, že jste v osmnácti letech jedničkou draftu, ale pokud po kempu půjde do týmu, pomůžeme mu se zapracovat,“ řekl Cory.  „Doufáme, že ho můžeme nechat být takovým hráčem, jakým je. Bezesporu je to neskutečný talent,“ dodala brankářská jistota Devils.  Hischier by dle zámořských expertů měl pomoci právě ofenzivní smršti Ďáblů, kteří v minulé sezoně nastříleli při hře 5na5 pouhých 114 branek.

Celý tým ví, že další změny mohou ještě přijít, jak sám ale Schneider řekl, s aktuální soupiskou je spokojený. „Hledají velmi specifické hráče a udělají vše proto, aby je do týmu přivedli. Když se ale podíváte na naši soupisku ve srovnání s dvěma až třemi lety dozadu, je to z hlediska mládí, rychlosti a dovedností úplně jiné.“

Schneider byl ale rozhodně nejnadšenější z celého týmu poté, co se dozvěděl o příchodu svého parťáka ze školních let, Briana Boylea, který podepsal dvouletý kontrakt. Za dva roky si v dresu Devils vydělá 5,1 milionů dolarů a pravděpodobně bude zařazen do třetí nebo čtvrté lajny jako centr. „Strávili jsme společně tři roky na škole v Bostonu, takže bylo zábavné sledovat jeho vývoj v kariéře,“ připustil Cory. „V lize odvedl skvělou práci a stal se vlivným hráčem. Je respektován jak trenéry, tak hráči. Ocitl se pravděpodobně v bodě své kariéry, kdy měl na výběr hned několik možností, já jsem ale velmi rád, že podepsal v New Jersey,“ dodal.


Brian Boyle a Cory Schneider budou znovu tvořit jeden tým

Jednatřicetiletý gólman se nechal v rozhovorech slyšet, že se cítí zodpovědný za nepovedené sezonní zápasy. Jeho čísla najdeme na obou koncích kariérní škály. Počet obdržených gólů 2,82 je nejvyšším číslem za celou jeho dosavadní kariéru v dresu Devils a naopak úspěšnost zákroků 90,8% v šedesáti zápasech tou nejnižší. Devils v souvislosti s maskovanými muži také udělali změnu na pozici trenéra gólmanů.


Na post trenéra brankařů se k týmu Devils připojí Roland Melanson, který s Corym spolupracoval již v týmu Canucks

K týmu se připojí Roland Melanson, který s Corym pracoval tři sezony v organizaci Vancouveru Canucks, přechod do Devils by mu tedy neměl dělat větší problémy. Kouč Chris Terreri se v týmu přeorientuje na jinou pozici. „Pokud dělají tento krok, abych se ve svém věku ještě zlepšil, myslím si, že je to pozitivní. Neberu to jako negativní vzkaz, cítím to jako zprávu, že chtějí, abych byl co nejlepší,“ říká Schneider a dodává, že změna postu trenéra brankářů je možná i z části jeho vinou.

„Pro mě osobně to byl těžký rok ve všech směrech. Necítím se dobře, protože Chris pravděpodobně ztratil své postavení trenéra brankářů právě kvůli sezoně, jakou jsem měl. Mohl jsem hrát lépe, není to dobrý pocit,“ svěřil se Schneider, který očekává i v následující sezoně dobrou práci s trenérským týmem. „Nemyslím si, že Melanson je příliš technický, chce se ale ujistit, že dělá všechny ty malé detaily, které potřebujete, aby se vaše hra dostala do bodu, kdy na nic nemyslíte.“ Cory Schneider zároveň potvrdil, že právě na zkušenostech získaných od Melansona z Vancouveru stavěl. „Moje hra byla z velké části založená na jeho výuce, takže možná se na mě podívá a řekne, že jsem se od naší poslední spolupráce hodně změnil a je to potřeba vrátit zpátky.“

GM Ray Shero myšlenku brankářské jedničky ale vyvrátil a přiznal, že tohle rozhodnutí udělal zcela sám a před změnou se neporadil s Corym či koučem Johnem Hynesem.

,,Bylo to mé rozhodnutí“, řekl Shero. ,,Rollieho jsem měl vyhlédlého již dlouho. Vlastně už z dob Pittsburghu. Když byl najednou volný, měl jsem jasno. Samozřejmě, že jsem věděl o něm a o Corym, ale Cory ani John v mém rozhodnutí nehráli roli.”

 

Komentáře

Čtěte také

Taylor Hall – bude se opakovat případ Parise, Niedermayer nebo Tavares?

Ďáblové v letošním předsezoním období byli jedním z nejaktivnějších celků v NHL. Díky krokům generálního manažera Raye Shera se jim podařilo vybudovat konkurenceschopný tým, který může pomýšlet na úspěch v play off. Jeden hráč ale není stále vyřešen a bohužel pro Shera se jedná o klíčový kousek skládačky. Řeč je samozřejmě o Taylorovi Hallovi, doposud …