Peklo / Hlavní zprávy / Jako tým se postaráme, aby byl Nico v pohodě, říká bývalá jednička draftu

Jako tým se postaráme, aby byl Nico v pohodě, říká bývalá jednička draftu

Taylor Hall ví, jaká očekávání přichází s tím, když jste zkrátka jednoduše číslo jedna na trhu. Být jedničkou draftu, přesně to zažil Hall v roce 2010 a nyní je připraven pomoci svému parťákovi, Nicovi Hischierovi, aby se s tlakem dokázal vyrovnat…

„Nemyslím si, že by někdo očekával, že udělá sto bodů za sezonu,“ řekl Hall během čtvrtečního turnaje v ping-pongu v rámci charitativní akce.  „Určitě ale chceme, aby byl Nico cenným článkem našeho týmu, aby mu přispěl a měl úspěch. Nakonec je to na něm, ale jako tým ho musíme trochu uklidnit a ujistit se, že se cítí v pohodě,” dodal.

Je možné, že tlak na Hischiera je nyní ještě mnohem větší. Větší, než jakému čelil Hall, když do NHL přišel. Vždyť se podívejte do minulosti. Poslední dvě jedničky draftu si vedly skvěle. Hall však krotí emoce a říká, že ať má letošní jednička rodokmen jaký chce, není dobré očekávat, že vstřelí 40 branek za sezonu (jako Matthews) či vyhraje Hart Trophy pro nejužitečnějšího hráče NHL, jak tomu bylo v případě McDavida. „Ne každý tohle dokáže,” řekl Hall, který hrál s McDavidem v Edmontonu před dvěma roky. “Myslím, že musíte do soutěže přijít a starat se o sebe jako o hráče, který se zlepšuje v prvním, druhém a třetím roce…“


Všichni, včetně Halla, pomohou Nicovi v jeho nováčkovském ročníku zapracovat se do organizace Devils

Nevypadá to však, že by se Taylor o švýcarský klenot jakkoliv bál. „Sledoval jsem pár klipů z rozvojového kempu a jeho projev vypadal skvěle. Už se těším, až si s ním zahraji na dalším kempu. Slyšel jsem o něm samé dobré věci, jak z té hráčské, tak lidské stránky. Je to obrovský přírůstek do našeho týmu,“ nešetřila chválou jednička draftu z roku 2010.

Hischier, Hall i celý tým Ďáblů se v příští sezoně bude snažit ukončit čekání na vyřazovací boje, do kterých se nedostali již pět sezon v řadě. Někdo by si snad mohl i myslet, že Hall by mohl přinášet smůlu. Ve své kariéře v nejsledovanější soutěži světa se do vyřazovacích bojů ještě nedostal a jak sám říká, unavuje ho končit sezonu v dubnu. „Samozřejmě, že by bylo skvělé se dostat do play-off. Měl jsem teď dlouhá léta a vypadá to, že tohle je to nejdelší. Chtěl bych se dostat do play-off, zažít tu atmosféru, energii, bojovat o Stanley Cup. To je to, pro co chci hrát a doufám, že se to brzy splní.“


Taylor Hall chce prolomit svou neúčast ve vyřazovacích bojích…

Devils ale po skončení své sezony nezaháleli a intenzivně pracovali na posílení své ďábelské rodiny. Prvního července podepsali veterána Briana Boylea a o den později se domluvili na příchodu Marcuse Johanssona z Washingtonu. To ale nebyla jediná potvrzená transakce, jak jsme vás již informovali na našich sociálních sítích.

Máme pár dobrých kousků,“ potvrdil Taylor. „Nemyslím si ale, že je hotovo. Stále je pár věcí, po kterých vedení kouká, a které bude potřeba udělat,“ dodal. „Když ale vidíte přicházet Nica, pak se přidal Boyle…Johanssonův obchod byl pro nás rovněž velkou věcí, je to skvělé. Chcete s těmi kluky hrát a chcete vědět, co jsou zač. Doufejme, že můžeme stavět na minulém ročníku.“

Čtěte také

Nová sezona bude, ale má to jistá omezení

Nový ročník NHL by mohl být zahájen, plánuje se využití jiného časového plánu, uvedl v pátek zástupce komisaře NHL Bill Daly v podcastu NHL@TheRink. Daly uvedl, že NHL a Asociace hráčů NHL zvažují určité modely harmonogramu nové sezony. Jeden by byl hraní v domácích halách jednotlivých týmů a druhý, který vyžaduje, aby všechny týmy hrály …