Peklo / Reporty / Devils padli v prodloužení, rozhodl český nováček

Devils padli v prodloužení, rozhodl český nováček

První třetina přípravného derby se nesla ve znamení „oťukávání“ soupeře. Nejaktivnějším střelcem Devils byl český útočník Pavel Zacha, který během prvního dějství prověřil Lundqvista hned třikrát. Skóre otevřel v 16. minutě domácí Kevin Hayes.

Ve druhé třetině se s góly roztrhl pytel. Během sedmi minut Devils dvakrát vyrovnali a Rangers dvakrát strhli vedení na svou stranu. V polovině zápasu oba týmy vyměnily gólmany, do domácí branky se postavil jednadvacetiletý Georgijev a za Devils nastoupil Blackwood. Fanoušky sedm minut před druhou sirénou pobavila bitka mezi Lappinem a Puempelem, která dopadla nerozhodně.

V poslední části se Ďáblům povedlo potřetí vyrovnat a zdramatizovat tak hru. Oba týmy se střídaly v útocích, na hráčích bylo vidět, že se nechtějí zranit, ale zároveň se chtějí ukázat. Jelikož se nerozhodlo v řádné hrací době, muselo se prodlužovat.

V nastaveném čase měli velkou šanci po zmatku v brankovišti domácí Rangers, ale McLeod tělem puk nepustil za Blackwoodova záda. Nakonec se prosadil český nováček Filip Chytil a zajistil Rangers výhru v prodloužení.

New York Rangers 4:3p. New Jersey Devils (1:0, 2:2, 0:1 – 1:0)
16. K. Hayes (Vesey, Shattenkirk), 25. Kreider (Zuccarello), 31. Desharnais (Shattenkirk, Kreider), 65. Chytil (Zuccarello, Shattenkirk) – 25. Zacha (Stafford, Wood), 28. Gibbons (Stafford, J. Hayes), 44. J. Hayes (Severson)

Střely: 29:29 (11:8, 7:11, 8:8 – 3:2). Vyloučení: 7:9, navíc Puempel a Lappin oba 5 min. za bitku. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 17 967.

Sestavy:
Devils: Schneider (od 31. Blackwood) – Greene, Lovejoy, Lööv, Severson, Erixon, Dyblenko – Wood, Henrique, Speers – Gibbons, Zacha, Stafford – Pietila, McLeod, J. Hayes – Thomson, Cangelosi, Lappin.

Rangers: Lundqvist (od 31. Georgijev) – Skjei, Shattenkirk, Staal, Gilmour, Pedrie, Smith – Kreider, Chytil, Zuccarello – Vesey, K. Hayes, Gropp – Puempel, Desharnais, Catenacci – Desjardins, Andersson, Tambellini.

Rozhodčí: Charron, Hebert – Daisy, Miller.

Nesnažím se filmovat, odmítl důrazně dvougólový Boyle

Na výsledek 5:2 po domácím zápase s Dallasem se z pohledu Ďáblů kouká velmi dobře. Devils se zvládli oklepat z prohry v prodloužení proti Montrealu za méně než 21 hodin, o to větší radost to může v podání svěřenců trenéra Hynese vyvolat a do dalších zápasů tak mohou najít ještě větší chuť. Obrovskou vzpruhou pro hráče jsou také střelci oněch …