Peklo / Hlavní zprávy / Maskované naděje v organizaci: Kdo bude budoucí hvězda?

Maskované naděje v organizaci: Kdo bude budoucí hvězda?

Brankářská dvojice pro novou sezónu už je známá, ale v organizaci jsou ještě další nové talentované tváře, o kterých si povíme v tomto článku trochu více.

Vezmeme to pěkně popořadě a začneme hned tím nemladším.

Evan Cormier (19) oslaví v listopadu kulaté dvacáté narozeniny (6.11.), ale v hokejovém prostředí o sobě dal vědět už v roce 2013, kdy se s týmem Cobourg Cougars dostal do vyřazovacích bojů OJHL ligy (největší kanadská juniorka), kde odchytal 4 zápasy v play-off. O dva roky později se blýskl na juniorském mistrovství světa a jako náhradník získal s kanadským výběrem bronzovou medaili. To už hájil barvy OHL týmu Saginaw Spirit, kde působí již třetí sezonu. New Jersey jej draftovalo jako 105. hráče celkově ve čtvrtém kole draftu v roce 2016.

Evan Cormier v barvách Saginaw Spirit 

V ročníku 2016-17 neměl nějak zázračné výkony, ale v každém zápase čelil minimálně 31 střelám soupeře. Díky těmto výkonům byl vybrán do OHL All-Star game. Na letošním nováčkovském kempu působil v červeném týmu společně s Mackenziem Blackwoodem, o kterém si povíme později, a letošní jedničkou draftu Nico Hischierem.
Přednosti: Talentovaný vysoký mladík s velkou podporou obránců. Dokáže vyhodnotit situaci a připravit útok tak, aby obránci nemuseli hluboko do pole. Velmi silný při dorážkách, jeho reflexy dokáží odolávat několika rychlým střelám po sobě, skvělá práce s lapačkou.
Mínusy: psychika, pohyb a obratnost při rozkleku (butterfly styl)

Mackenzie Blackwood (20) se v organizaci již zapsal, v minulosti za tým Albany Devils odehrál 36 zápasů s 90,7% úspěšností a 4 zápasy ve vyřazovací části, kde dokázal pochyta skoro 93% střel. Byl draftován jako 42., v druhém kole Draftu v roce 2015. Jeho kariéra začala v roce 2011, kdy se objevil v nižší juniorce TBJBHL za tým Thunder Bay Kings, odkud byl draftován jako 96. v pátém kole na další tři sezony do týmu Barrie Colts v OHL. V roce 2016 byl členem kanadského výběru na mistrovství svět do dvaceti let, který ve čtvrtfinále podlehl následnému šampionovi z Finska.

Mackenzie Blackwood

Startoval jako jednička týmu ve 20. z posledních šestadvaceti zápasů Albany. V tomto období si dokázal udržel průměr 1,9 obdržené branky na zápas s 92,5% úspěšností. V posledním ročníku v play-off udržel v prvním zápase prvního kola čísté konto a v rozhodujícím utkání držel Albany ve hře o postup, ovšem ve třetím prodloužení nakonec Toronto Marlies rozhodli a po výhře 3-1 na zápasy postupovali do druhého kola.
Jeho letošní účast v nováčkovském kempu je jakási příprava na nadcházející sezónu v Binghamton Devils (farma New Jersey, která se přestěhovala z Albany).
Přednosti: velmi klidný ve všech situacích a vzhledem ke své výšce je vyznavačem klasického stylu Butterfly. Má vynikající práci s pukem na hokejce, vyrážečce i v lapačce.

Gilles Senn (21) je nejnovějším členem týmu Devils. Byl draftován v letošním draftu v pátém kole jako 129. hráč. Společně s Hischierem budou hájit barvy Švýcarska jako své rodné země. Gilles nikdy nepůsobil v zámořském hokeji, byl draftován přímo ze svého rodiště, švýcarského klubu Davos, kde působí od roku 2011 a kde pravděpodobně bude působit i v sezóně 2017-18 (zatím nepodepsal smlouvu v NHL). V roce 2015 získal mistrovský pohár v NLA a nyní je jedním ze tří nejmladších finalistů, kteří mohou obdržet nejprestižnější ocenění v této lize a to nejlepším hráčem ligy.

Gilles Senn

Přednosti: Svou výškou může konkurovat v NHL gólmanům Devanu Dubnykovi (MIN) a Benu Bishopovi (DAL). Jeho postava je vysoká a atletická, což mu umožnuje perfektně krýt místa pod horní tyčkou nebo v oblasti hrudi. Převážně využívá Standup styl, tedy ve stoje.

Ken Appleby (22) je také již zavedený brankář v organizaci. V minulé sezóně se v první polovině pravidelně střídali s Mackenzie Blackwoodem v týmu Albany Devils a ve vyřazovacích soubojích naskočil do jednoho zápasu. Smlouvu má podepsanou ještě na sezónu 2017-18, do hlavního týmu Devils byl povolán jednou jako náhradník, ale do zápasu nenaskočil.

Ken Appleby

V lize AHL (farma Devils) byl po skončení sezóny na osmém místě v obdržených brankách (2,26) a na 17. místě v úspěšnosti (91,2%). Velmi úzce spolupracuje s bývalým brankářem Scottem Clemmensenem, který hájil barvy Devils v letech 2001-2009 a 2014.
Přednosti: Perfektně kryje spodní část brankoviště, butterfly styl mu sedí asi nejvíce. Velmi silný při dorážkách, jeho betony nepustí jediný puk.

Scott Wedgewood (24) má za sebou účinkování v NHL již ve čtyřech podobách, zaskakoval za zraněné kolegy Schneidera a Kinkaida. Jeho odehrané zápasy zůstaly v paměti fanoušků zapsány, protože Scott se uvedl více než dobře a v jednom střetnutí vychytal čisté konto, čímž nepotěšil hráče Pittsburghu. Jeho NHL historie zapsala úspěšnost 95,7% a bilanci 2-1-1. Scott byl draftován v roce 2010 jako 84. hráč, ve 3. kole, ale v organizaci Devils začal působit až od sezóny 2012-2013. Po velmi úspěšné kariéře v OHL v týmu Plymouth Whalers pokračuje skvělými výkony v AHL a stále bojuje o místo v hlavním týmu.

Scott Wedgewood

Kvůli zranění ramene, které ho trápilo už v sezóně 2015-16 odchytal v minulém ročníku jen 10 zápasů. I přesto trenér Hynes řekl, že je Scott ve formě a bude na tréninkovém kempu.
Přednosti: Scottova přednost je v používání několika gólmanských stylů, což mu umožňuje být naprosto nevyzpytatelný pro soupeřovy útočníky. Jeho velmi rychlé přesuny v brankovišti a bravurní práce s hokejkou jej řadí mezi nejlepší gólmany v AHL.

Autoři: Jan Zhejbal, Martin Sovič
Zdroj:
twitter.com, dobberprospects.com, nhl.com, youtube.com

Komentáře

Čtěte také

Taylor Hall – bude se opakovat případ Parise, Niedermayer nebo Tavares?

Ďáblové v letošním předsezoním období byli jedním z nejaktivnějších celků v NHL. Díky krokům generálního manažera Raye Shera se jim podařilo vybudovat konkurenceschopný tým, který může pomýšlet na úspěch v play off. Jeden hráč ale není stále vyřešen a bohužel pro Shera se jedná o klíčový kousek skládačky. Řeč je samozřejmě o Taylorovi Hallovi, doposud …