Peklo / Hlavní zprávy / Kam by mohli zamířit nováčci v další sezoně?

Kam by mohli zamířit nováčci v další sezoně?


Minulý měsíc proběhl nováčkovský kemp, kdy ve velmi náročném a dlouhém týdnu ukazovali mladí talenti, co v nich je. Po celý týden byli pod drobnohledem trenérů z NHL a AHL. Spoustu z nich zatím moc neoslovilo, ale sezona 2017-18 bude dalším krokem v jejich vývoji.

Pojďme se společně podívat na kompletní přehled nováčků a jejich současnou situaci v týmu:

Joey Anderson (USA), útočník

Tento americký talent má v příští sezóně jasno. Vrátí se do Minnesoty do týmu Duluth Bulldogs, kde odehraje druhou sezonu univerzitního hokeje.

Ken Appleby (Kanada), brankář

Jelikož jsou místa v NHL týmu Devils obsazená, Ken ztráví další sezonu na farmě v Binghamtonu (dříve Albany). V minulé sezoně byl povolán jednou do hlavního týmu, nyní je se Scottem Wedgewoodem připraven opět hájit brankoviště v nižší lize.

Brandon Baddock (Kanada), útočník

Dvaadvacetiletý talent hrál v poslední sezoně vynikající hokej v ECHL za Adirodack Thunder. Svou cestu do NHL ještě odloží, ale bude hájit barvy Binghamtonu.

Nathan Bastian (Kanada), útočník

Pokud dokáže Nathan zapůsobit, dostane svou šanci si zahrát nejvyšší ligu (jako Blake Speers v minulém ročníku). Mnohem pravděopodobnější scénář je ale, že Devils jej pošlou ještě na sezonu do OHL do Mississauga Steelheads, kde odehrál vynikající ročník a byl jedním z tahounů celého týmu, který se probojoval až do finále play-off. Další možností je ale účast v AHL, jelikož má zkušenosti, které mu dovolují do nižší ligy naskočit. U Bastiana mají Devils na výběr.

Mackenzie Blackwood (Kanada), brankář

Blackwood nasbíral mnoho zkušeností ve své první profesionální kariéře v AHL v minulém ročníku. Může se tedy opět zapojit do Binghamton Devils, ovšem otázkou bude jeho pouzice v týmu. Jelikož se vrací uzdravený Scott Wedgewood, tým má velmi široký kádr brankářů.

Jesper Boqvist (Švédsko), útočník

Převážná většina mladých hráčů se ihned po draftu vrací do svých juniorských týmů. To je případ i Jespera,  letošního draftu v druhém kole, který odehraje ročník 2017-18 v Brynäs IF ve švédské hokejové lize. Bude mít ale tu výhodu, že s největší pravděpodobností bude hrát s dospělými v SHL. Více o Boqvistovi jsme psali v článku ZDE.

Jesper Bratt (Švédsko), útočník

Jelikož má Jesper již podepsanou nováčkovskou smlouvu, Devils jej mohou začlenit do zahajovací sestavy v novém ročníku namísto aby jej poslal zpět do juniorky. Pravděpodobnější scénář ale bude takový, že jej nechají hrát za London Knights v OHL nebo Binghamton Devils v AHL. Byl draftován v šestém kole, tedy Devils veří, že pro ně může být užitečný, ovšem není třeba jej hned tlačit do sestavy.

Jocktan Chainey (Kanada), obránce

Draftován Ďábly v sedmém kole a s největší pravděpodobností bude hrát následující sezónu v QMJHL za Halifax Mooseheads.

Evan Cormier (Kanada), brankář

V současné „zaplněné“ situaci v brankovištích Devils, Evan by měl další sezónu odehrát v OHL za Saginaw Spirit. Cormier byl draftován ve čtvrtém kole na draftu 2016 a v listopadu mu bude 20 let.

Jeremy Davies (Kanada), obránce

Jeremy byl na svém prvním nováčkovském kempu s Ďábly. Přístí ročník bude ale hrát v lize NCAA za Severovýchodní univerzitu.

Jaroslav Dyblenko (Rusko), obránce

Devils podepsali Dyblenka již v dubnu, má tedy šanci hrát v AHL i v NHL. Třiadvacetiletý obránce bude ale pravděpodobně startovat v AHL s šancí, že se do hlavního týmu dostane.

Brandon Gignac (Kanada), útočník

Další z voleb Devils v třetím kole draftu 2016 s nováčkovskou smlouvou, další sezonu bude nastupovat v AHL za Binghamton. V listopadu Brandon oslaví své 20. narozeniny.

Nico Hischier (Švýcarsko), útočník

V nejlepším případě se jednička draftu 2017 dostane přímo na soupisku pro novou sezónu. Generální manažer Ray Shero a hlavní trenér John Hynes shodně potvrdili, že Nico bude na souopisce pro nový ročník NHL. Navíc všechny první volby na draftech od roku 2007 nastoupily ihned po draftu do svých hlavních týmů. V té horší variantě se Hischier vrátí do Halifaxu Mooseheads. Pokud se ale na přípravném kempu předvede v dobrém světle, tato cesta bude jen teorií.

Joshua Jacobs (USA), obránce

Joshua má za sebou profi sezónu v Albany, kde odehrál 49 zápasů. Bude pravděpodobně na soupisce Binghamtonu v dalším ročníku, ale jeho cesta do NHL je pravděpodobná.

Michael Kapla (USA), obránce

Kapla podepsal s Devils kontrakt jako volný hráč univerzitní ligy ještě před svým účinkováním v NHL. Samozřejmě, že jeho účinkování v hlavním týmu se očekává, ale bude si muset odehrát i něco v AHL.

Ryan Kujawinski (Kanada), útočník

Zranění zdrželo Ryana na 32 zápasů v AHL a je jedním z mladíků, kteří se do NHL nepodívají. V nováčkovském kempu nestačil fyzicky na ostatní a pokud se bude chtít podívat do nejvyšší soutěže, bude muset přesvědčit svými výkony trenéry v nižší lize.

Michael McLeod (Kanada), útočník

V nejlepším případě bude následovat Pavla Zachu a postoupí přímo do sestavy prvního týmu, místo toho, aby se jako devatenáctiletý vrátil zpět do juniorky. Michael zapůsobil na vedení a trenéry na každém kempu, kde byl, a skauti doporučili, aby se do NHL podíval co nejdříve.

Nikita Popugajev (Rusko), útočník

Popugajev ukázal, že je dokonalým hráčem pro rozhodování zápasů. Což předváděl v první polovině minulé sezony, kdy hrál ve WHL za Prince George Cougars a Devils si jej právě díky této schopnosti vybrali. Kde se ukáže v přístí sezoně není zatím jasné.

John Quenneville (Kanada), útočník

Pokud vše půjde dobře, dostane se John do sestavy pro první tým. Jeho pozice bude ve třetí nebo čtvrté lajně. Rick Kowalski, dosavadní trenér Albany Devils řekl, že Quenneville je křídlem pro NHL. Pokud pro něj nebude místo v NHL, bude pravděpodobně cestovat mezi NHL a AHL celou sezonu.

Steven Santini (USA), obránce

Na základě drastických změn v kádru Devils v minulé sezóně se Steven dostal do sestavy NHL a získal cenné zkušenosti, které mu zajistily účast v hlavním týmu i v sezoně 2017-18. Pokud by ale měl nepřesvědčivé výkony, bude pravděpodobně poslán do AHL. S tím již měl zkušenosti, kdy byl odvolán z hlavního týmu, aby pomohl Albany v bojích o play-off.

Gilles Senn (Švýcarsko), brankář

Mladý talentovaný gólman, jenž byl zvolen nejlepším nováčkem švýcarské ligy za uplynulou sezonu, nebude do NHL spěchat, své místo v Binghamtonu nebo New Jersey má zajištěné do budoucna. Novou sezónu odehraje ve švýcarském HC Davos.

Colby Sissons (Kanada), obránce

Colby se objevil na nováčkovském kempu již minulý rok, podepsal s Ďábly kontrakt, ale zbývá mu ještě jeden rok v juniorském týmu Swift Current Broncos.

Blake Speers (Kanada), útočník

Ten si nováčkovský kemp odbyl již loni, ale v průběhu ročníku byl poslán zpět do juniorky. Sice k pár zápasům v NHL nastoupil, ale jen na tři utkání. V nejhorším případě nastoupí za Binghamton a bude čekat na možnosti naskočit do hlavní soutěže.

Marián Studenič (Slovensko), útočník

Ďábelská volba z pátého kola by měla v týmu podpořit útočné formace, jeho talent je velký, ale pravděpodobně bude pokračovat ve vývoji v OHL v týmu Hamilton Bulldogs.

Aarne Talvitie (Finsko), útočník

Byl vybrán v šestém kole draftu 2017 a následující sezónu zřejmě stráví ve Finsku. Již nyní ale má jesno v sezóně 2018-19 bude hrát za Penn State (Nittany Lions).

Reilly Walsh (USA), obránce

Velmi zapůsobil na kempu, hrál sebevědomě, ale jeho cesta byla jasná již v červnu po draftu. Reilly bude v nádcházející sezóně hajit barvy harvardské univerzity.

Colton White (Kanada), obránce

Byl draftován ve čtvrtém kole v roce 2015 a začne sezonu v Binghamtonu. Ale stejně jako Jacobs a Dyblenko bude pod drobnohledem pro účast v NHL.

Miles Wood (USA), útočník

Po účasti v hlavní soutěži od prosince 2016 do konce sezony byl Wood označen jako jeden z mladíků, kteří si zajistili místo v sestavě. Jeho přednosti jsou výška a rychlost. Devils si ho budou hýčkat.

Pavel Zacha (Česká republika), útočník

Pavel odehrál celou loňskou sezonu v hlavní týmu a těžko si představit, že by Devils jeho účast nějak změnili v další sezoně. Už jen proto, že v létě zůstal v New Jersey a tvrdě trénuje.

Fabian Zetterlund (Švédsko), útočník

Jako většina nově draftovaných (kromě Hischiera), odehraje Fabian další sezonu v domovském klubu, ve švédském Färjestad BK.

zdroj: Chris Ryan, nj.com

Komentáře

Čtěte také

Diabli, ktorí sa predstavia na MS v Bratislave a Košiciach

Pre Devils sa tento rok sezóna skončila už po základnej časti, a tak niektorí Diabli cestujú na Majstrovstvá sveta, ktoré sa tento rok konajú na Slovensku v Bratislave a Košiciach. KanadaMacKenzie Blackwood Big Mac, ako je prezývaný tento brankár, zažíva sezónu ako z ríše snov. 22-ročný gólman bol pred sezónou až štvorkou mužstva Devils. Avšak …