Peklo / Sezona 2017/2018 / Zajac radí Hischierovi: Hokejem se bav a buď dobrým studentem

Zajac radí Hischierovi: Hokejem se bav a buď dobrým studentem

Travis Zajac přišel před startem přípravného kempu s malou radou Nicu Hischierovi.

„Musí se bavit,” řekl zraněný Zajac. „Nemůže to brát v jeho věku jenom vážně. Musí jen nastoupit, tvrdě pracovat, naučit být dobrým studentem a úspěch se dostaví.” 

Devils začíná závěrečná část přípravy. Jsou před nimi první generálky na sezónu v podobě přípravného kempu a samozřejmě přípravných zápasů.

Do nich ovšem Zajac nenastoupí a bude to tak chvilku trvat, než si spolu s jedničkou draftu zahrají. Ostřílený první centr Ďáblů totiž bude mimo hru čtyři až šest měsíců poté, co podstoupil operaci prsního svalu. Právě Nico Hischier se tak stal jedním z kandidátů na pozici prvního centra.

„Chci se hlavně dostat do týmu a být připraven hned od začátku, ukázat mou oboustrannost co možná nejvíce,” svěřil se talentovaný mladík. „Nikdy nechcete, aby se někdo zranil. Je to pro náš tým obrovská ztráta. Vždy, když se někdo zraní, poté se o ten post bojuje, není to ovšem pouze o mně.”

Zajac dal v minulé sezóně 14 gólů a na 31 nahrál. Ta byla také jeho jedenáctou v dresu Devils. Zajac byl platný i při přesilovkách a na vyhrávání klíčových vhazování.

Jeho zranění se mu přihodilo když zvedal činky v posilovně.

„Ucítil jsem, že se něco stalo,” promluvil o svém zranění Zajac. „Nechal jsem si to prohlédnout a hned další věc, co jsem se dozvěděl, bylo to, že několik dalších měsíců si nezahraji.”

Zajac ovšem stále maká na plno. Sám se nechal slyšet, že jeho nohy zraněné nejsou a může se tak připravovat alespoň kondičně. Rehabilitace svalu však bude těžká a dlouhá.

„Vím, že musím být 100% připraven abych mohl naskočit zpět na led,” dodal elitní centr. „Mám zkušenosti a jsem si tak vědom toho, jak musím být trpělivý a co dělat pro to, abych byl po zranění opět připraven co nejlépe.”

Pro Zajaca je ovšem jeho zranění i poněkud frustrující. Kolem kempu je vlna optimismu, i díky novým tvářím, které bojují o své místo, samozřejmě včetně Hischiera.

„Je vidět, že panuje dobrá atmosféra plná očekávání,” řekl Travis Zajac. „Nico, Blake (Speers), McLeod, ti všichni tvoří v kabině velké očekávání. Zisk Marcuse Johanssona prohlubuje náš tým a lze cítit, že se to ubírá dobrým směrem.”

„Nebereme však letos nic jako předem dané,” klidnil optimismus zkušený Zajac. „Víme, že musíme makat a každý ze sebe musí vydat to nejlepší.

Čtěte také

Cory Schneider: Cítím se znovu sám sebou

Druhá výhra v řadě a podruhé byl u jejího zrodu gólman Cory Schneider. Nastala doba zlomu a brankářská jednička se vrátila? V nočním zápase proti Buffalo Sabres se skoro polovinu zápasu čekalo na první gól, ale nakonec jich padlo celkem pět a Devils se radovali z výhry 4:1. Po jednadvaceti zápasech v sezóně, které prohrál, …