Peklo / Hlavní zprávy / Kolik mladých hráčů je moc?

Kolik mladých hráčů je moc?

Nikdo, kdo sleduje přípravu Devils před nadcházející sezonou, nemůže pochybovat o tom, že v září nastane přebytek mladých nadějí, které nyní bojují o své posty na soupisce. Jasné to bylo již při rozvojovém kempu, který je u konce…

Bez ohledu na to, jak velké jsou plány a ambice na rychlý a mladý tým, musí mít generální manažer Ray Shero, trenér John Hynes a dalších v organizaci na paměti rovnováhu mezi nováčky, hráči působících jeden nebo dva roky a těmi, kteří mají v NHL velké zkušenosti.

Takže, jaké číslo je to správné? „To je výborná otázka,“ řekl po skončení rozvojového kempu generální manažer týmu Binghamton Devils Tom Fitzgerald. „Nevím, jaké je to magické číslo, opravdu ne. Nemyslím si ale, že můžete mít v sestavě šest hráčů, kteří odehráli X zápasů. Správný systém vývoje je, abychom tyto hráče obklopili dobrou podporou. Možná přidáme jednoho volného hráče nebo dva. Jedno ale vím, máme pouze šest jednosměrných smluv pro útočníky. To by měla být jasná zpráva pro všechny, že šance tu je,“ přiblížil situaci Fitzgerald.


Tom Fitzgerald – generální manažer Binghamton Devils

„Nyní jsme v situaci, kdy musíme vidět, jaké „děti“ mohou NHL hrát a nabídnout jim příležitosti zapadnout do našeho týmu. V tuto chvíli to tak máme s Blakem Colemanem, Blakem Pietilou, Josephem Blandisim, Nickem Lappinen a Johnem Quennevillem,“ řekl. „Ti samozřejmě dostanou šanci bojovat v týmu. To je výchova hráčů v NHL, musíte jim dát příležitost, ale oni ji musí využít.“

To ale samozřejmě není kompletní výčet mladých hráčů, kteří přišli na rozvojový kemp a doufají, že si vybojují místo na soupisce premiérového zápasu nové sezony. Koho dalšího je tedy dobré mít stále na paměti? Jedničku letošního draftu Nico Hischiera, Michaela McLeoda, dvanáctého hráče draftu 2016 Blakea Speerse, Milese Wooda a šestku draftu 2015 Pavla Zachu. Ti všichni jsou rovněž součástí mladého mixu a jsou připraveni chytit svou šanci za ten správný konec. Ne všichni ale mohou být na soupisce 7. října v domácím zápase proti Coloradu Avalanche.


Michael McLeod reprezentoval tým Kanady na MS Juniorů v Torontu a Montrealu v roce 2017

„Budeme mít mix složený ze starších, ale ne tak starých, hráčů, mladíků a nováčků. Obrovským přínosem pro nás byl podpis Briana Boylea, který má zkušenosti s vedením týmu a může mladým klukům pomoci s přechodem do NHL,“ okomentoval Fitzgerald podpis Boylea, jehož si Devils stáhli z listiny volných hráčů.

Veškerá pozornost je nyní, díky první volbě v draftu, upřena na útočnou skupinu. Defenzivní řady však také potřebují trochu pozornosti a vylepšení.  „Myslím, že zlepšení zadních řad je stálým cílem. Steven Santini bude mít šanci udržet se v našem týmu. Podepsali jsme Michaela Kaplu a i jemu dáme příležitost. Přivedli jsme ruského obránce Jaroslava Dyblenka. Každý hráč v New Jersey musí hrát co nejvíc na hranici svých možností, aby měli šanci být úspěšní. Myslím si ale, že v zadních řadách máme skvělé kluky, musíme jen růst,“ řekl Fitzgerald směrem k zadním řadám.

Dyblenko ale nebyl jediným ruským hráčem na rozvojovém kempu. Parťákem mu byla čtvrtá volba letošního draftu, Nikita Popugajev, jenž strávil dvě sezony ve Western Hockey League. Na kempu ukázal, že má šikovné ruce a dobře bruslí.

„Myslím, že ví, co umí a co neumí. Je naším úkolem pomáhat mu přijít na to, co je ve hře. Konzistence, tempo, věci, o kterých bylo psáno, že mu někdy chybý. Je velký, je silný, má šikovné ruce a může dobře vystřelit. Takže ano, je naše naděje.“

Čtěte také

Nová sezona bude, ale má to jistá omezení

Nový ročník NHL by mohl být zahájen, plánuje se využití jiného časového plánu, uvedl v pátek zástupce komisaře NHL Bill Daly v podcastu NHL@TheRink. Daly uvedl, že NHL a Asociace hráčů NHL zvažují určité modely harmonogramu nové sezony. Jeden by byl hraní v domácích halách jednotlivých týmů a druhý, který vyžaduje, aby všechny týmy hrály …