Peklo / Hlavní zprávy / 42: Naděje, která bude hvězdou

42: Naděje, která bude hvězdou

V našem miniseriálu se vracíme k legendám, ale dres nosí a nosit budou i talenti, naděje New Jersey Devils. Dnes se podíváme na jediného nositele dresu 42, Johna Quennevilla.

 

Mladík narozený v Kanadě o svých kvalitách přesvědčuje od té doby, co obul brusle. Je to talent se vším všudy. Do NHL byl draftován v roce 2014 v první kole jako třicátý hráč. Další dvě sezóny hrál ještě za Brandon Wheat Kings ve WHL, ale v sezoně 2016-17 už hájil barvy Albany Devils v AHL. Svou úplně první šanci zahrát si “velký hokej” dostal 1.prosince 2016 v zápase proti Chicagu. Na svůj první bod ale čekal až do 17.března 2017 proti Pittsburghu, kdy asistoval, ale svůj úplně první gól vstřelil do branky divizního rivala New York Rangers 21.března 2017. Nahrávku mu poslal jeho dlouholetý kamarád a hokejový spoluhráč z Albany, Joseph Blandisi.
John zatím v NHL odehrál 12 zápasů a zaznamenal 4 body (1+3).

New Jersey do něj vkládá hodně důvěr, měl by být oporou týmu. Ale jea se všechno vyvine do začátku sezóny, to se necháme překvapit.


John Quenneville a jeho první gól v NHL, 21.března 2017
Začínáme již za 42 dní!

Zdroj: Hockey-reference.com, Getty Images, Eliteprospect.com

Čtěte také

Nová sezona bude, ale má to jistá omezení

Nový ročník NHL by mohl být zahájen, plánuje se využití jiného časového plánu, uvedl v pátek zástupce komisaře NHL Bill Daly v podcastu NHL@TheRink. Daly uvedl, že NHL a Asociace hráčů NHL zvažují určité modely harmonogramu nové sezony. Jeden by byl hraní v domácích halách jednotlivých týmů a druhý, který vyžaduje, aby všechny týmy hrály …