Peklo / Hlavní zprávy / Můj hokejový sen? Vyhrát Stanley Cup, pravil odhodlaně Jesper Boqvist

Můj hokejový sen? Vyhrát Stanley Cup, pravil odhodlaně Jesper Boqvist

V minulé sezoně hrál v juniorce Brynäs, nejvyšší švédskou soutěž za Brynäs a druhou ligu za Timru. Jesper Boqvist byl jednu chvíli hlavním členem týmu a o pár dní později zase juniorem, který se snaží vybojovat místo v áčku. Přesto se mu dařilo, na draftu byl zvolen ve druhém kole jako celkově 36. hráč a již nyní vyhlíží NHL.

„Myslím, že jsem na sebe v Brynäs vyvíjel až příliš velký tlak, protože tam přesně jsem se chtěl udržet. Na tom musím do příští sezony zapracovat,“ uvědomuje si Boqvist.

Sezonu začal v juniorce, kde si v 15 zápasech připsal 15 bodů (10+5). Poté se přesunul do áčka a v 16 utkáních měl 6 asistencí, následně hostoval v druholigové Timře s 12 body (3+9) v 19 zápasech. „Jesper v áčku nedostával potřebný prostor na ledě, a tak zamířil právě do Timry. To mu pomohlo, dostal mnoho šancí a nakonec se vrátil do hlavního týmu Brynäs,“ popisuje jeho cestu Goran Stubb, který je ředitelem evropského skautingu v NHL.

„Hodně mu pomohlo, že si zahrál mezi profesionály,“ doplňuje svůj pohled trenér juniorského národního týmu Švédska Tomas Monten. „Zesílil a více se přizpůsobil hře mezi dospělými. Má mnoho skvělých vlastností a je rychlý, může hrát na centru i na křídle. Je to útočný typ hráče, hodí se na přesilovky,“ doplňuje Monten.

A proč si ho Ďáblové vybrali? „Moc se nám líbil. Neměl jednoduchou sezonu, hrál za tři týmy a v každém měl jiné postavení. Když hrál za Brynäs, bral to jakoby byl ve švédské NHL, bylo to pro něj nejvíc,“ říká Paul Castron, ředitel amatérského skautingu New Jersey Devils. „Je to skutečně rychlý hráč s velkým potenciálem, jsme moc rádi, že jsme ho získali.“

Když se na něj Castron jel osobně podívat do Švédska, zrovna moc nebodoval, ale přesto si ho oblíbil. „Byl jsem v údivu, jak hrál mezi několika zkušenějšími hráči. Už se těšíme, až ho budeme sledovat ve švédské nejvyšší soutěži pravidelně. Věřím, že se mu bude dařit,“ dodává Paul Castron.

V to doufá i sám Jesper Boqvist. „Budu hrát tak nejlépe jak umím! Můj nejbližší cíl je pravidelně hrát za Brynäs a dostat se na mistrovství světa hráčů do 20 let, v horizontu několika let bych chtěl vyhrát Stanley Cup. Je to můj sen,“ netají své velké odhodlání.

Komentáře

Čtěte také

Nový analytik Ďáblů Tyler Dellow: Pomůžeme jak trenérům, tak manažerovi Sherovi

Tyler Dellow. Že vám to jméno nic neříká? To vůbec nevadí, my vám ho představíme! Jedná se o nového viceprezidenta analytického oddělení New Jersey Devils. Dellow dosud pracoval například jako redaktor Sportsnet či jeho vlastní stránky mc79hockey.com. Jeho práce s analytikou zaujala v NHL již v roce 2014, kdy začal pracovat v organizaci Edmontonu Oilers …