Peklo / Ohlasy / Nico Hischier: Musím zapracovat na vhazování

Nico Hischier: Musím zapracovat na vhazování

Nico Hischier si poprvé vyzkoušel jaké to je, když diváci v Prudential Center vyvolávají jeho jméno. Devils porazili Washington 4:1 a byl to právě mladý centr, kdo dával poslední gól v 56. minutě zápasu.

„Moc jsem si to užil,” řekl Nico Hischier. „Zkusil jsem kličku a zmrazit brankáře, měl jsem i trochu štěstí, abych byl upřímný. Prošlo to někudy pod jeho betony.”

„Kemp je velmi intenzivní a každým dnem se intenzita zvyšuje,” dodal Nico. „Byla to velká zábava bojovat s ostatními protihráči, spoluhráči mi navíc hodně pomohli.”

Spokojený s jeho výkonem byl i kouč John Hynes.

„Jeho bruslení bylo důležitým faktorem. Přizpůsobil se času, prostoru a bojoval velmi srdnatě. Jeho gól byl výsledkem jeho snahy a brilantního bruslení. Postupem času získává více a více sebedůvěry.”

„Je to tak,” souhlasil švýcarský talent. „Myslím, že ze začátku máte vždy až moc respektu. Časem se to ale zlepšuje a zlepšuje a vy získáváte více sebedůvěry. Cítím pokrok a všichni mi v tom hodně pomáhají.”

Stále však byly aspekty, ve kterých se musí mladíček zlepšovat. Například na vhazování, ve kterých byl pouze třikrát úspěšný z deseti pokusů.

„Na vhazování musím pracovat,” věděl Hischier. „Nejsem nejsilnější na buly, to chci rozhodně zlepšit.”

Rozhodčí byli hodně přísní a vylučovali i za maličkosti. Hlavně za sekání, těchto trestů bylo ve hře hned několik. Hynes své hráče za to ale neshazoval. Řekl jen, že se z toho musí poučit a sžít se s novým standardem.

Oba týmy navíc hrály hned sedm přesilových her, ale ani jedna nebyla využita. Jeden jediný gól v této situaci vstřelil Nathan Walker v oslabení.

Marcus Johansson nejspíše neudělal nejlepší dojem na pozici prvního centra poté, co měl za 18 minut času na ledě jen jednu střelu a prohrál 10 ze 14 vhazování.

Sám řekl, že na levém křídle se cítil lépe. Výzvu sice bral sebevědomě, ale jeho statistika opravdu nebyla nejlepší. Nejspíše ale dostane další příležitosti. Adam Henrique a Pavel Zacha totiž pravděpodobně nejsou nejlepšími parťáky pro Taylora Halla a Kylea Palmieriho. Oba totiž také hráli spíše křídlo než centra.

Jedním z potěšení byl Joseph Blandisi. Ten totiž nahrával na branky Müllera i Noesena a hlasitě si tak řekl o místo v kádru. Jde vidět, že tvrdě bojuje o hlavní tým, a poučil se z minulého roku.

„Všichni hráli výborně,” řekl Blandisi. „Chtěli jsme hrát dobrý hokej a myslím, že se nám to povedlo. Prvních pár dní na kempu bylo opravdu těžkých, ale zvládli jsme to a ukázalo se to v zápase. Všichni od trenérů až po hráče jsou spokojení, vládne super atmosféra.”

„Někdy prostě máte štěstí,” dodal Blandisi. „Nemyslím si, že bych udělal nějaké skvělé věci. Měl jsem možná i trochu štěstí. Chcete ukázat, že jste makali a jste připraveni bojovat o místo v týmu. Minulý rok se mi tolik nedařilo a stálo mě to začátek v hlavním týmu. To letos nechci.”

„Vypadá jako kluk, který opravdu bojuje o místo v týmu,” ocenil jeho snahu Hynes. „Hodně se snaží a jde to na jeho výkonu poznat. Dobře bruslil, blokoval střely. Stejně jako u Nica, i jemu jeho nasazení hodně pomáhá a dostává jej do šancí.”

Další dobrou věcí večera bylo to, že jak Kinkaid, který kryl 15 ze 16 střel Capitals, tak Scott Wegewood (14 střel ze 14), který chytal po deseti měsících, ukázali parádní výkon.

Čtěte také

Islanders 4-1 Devils