Peklo / Reporty / Devils nestačili na rovesníkov z Bostonu, prehrali vysoko 3:9!

Devils nestačili na rovesníkov z Bostonu, prehrali vysoko 3:9!

New Jersey odohralo záverečný zápas na turnaji Prospects Challenge, ktorý im nevyšiel podľa predstáv. Bruins nedali Devils šancu a deklasovali mladíkov z Newarku vysoko 3:9. Diabli ukončili turnaj s bilanciou 1-2-0.

Diabli nezachytili úvod stretnutia a po necelých 9. minútach prehrávali proti Bruins už rozdielom troch gólov. Boston dokonca dokázal o niekoľko minút navýšiť vedenie ďalším presným zásahom, na ktorý dokázali mladíci New Jersey odpovedať, o čo sa postaral Blake Speers. Bruins ale využili ponúknutú početnú výhodu, a tak hráči odchádzali do šatne po prvej odohranej časti s nepríjemným skóre 1:5. Druhá tretina sa niesla v podobnom duchu ako prvá, pretože góly strieľali len hráči v čiernych dresoch. Na ľade to možno nevyzeralo, ale stav stretnutia hovoril jasnou rečou. Diabli po 40 odohraných minútach prehrávali 1:9 a nič nenasvedčovalo tomu, že by sa ich situácia mala v poslednej tretine výrazne zmeniť. Najhoršie sa museli v týchto chvíľach cítiť brankári Devils, pretože na strely to bolo iba 20:18 pre Boston. Opak bol však pravdou. Tím z Newarku prebral opraty zápasu, hráči súpera sa snažili pohodlne strážiť náskok, ktorý si vytvorili v priebehu stretnutia a nehrnuli sa príliš do útočného pásma. Ofenzíva Devils to dokázala využiť, strelila dva góly, o ktoré sa postarali Nick Lappin a Michael McLeod, ale záverečnú bodku za zápasom dali hráči Bruins, a tak sa stretnutie skončilo nelichotivo 3:9 v neprospech mladíkov z New Jersey.


NEW JERSEY DEVILS 3-9 BOSTON BRUINS

Góly: 14. Speers  (Bastian, Sissons), 43. Lappin (Kujawinski, Chainey), 48. McLeod (Chainey, Hischier) – 6. Studnicka (Gabrielle), 8. DeBrusk (Senyshyn, Zbořil), 9. Heinen (Bjork, Headrick), 13. Gabrielle (Kuraly, Headrick), 17. Heinen (Studnicka, Debrusk), 33. Heinen (Grzelcyk, Kuraly), 38. Hickman (Koppanen), 39. Berglund (Debrusk, Karlsson), 54. Bjork (Studnicka)

Strely na bránu: 28:28 (8:9, 9:10, 11:9)

Vylúčenia: 8:6

Brankári: 

NJD
Mackenzie Blackwood – 40:01 –  19SOG/8GA; 57,9%SV
Evan Cormier – 19:59 – 9SOG/1GA; 88,9%SV

BOS
Kyle Keyser – 60:00 – 28SOG/3GA; 89,3%SV


ZOSTAVY

New Jersey Devils 

Blackwood (Cormier) – White, McDonald, Sissons, Kapla, Chainey, Jacobs – Bratt, Hischier, McLeod – Studenič, Speers, Bastian – Kujawinski, Gignac, Lappin – Baddock, Mandát, Guay.

Boston Bruins 

Keyser (Richardson) – O’Gara, Berglund, Grzelcyk, Headrick, Lauzon, Zbořil – Heinen, Studnicka, Bjork – DeBrusk, Karlsson, Senyshyn – Gabrielle, Kuraly, Fitzgerald – Pare, Kappanen, Hickman.

Čtěte také

Maroon po prohře s Ducks: Nebudu se vymlouvat!

Devils v čele s Keithem Kinkaidem zaznamenali proti Anaheimu porážku 2:4, která znamenala jejich první prohru na dlouhém tripu. Do konce šestizápasové výjezdní šňůry zbývají dva zápasy, bilance Ďáblů je 3-1-0. Chtělo by se říci, že Ďáblové hráli proti odpočinutému soupeři, zatímco oni sami bojovali o místo v play-off. Tuto nesrovnalost v kalendáři ale nepoužívali hráči New Jersey jako …