Peklo / Hlavní zprávy / Je mi ctí být součástí Ďáblů, napsal Will Butcher na svůj Twitter

Je mi ctí být součástí Ďáblů, napsal Will Butcher na svůj Twitter

Žádaný talentovaný obránce Will Butcher se po schůzkách s více týmy domluvil na smlouvě s New Jersey Devils. Od Raye Shera dvaadvacetiletý Butcher obdržel dvouletý vstupní kontrakt s průměrným platem $925,000.

Tento obránce byl draftován Coloradem v roce 2013 v pátém kole a celkovém 123. místě. Po draftu v roce 2013 zůstal až dosud v Denveru, kde působil v univerzitním týmu University of Denver hrající NCAA. V loňské sezoně zde nosil i kapitánské céčko a svůj tým dovedl k vítězství v NCAA. Dokonce se stal teprvé druhým průkopníkem ve školní historii, který obdržel Hobey Baker Award pro nejlepšího vysokoškolského hráče. V předešlé sezoně 2015/2016 byl na tuto cenu taktéž nominován. Tehdy byl třetím nejlepším střílejícím obráncem s 9 góly, ke kterým přidal 23 asistencí. V poslední sezoně své statistiky ještě vylepšil, když nasbíral 37 bodů za 7 gólů a 30 asistencí. Mezi další ocenění a zásluhy, která Butcher získal, dále patří:

  • Člen NCAA Championship All-Tournament týmu
  • Nejlepší ofenzivní obránce NCHC
  • Člen prvního All-Star týmu NCHC
  • Hráč roku NCHC
  • Americký vysokoškolský hráč roku
  • Člen prvního All-American týmu NCAA

S americkým výběrem do 18 let získal nejprve v roce 2012 zlatou medaili, o rok později medaili stříbrnou. Tři sezony působil také po boku mladšího bratra Travise Zajaca, Nolana, právě na univerzitě v Denveru.

Za nabídku od Ďáblů poté, co se stal volným agentem, byl velmi vděčný a na svůj Twitter uvedl: „Jsem poctěn být součástí Devils a chtěl bych poděkovat všem týmům, které byly součástí tohoto procesu. NHL komunita je opravdu nejlepší.“

Nebyla to však jediná Butcherova nabídka – rozhodoval se totiž mezi čtyřmi týmy. Vedle Ďáblů měli o jeho služby zájem ještě Buffalo Sabres, Los Angeles Kings a nováček Las Vegas Golden Knights. Shero k příchodu Butchera dodal: „Jsme nadšeni, že se Will i celá jeho rodina připojili k naší organizaci. Tento krok také reprezentuje to, co chceme dělat s týmem – přivést talentované mladíky, investovat do jejich talentu a rozvíjet je.“

„Bylo to pro Willa složité rozhodnutí, protože několik týmů dobře prezentovalo svůj plán, jak mu pomoci stát se platným hráčem pro NHL. Nakonec se Will i celá rodina rozhodli pro New Jersey, protože se jim nejvíce zamlouvala kombinace příležitostí, trénování, vývoje a stylu hry. Will byl vždy útočný obránce a měl pocit, že pokud se bude dále vyvíjet, mohl by v budoucnu dostat šanci pomoci Ďáblům v přesilových hrách,“ dodal k podpisu jeho agent Brian Bartlett.

„Má vyspělé myšlení a je opravdu vyrovnaný. Pokaždé, když se dotkl puku, mělo to pozitivní výsledek, protože dělá skvělá rozhodnutí. Je to hlavní věc, kterou vyniká,“ hodnotí Willovu hru trenér Denveru Jim Montgomery.

Montgomery, který má za sebou 12letou profesionální herní kariéru, přirovnává Butcherovu hru k bývalému obránci Andreji Markovovi, který odehrál v NHL 16 sezon, ve kterých nasbíral 572 bodů (119 gólů, 453 asistencí) v 990 zápasech základní části.

„Markov dělal skvělá rozhonutí s pukem a vždy měl dobré přesilové hry. Nemyslím si, že bude Butcher hned schopen odehrát 25 minut, protože NHL je nejlepší liga na světě a bude muset přizpůsobit sílu a rychlost útočníkům NHL, které bude bránit. Nevím zda je již nyní schopen hrát v prvním přesilovkovém týmu, ale rozhodně vím, že potenciál dorůst v tuto pozici má,“ uzavřel jeho bývalý trenér. Dost bylo řečí a pojďme se na závěr podívat na sestřih Butcherových akcí a střel.

 

Včera jsme se již také dozvěděli, že Butcher bude oblékat dres s číslem osm. Otázka proč je jednoduchá: „Vlastně jsem si ho nevybral, bylo to rozhodnutí trenérů. Vešel jsem do šatny a uviděl dres s číslem 8. Řekl jsem si OK, budu mít bývalé číslo Schlemka. Když jsme šli ven, můj otec řekl, že mě opravdu může vidět v dresu s číslem 8. Bude mi ctí nosit toto číslo a už se nemůžu dočkat, až ten dres obléknu.“

Čtěte také

Rozhovory během Draft Combine. Proč jsou tak důležité?

Již klasicky se na startu června konal draft combine, kde se letos setkala více jak stovka hráčů (přesně jich bylo 104). Zástupci Devils se setkali hned s polovinou těchto borců. Jak takový den vypadá? Provází nás celý tým okolo Raye Shera. Pár dní po skončení dorosteneckého šampionátu a nedávném konci play off končí sezóna také …