Peklo / Hlavní zprávy / 49: Alternativy dresů

49: Alternativy dresů

V milulém díle jsme se dozvěděli něco o historii dresů Devils. Dnes si povíme, jak doba a významné události ovlivnily design dresů, ve kterých se hokejisté ukazovali na ledě.

 

Nové dresy pro sezonu 2017-18:
Každý z fanoušků Devils nemohl přehlédnout informaci o tom, že firma Reebook po několika letech opouští NHL a nastupuje nová éra v oblékání hráčů. Do ligy vstupuje firma Adidas, která má vnést do hokejem nový svěží vítr. On nových dresech jsme Vás již informovali a měly by vypadat takto:

Trénikové dresy:
Tak jako každý klub i Ďáblové mají své tréninkové dresy, ve kterých se připravují na zápasy. Pokud jste někdy viděli ať už naživo či na fotografiích, Devils mají 5 barevný kombinací tréninkových dresů (černé, červené, šedé, bílé a modré).

Hráči New Jersey Devils při tréninku

Dresy pro trénink přístupný veřejnosti:
Několikrát za rok uspořádá organizace Devils tzv. “Open Practice” (trénink přístupný veřejnosti). Na těchto akcích mají hráči jednobarevné dresy, které jsou stejné jako tréninkové, ovšem s tím rozdílem, že na zádech je číslo a jménu hráče pro lepší orientaci pro fanoušky.

Patrik Eliáš na svém posledním tréninku při nájezdu na Coryho Schneidera, 7.dubna 2017

WarmUp dresy:
Před každým zápasem NHL mají hráči rozbruslení, na kterém se někdy vzdává holt nějaké události či se vzpomíná na válečné veterány. Pro každou takovouto příležitost se hráči obléknout do příslušného dresu a vyjedou na led.

Michael Cammalleri v drsu vyjadřující podporu postiženým rakovinou

 

Cory Schneider v dresu s “maskáčkovým” motivem

 

Retro Dresy:
Asi nejznámnější alternativou herních dresů jsou tzv. Retro Dresy, kterými si Devils připomínají historii klubu. Nejvýznamnějším zápasem , kde byly dresy viděny je bezesporu zápas pod širým nebem, Winter Classic, kdy se utkali Devils proti divizním rivalům a sousedům “přes řeku” New York Rangers. Zápas se odehrál 26.ledna 2014 na stadionu basebalového klubu New York Yankees. Tehdy bylo v sestavě Ďáblů celkem 3 češi, Patrik Eliáš, Jaromír Jágr a Marek Židlický.

Zápas pod otevřeným nebem, 26.ledna 2014. New York Rangers porazili Devils 7-4

 

Další altenativy:
Nedílnou součáastí jsou alternativní desy, které se prodávaní ve FanShopech pro fanoušky. Mezi různé kombinace patří například celozelený dres na oslavy dne Sv.Patrika, USA verze pro Patrioty a další.

 

Nová sezóna začíná již za 49 dní!

Zdroj: Jan Zhejbal, Zdeněk Gažda, Getty Images, NHL.com

Komentáře

Čtěte také

Danny Weight: Kemp Devils byla zajímavá zkušenost, obrovský zážitek

Každý rok slouží rozvojový kemp jako cenná příležitost pro vedení Devils najít nové pilíře pro rozvoj organizace. Je to ale také důležité pro nové tváře, hokejové talenty, jako je například Danny Weight, který byl vděčný za zkušenost, kterou zde získal. „Projít si to všechno, mít spoustu přednášek o kultuře Ďáblů a organizaci, potkávání zajímavých lidí,“ …