Peklo / Hlavní zprávy / Nico? Stává se větším a silnějším, říká jeho agent Allain Roy

Nico? Stává se větším a silnějším, říká jeho agent Allain Roy

Od roku 2001 působil jako agent, předtím byl brankářem, jenž byl draftován Winnipegem Jets. Může se pyšnit titulem v NCAA, kdy hrával za Harvard a stříbrnou medailí Kanady z roku 1994 při působení na zimní olympiádě. Nyní měl Allain Roy svou jedničku draftu v roli agenta!

Mladí hráči jsou nyní intenzivně informováni nejen o aspektech trénování na ledě a mimo něj, poznávají také video-koučing, duševní a výživové poradenství…Všechny tyto hokejové stránky jsou nyní pevnou součástí jejich každodenního režimu. Právě Hischier, jenž se připravuje na profesionální tréninkový kemp, který ho čeká, dosud vzkvétal před očima…


Agentem švýcarského talentu je Allain Roy (vlevo)

„Je to meč se dvěma hroty,“ připustil Roy, generální ředitel Roy Sports Group se sídlem v St. Louis. „Je tu spousta nadměrného tréninku a spousta mladých vyhoří brzy. Pokud je musíte nutit k praxi, něco není v pořádku. Měli by to chtít sami. Chybí tam také strach z toho, že pokud já nejsem na ledě, někdo jiný je…“

Z pozice agenta je Roy přesvědčený, že tahákem pro klienty, jako je Hischier, je „vývoj“. Pro nejlepší mladé hráče to může být třeba kemp v Montrealu, který jeho společnost pořádá každé léto. Mimo tréninky zahrnuje i nutričního poradce a mentálního kouče.

„Každým rokem přibíráme nový personál, protože prostě musíme. Naše pracovní náplň, jako agentů, se v posledních osmi letech změnila. V minulosti bylo důležité, dostat při podpisu co nejvíce peněz, dnes je důležité to, aby se hráč rozvíjel a jeho kariéra byla co nejdelší,“ objasnil Roy vývoj hokejových agentů.


Očekávání jsou velká, Hischier ale zatím tlak zvládá…

Nico Hischier, osmnáctiletý švýcarský centr, který měl v sezoně 2016/2017 v dresu Halifaxu bilanci 57 zápasů, 38 branek a 48 asistencí, v současné době trénuje ve své domovské vlasti, do USA by se podle Roye měl vrátit 28. srpna, aby se zúčastnil dalšího programu pro nováčky.

„Nico má bratra Lucu, který hraje za Bern a vlastní Nicova práva. Evropské týmy v létě pracují společně jak na ledě, tak mimo něj. Jakmile se Nico dostane zpátky sem, měl by být v nejlepší kondici,“ osvětlil Roy nynější Hischierovu situaci. Jak ale dodal, ještě je v případě švýcarského zázraku na čem zapracovat. „Pracujeme s výživovým specialistou. Naším cílem je, aby Nico nabral libru v oblasti svalů týdně v průběhu celého léta.  Myslím si ale, že je na dobré cestě. Stává se větším a silnějším, což potřebujeme,“ potvrdil.

Nejdůležitějším aspektem pro mladý švýcarský talent je ale to, jak se on a Ďáblové dokáží vypořádat s tlakem, který je na něj vyvíjen kvůli úspěchům předchozích dvou jedniček draftu. Connor McDavid ovládl soutěž o Hart Trophy, jež je udělována nejvíce užitečnému hráči a Austin Matthews se 40 góly vyhrál Calder Trophy pro nejlepšího nováčka ligy. Podle Roye je ale nejlepší, aby Nico zůstal hlavně sám sebou. „Během historie NHL některé jedničky draftu vydržely až do zúčtování, některé ne. Nejlepší je, aby Nico zůstal Nickem. Srovnávat ho s McDavidem, Matthewsem nebo jakoukoliv jinou jedničkou, není fér. Každý je jiný,“ uzavřel rozhovor Allain Roy.

Čtěte také

Hall má Hartovu trofej, Boyle vyhrál Mastertona! Oceněni byli i další

NHL Awards – večer, kdy jsou předávány individuální ceny těm nejlepším z nejlepších. Ďáblové jich v poslední době moc neposbírali, o to více si mohou vážit toho, co se stalo dnes v noci. Odnesli si totiž jednu z nejcennějších individuálních trofejí… Jde o Hartovu trofej (Hart Trophy). Ta je udělována hráči, který byl pro svůj …