Peklo / Hlavní zprávy / 39: Další jedináček v číslech

39: Další jedináček v číslech

V týmu je několik hráčů, kteří se mohou pyšnit tím, že jako jediní nosili číslovky z řady čísel, která se dávají na dres. Dnes to bude Seth Helgeson.

Seth sice v týmu Devil působí již delší dobu a nosil i jíná čísla, popíšeme si jej v tomto článku. Draftován v roce 2009 jako 114.hráč ve čtvrtém kole právě týmem New Jersey. Jeho působení v NHL muselo být odloženo z důvodu věku a jeho působení v týmu Minnesotské univerzity. Tam hrál až do sezony 2012-13, kdy byl povolán do Albany Devils, tedy AHL. Odtud do hlavního týmu zbýval již jen krůček a ten přišel v sezoně 2014-15, přesněji 11.11.2014 v zápase proti Minnesotě. Tehdy zaznamenal bod v podobě přihávky na gól Tuoma Ruutua a přispěl k výhře 3:1.

Jeho předností jsou osobní souboje, pokud se na ledě ztrhne potyčka, nemá prblém shodit rukavice a pomoci. Svůj první gól si připsal v zápase proti Columbusu 4.února 2017. Tehdy mu nahrával kolega obránce Damon Severson a Adam Henrique. Poslední zápas za Ďábly odehrál 12.února 2017 proti San Jose. Celkově odehrál v NHL 50 zápasů se ziskem 4 bodů (1+3).
Od nové sezóny bude působit na farmě New Yorkských Ostrovanů, v týmu Bridgeport Sound Tigers.

 

Zdroj: hockey-reference.com, eliteprospect.com

Čtěte také

Hall má Hartovu trofej, Boyle vyhrál Mastertona! Oceněni byli i další

NHL Awards – večer, kdy jsou předávány individuální ceny těm nejlepším z nejlepších. Ďáblové jich v poslední době moc neposbírali, o to více si mohou vážit toho, co se stalo dnes v noci. Odnesli si totiž jednu z nejcennějších individuálních trofejí… Jde o Hartovu trofej (Hart Trophy). Ta je udělována hráči, který byl pro svůj …