Peklo / Hlavní zprávy / Pavel Zacha: „Můžu jít na led kdykoliv chci, nikdy jsem takové možnosti neměl.“

Pavel Zacha: „Můžu jít na led kdykoliv chci, nikdy jsem takové možnosti neměl.“

Český center Pavel Zacha strávil celé léto v New Jersey a poctivě se věnoval tréninku, což je zcela odlišná “offseason”, než jak ji trávil dříve.

Dvacetiletý Zacha má za sebou první nováčkovskou sezonu v NHL a nyní se připravuje na sezonu další. „Mám zde vše. Mám tady trenéry, se kterými pracuju celou sezonu, takže přesně vědí, co je pro mě nejlepší. Můžu jít na led kdykoliv chci, nikdy jsem takové možnosti neměl,“ chválí si Zacha přípravný kemp. „Jsem opravdu šťastný, že jsem dostal možnost zůstat zde celé léto,“ dodává Pavel.

Přestože Zacha na sobě celé léto maká, stihl strávit i dva týdny doma v České republice.

Právě trénink a bruslení je pro Zachu hlavní změna v přípravě mezi sezonami. Vloni musel nuceně část léta pouze odpočívat vinou zranění kyčle. Změny v Pavlově tréninku si všímá i trenér Hynes: „Je to obrovský závazek, ukazuje svým spoluhráčům a celé organizaci, že zde chce v příštím roce i nadále působit. Pozoruju ho i mimo led, při několika různých mítincích a vyzařuje z něj mnohem větší jistota.“

V debutové sezoně si Zacha na své konto připsal prvních 70 zápasů, ve kterých nasbíral 24 bodů. Jeho nejčastějším postem byl centr anebo levé křídlo. V nadcházející sezoně 17/18 budou Devils očekávat jeho další krok, ať už to bude na centru nebo křídle. Ďáblové sestavu dále doplnili i o zkušené hráče Boyla s Johanssonem, což je podle Pavlových slov to, co lineup Ďáblů potřeboval.

„Jsou to hráči, které potřebujeme. Je vždy smutné, když někteří spoluhráči odchází. Nikdy před tím jsem to moc nezažil, je to vlastně moje první posezonní období. Někteří kluci jsou moji kamarádi a jdou pryč, takže je to trochu obtížné. Myslím si ale, že tým se mění správnou cestou a opravdu se těším na novou sezonu,“ dodal Pavel Zacha.

My si samozřejmě také přejeme, aby Pavel přispěl svému týmu ještě více, než v loňské sezoně a také, aby se mu vyhýbala zranění!

Čtěte také

Koho Ďáblové draftovali? Talentovaného beka či běloruského reprezentanta

Na letošním vstupním draftu vybrali New Jersey Devils celkem šest hokejistů. Pojďme se podívat na podrobnější profily všech z nich… #17 – TY SMITH (obránce, Kanada) V prvním kole připadla na Ďábly celková sedmnáctá volba. A asi každý člen organizace byl příjemně překvapen, že v tuto dobu ještě na trhu zbýval kanadský obránce Ty Smith, …